واکنش پمپئو به طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم&zwnjها

به گزارش تور بالی اندونزی، خبرنگاران : وزیر خارجه آمریکا در بیانیه ای به طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها -مصوب مجلس شورای اسلامی- واکنش نشان داد.

واکنش پمپئو به طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم&zwnjها

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا: مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا روز جمعه با صدور بیانیه ای گفت: ایالات متحده قانونی که جدیدا توسط مجلس ایران و شورای نگهبان به تصویب رسیده و چیزی بیش از حقه جدید نظام برای استفاده از برنامه هسته ای خود برای نهیب زدن به جامعه بین المللی نیست را محکوم می کند. این قانون اگر اجرایی شود غنی سازی اورانیوم ایران را به سطح خطرناک 20 درصد می رساند؛ درحالی که ایران همین حالا نیز از حدود سطح غنی سازی برجام فراتر رفته و همچنین ذخایر اورانیوم خود را توسعه داده و در حال تحقیق، تولید و نصب سانتریفیوژهای پیشرفته است.

وی ادامه داد: جامعه بین الملل نباید تخلفات ایران از قوانین بازی را با مماشات اقتصادی جایزه دهد. اگر نظام ایران به دنبال رهایی از تحریم ها و فرصت های اقتصادی است، اول باید نشان دهد که برای تغییر اساسی رفتارهایش با توقف اخاذی هسته ای و مذاکره بر سر توافقی جامع که به توسعه موشک های بالستیک، حمایت از تروریسم و دیگر فعالیت های بی ثبات کننده در منطقه رسیدگی می کند، جدی است.

پمپئو در پایان بیانیه خود اضافه نمود: جامعه بین الملل به طور شفاف گفته اند که ایران باید بدون هیچ تاخیر بیشتری همکاری کامل با آژانس بین المللی انرژی اتمی را از سر بگیرد. ناتوانی در انجام این کار نباید با دادن امتیازات از سوی جامعه بین المللی بلکه با فشارهای دیپلماتیک و اقتصادی مداوم و انزوای ایران پاسخ داده شود.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 18 دی 1399 بروزرسانی: 18 دی 1399 گردآورنده: baliro.ir شناسه مطلب: 1511

به "واکنش پمپئو به طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم&zwnjها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش پمپئو به طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم&zwnjها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید