هواشناسی هشدار داد: وقوع رگبار و رعد و برق در 6 استان کشور

به گزارش تور بالی اندونزی، سازمان هواشناسی نسبت به وقوع رگبار و رعد و برق در شش استان هشدار داد و احتیاط در تردد از مجاورت رودخانه ها و مسیل ها را توصیه کرد.

هواشناسی هشدار داد: وقوع رگبار و رعد و برق در 6 استان کشور

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، سازمان هواشناسی با صدور هشدار زرد رنگ آورده است: وقوع رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی آدینه (31 اردیبهشت ماه) در جنوب و شرق آذربایجان شرقی، شنبه (اول خردادماه) در استان های آذربایجان شرقی، اردبیل، نیمه شمالی آذربایجان غربی و شمال زنجان و یکشنبه (2 خردادماه) در استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، زنجان، قزوین و کردستان پیش بینی می گردد.

در این شرایط جوی احتمال بالاآمدن ناگهانی سطح آب مسیل ها و رودخانه ها، احتمال برخورد صاعقه و بارش تگرگ در مناطق مستعد، وزش باد شدید موقتی همراه با احتمال گرد وخاک و کاهش دید وجود دارد بنابراین سازمان هواشناسی نسبت به احتیاط در تردد از مجاورت رودخانه ها و مسیل ها بویژه در ساعات بعدازظهر، احتیاط در چرای دام ها در مراتع مرتفع و حاشیه رودخانه ها و مسیل ها توصیه می نماید.

***

هشدار زرد رنگ به معنای این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می گردد تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 31 خرداد 1400 بروزرسانی: 31 خرداد 1400 گردآورنده: baliro.ir شناسه مطلب: 1803

به "هواشناسی هشدار داد: وقوع رگبار و رعد و برق در 6 استان کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هواشناسی هشدار داد: وقوع رگبار و رعد و برق در 6 استان کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید