اخبار سیاسی

تعامل و مصاحبه؛ لازمه حل وفصل مسائل در شورای گفت وگو

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت: شوراهای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی در کشور، محملی برای طرح مسائل، مطالبات و اقدامات دو بخش مذکور و حل وفصل مسائل در سایه تعامل و تبادل نظر هستند اما تحقق این هدف و توفیق در این بخش، در گرو همراهی تشکل...

6 اسفند 1398

نخستین تبادل اسراء بین طرفین مناقشه در اوکراین بعد از 2 سال

نخستین تبادل گسترده زندانیان بین دو جمهوری خودخوانده دونتسک و لوگانسک از یک سو و ارتش اوکراین از سوی دیگر، برای نخستین بار طی دو سال اخیر انجام شد که یکی از نکات اصلی توافقنامه مینسک برای حل مناقشه داخلی در اوکراین است.

30 بهمن 1398

جزئیات بازداشت زن استرالیایی در ایران ، گیلبرت به 10 سال حبس محکوم شد

سخنگوی وزارت خارجه با بیان اینکه خانم گیلبرت شهروند استرالیایی به اتهام نقض امنیت ملی ایران دستگیر شده، گفت که این فرد دوره محکومیت خود را با برخورداری از همه حقوق قانونی طی می کند.

29 بهمن 1398

بازار داغ اجاره خانه

نیمی ازفصل تابستان سپری شده ونقل و انتقال های بازار مسکن رو به رونق است. دراین فصل معمولا اجاره بها به طورنسبی افزایش می باید و مستاجران با نقدینگی خود وتوان پرداخت اجاره بها واحدهایی را انتخاب می نمایند. این در حالی است که به سبب رکود سرمایه گذاری دربخش...

27 بهمن 1398

رفراندوم سرنوشت ساز قانون اساسی ایتالیا

مردم ایتالیا امروز (یکشنبه) برای شرکت در رفراندوم قانون اساسی کشورشان که می تواند آینده سیاسی نخست وزیر جوان چپگرای آنها را تغییر دهد، به پای صندوق های رای رفتند.

27 بهمن 1398

اکوتوریسم روستایی توسعه پایدار و گردشگری

بعضی تصور دارند که گردشگری تنها به موزه و کاخ و بازدید از بناهای تاریخی و فرهنگی مربوط به صدها و یا قرن های پیش بازمی گردد یا باید به سمت ساحل و فعالیت های دریایی و آبی رفت. درحالی که، مفهوم گردشگری در دنیای امروز، بسیار فراتر از تعریف و درکی است که چند...

25 بهمن 1398

گردشگری داوطلبانه رویکردی نوین در صنعت گردشگری

آنالیز ها شامل بیان تاریخچه گردشگری داوطلبانه و محبوبیت روز افزون آن و تعریف این مفهوم بر اساس انگیزه های رایج گردشگری و مزایا و معایب گردشگری داوطلبانه می باشد.

23 بهمن 1398

پست اینستاگرامی مهدی سنایی در پایان ماموریتش به عنوان سفیر در مسکو

مهدی سنایی که حدود 6 سال سفیر ایران در روسیه بود در انتها ماموریتش مطلبی در اینستاگرام درباره فعالیت هایش به عنوان سفیر منتشر کرد.

21 بهمن 1398

خودرو های شخصی به منبعی برای اسراف سوخت تبدیل شده اند

میرسلیم گفت: اگر طرح سهمیه بندی بنزین اجرا نمی شد میزان مصرف بنزین به بیش از 120 میلیون لیتر می رسید.

20 بهمن 1398

باسیل: همه طیف ها باید شریک و حامی تشکیل دولت لبنان باشند

جبران باسیل وزیر امور خارجه دولت پیشبرد امور لبنان بر ضرورت مشارکت همه طیف های لبنانی در تشکیل کابینه لبنان و حذف نشدن هیچ گروهی به نفع گروهی دیگر تاکید نمود.

19 بهمن 1398

عراقچی: مذاکرات سنگین و فشرده ای با ژاپنی ها داشتیم، مشورت ها ادامه می یابد

معاون سیاسی وزیر امور خارجه ایران گفت که مذاکرات مقامات ارشد ایرانی با مقامات ارشد ژاپنی بسیار سنگین و فشرده بوده و مشورت های نزدیک دو کشور ادامه خواهد یافت.

18 بهمن 1398

موسوی: به بدعهدی و اقدامات غیرسازنده 3 کشور اروپایی با جدیت و قاطعیت پاسخ می دهیم

سخنگوی وزارت خارجه شروع فرآیند حل و فصل اختلافات در برجام از سوی 3 کشور اروپایی را انفعالی و از موضع ضعف برشمرد و توضیح داد: به بدعهدی و اقدامات غیرسازنده 3 کشور اروپایی با جدیت و قاطعیت پاسخ می دهیم.

15 بهمن 1398

جزئیات پیگیری علت فوت دانشجویان اهواز به روایت وزیر علوم

وزیر علوم گفت: علت فوت دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز اکنون در دست آنالیز است و از همکاران درخواست شده درباره سوابق تحصیلی این دانشجویان تحقیق نمایند.

15 بهمن 1398

درخواست چهار کشور برای تشکیل نیروی دفاعی مشترک اروپا

در پی خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا، چهار ارتش بزرگ این اتحادیه در صدد همکاری های بیشتر نظامی و امنیتی برآمده اند. وزرای دفاع آلمان، فرانسه، ایتالیا و اسپانیا پیشنهادات خود را برای تشکیل یک ارتش مشترک اعلام نموده اند.

14 بهمن 1398

دفتر ریاست جمهوری لبنان به شدت از حریری انتقاد کرد

دفتر ریاست جمهوری لبنان با صدور بیانیه ای، دلایل دولت پیشبرد امور لبنان درباره درخواست برای به تعویق افتادن رایزنی های پارلمانی را بهانه تراشی خواند و الحریری را به شدت به باد انتقاد گرفت.

13 بهمن 1398

افزایش 63 درصدی صادرات ایران به ازبکستان در 7 ماهه امسال

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: طبق آمار، میزان صادرات ایران به ازبکستان در 7 ماهه سال جاری با رشد 63 درصدی روبرو شده است که باید بیش از این تقویت گردد.

8 بهمن 1398

واکنش آل اسحاق به رقم افزایش حقوق در سال آینده

آل اسحاق گفت: افزایش 15 درصدی حقوق بازنشستگان از نکات مثبت بودجه است.

7 بهمن 1398

گفتگوی زنده شبکه چهار برای ضرورت شبکه ملی اطلاعات؛ موانع و ظرفیتها

مجله سیاسی رودرو امروز چهارشنبه 20 آذر ماه به ضرورت راه اندازی شبکه ملی اطلاعات اختصاص یافته است.

7 بهمن 1398

برنامه فتح الله زاده در استقلال؛ مجیدی دستیار استراماچونی؟

علی فتح الله زاده تصمیم دارد در صورت مدیرعاملی استقلال، فرهاد مجیدی را به کادرفنی این تیم اضافه کند.

6 بهمن 1398

توصیه متفاوت پیرترین نخست وزیر به زنی که جوان ترین نخست وزیر دنیا شد

ماهاتیر محمد نخست وزیر مالزی به سانا مارین جوان ترین نخست وزیر دنیا که به تازگی در فنلاند براین مسند تکیه زده است، توصیه کرد که از افراد سالمند و دنیادیده کسب تجربه کند.

6 بهمن 1398
تعداد: (208)