هشدار دولت آمریکا به مسافران چین

به گزارش تور بالی اندونزی، تصور کنید که روزی خانه خود را به قصد سفر ترک می کنید و هنگام بازگشت از ورود دوباره شما به خانه تان ممانعت می گردد! وزارت امور خارجه ایالات متحده با انتشار یک اطلاعیه مشاوره گردشگری، به شهروندان خود توصیه کرد که با احتیاط بیشتری به جمهوری چین سفر نمایند. حتی در این مشاوره گفته شده است که شاید چین از ورود دوباره شهروندان به خاک ایالات متحده ممانعت کند.

هشدار دولت آمریکا به مسافران چین

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

هیات دولت ایالات متحده هفته پیش با ابراز نگرانی از روابط بین این دو کشور، به مسافرین این کشور هشدار داد که ممکن است در صورت ورود شهروندان آمریکایی به چین، این کشور بدون هیچ دلیلی آنها را بازداشت نماید. به ادعای ایالات متحده، به ویژه شهروندان دورگه آمریکایی-چینی و چینی های مقیم آمریکا بیشتر از سایرین در معرض تهدید این اقدام قرار دارند.

به ادعای وزارت امور خارجه آمریکا، مقامات چینی به تازگی اعلام نموده اند که اختیارات گسترده ای برای منع خروج شهروندان در کشور چین دارند و می توانند با استفاده از این قانون شهروندان آمریکایی را تا مدت ها در داخل کشور چین نگه دارند.

به گفته دولت آمریکا، دولت چین می خواهد از قانون ممنوعیت خروج به عنوان یک شیوه اجباری برای وادار کردن شهروندان آمریکایی به مشارکت در تحقیقات دولت چین و بازگرداندن چینی های خارجی به چین استفاده کند.

در بعضی از خبرگزاری ها گفته می گردد که پیش از ورود شهروندان آمریکایی به چین هیچ اخطاری به آنها داده نشده و تنها هنگام بازگشت دوباره به آمریکا از خروج آنها ممانعت شده است. در حال حاضر چین هیچ اطلاعاتی شامل زمان دقیق آزاد کردن شهروندان آمریکایی که به این صورت در چین بازداشت شده اند، منتشر ننموده است.

مشاوره های گردشگری ایالات متحده شامل چهار سطح امنیتی می شوند: در مشاوره سطح یک کشورهایی قرار می گیرند که سفر به آنها با رعایت اقدامات احتیاطی عادی مسئله ای ندارد. مشاوره سطح دو شامل نام کشورهایی است که سفر به آنها نیازمند احتیاط بیشتر است. در مشاوره سطح سوم از گردشگران خواسته می گردد تا در صورت ممکن از سفر به مقصد موردنظر منصرف شوند و در مشاوره سطح چهارم کشورهایی قرار دارند که آمریکایی ها نباید به آنها سفر نمایند. اطلاعیه مشاوره سفر به چین در حال حاضر در سطح دو واقع شده است. الجزایر، قطب جنوب، بلژیک، فرانسه، آلمان، دانمارک، میانمار و بریتانیا ازجمله کشورهای دیگری هستند که نام آنها در لیست مشاوره سطح دو قرار گرفته است.

منبع: همگردی
انتشار: 20 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: baliro.ir شناسه مطلب: 452

به "هشدار دولت آمریکا به مسافران چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار دولت آمریکا به مسافران چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید