لیبی، دولت وفاق ملی از خلیفه حفتر به شورای امنیت شکایت کرد

به گزارش تور بالی اندونزی، دولت وفاق ملی لیبی از حملات شبه نظامیان تحت فرماندهی ژنرال خلیفه حفتر به فرودگاه های بین المللی شهر مصراته و معیتیقه درحومه طرابلس به شورای امنیت سازمان ملل شکایت کرد.

لیبی، دولت وفاق ملی از خلیفه حفتر به شورای امنیت شکایت کرد

به گزارش گروه بین الملل تور بالی اندونزی، از فروردین ماه گذشته که نیروهای موسوم به ارتش ملی لیبی به فرماندهی ژنرال خلیفه حفتر به طرابلس حمله کرده اند، بارها اماکن غیر نظامی از جمله فرودگاه مصراته واقع در شمال غربی و فرودگاه معیتیقه درحومه طرابلس هدف حملات موشکی و جنگنده های وابسته به این نیرو قرار گرفته اند. نیروهای وابسته به حفتر مدعی هستند که در این فرودگاه پهپاد و تجهیزات نظامی متعلق به نیروهای دولت وفاق ملی وجود دارد اما ماموران سازمان ملل که از فرودگاه معیتیقه بازدید واعلام کرده اند: در این فرودگاه هیچ گونه سلاح، تجهیزات و تاسیسات نظامی وجود ندارد.

وزارت خارجه دولت وفاق ملی لیبی از حملات جنگنده های وابسته به نیروهای ژنرال خلیفه حفتر به فرودگاه بین المللی معیتیقه واقع در حومه طرابلس و فرودگاه مسافربری شهر مصراته واقع در شمال غربی لیبی به شورای امنیت سازمان ملل شکایت کرد.

به نوشته تارنمای الوسط - لیبیا ، این وزارتخانه در شکایت نامه خود تصریح کرده است: شورای امنیت دربرابر جنایاتی که نیروهای وابسته با ژنرال خلیفه حفتر در لیبی انجام می دهند، هیچ اقدامی انجام نمی دهد. گویی این شورای در قبال جنایات مزبور دست بسته است.

وزارت خارجه دولت وفاق ملی در صفحه خود در شبکه اجتماعی فیسبوک با اشاره به بمباران اخیر فرودگاه مصراته که به زخمی شدن یکی از کارکنان این فرودگاه و آسیب رسیدن به دو فروند هواپیمای مسافربری در آن شد، نوشت: شورای امنیت باید مسئولیت خود را در قبال ملت لیبی به عهده بگیرد و از این گونه تجاوزات جلوگیری کند و دستوردهندگان و عاملان آن را تحت پیگرد کیفری قرار دهد. همچنین کشورهایی که از نیروهای وابسته به حفتر در حمله به طرابلس حمایت می کنند، مورد مجازات قرار دهد.

حمله هوایی به فرودگاه بین المللی معیتیقه مصراته تقربیا به صورت روزانه در آمده است. فرودگاه معیتیقه تنها فرودگاه فعال مسافربری در لیبی است که شهروندان این کشور می تواند از طریق آن به سایر کشورهای دنیا سفر کنند. بیماران و مجروحان جنگی لیبیایی از همین فرودگاه به مراکز درمانی در کشورهای مختلف دنیا اعزام می شوند و محموله های دارویی و کمک های بشردوستانه سازمان بین المللی در فرودگاه معیتیقه تخلیه می شوند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 21 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: baliro.ir شناسه مطلب: 551

به "لیبی، دولت وفاق ملی از خلیفه حفتر به شورای امنیت شکایت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لیبی، دولت وفاق ملی از خلیفه حفتر به شورای امنیت شکایت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید