پرواز پیروز هواپیماهای مافوق صوت فضایی، عکس

به گزارش تور بالی اندونزی، همشهری آنلاین نوشت: هواپیماهای فضایی پولاریس (Polaris) آزمایش های اولیه پرواز میرا لایت (MIRA-Light) را به انتها رساند که نمونه کوچکتر و ساده تر هواپیمای فضایی آرورا است.

پرواز پیروز هواپیماهای مافوق صوت فضایی، عکس

شرکت پولاریس برای ارائه یک نسخه کامل از هواپیمای فضایی آرورا (Aurora) است. در این راستا پروازهای نمونه آزمایشی کوچک میرا لایت را به انتها رساند.

پولاریس اسپیس پلینز (Polaris Spaceplanes) یک شرکت هوافضای آلمانی، کمپین آزمایشی 15 پروازی نمونه اولیه میرا لایت MIRA-Light خود را با موفقیت به انتها رساند. این پروازهای آزمایشی در طول سه روز، بین 22 اوت تا 8 سپتامبر انجام شد و قرار بود سیستم های آیرودینامیک و کنترل پرواز وسیله نقلیه برای فراوری نمونه اولیه در مقیاس بزرگ تر آنالیز گردد.

میرا لایت فقط 2.5 متر طول دارد و با استفاده از چهار فن برقی پرواز می نماید. برای 10 پرواز از 15 پرواز MIRA-Light، این هواپیمای فضایی کوچک به یک موتور هواپایه ساختگی مجهز بود. مهندسان پولاریس قصد دارند از داده های جمع آوری شده در طول پروازهای MIRA-Light برای ساخت وسیله نقلیه بزرگتر MIRA با مقدار 4.25 متر، استفاده نمایند. MIRA برای آزمایش سیستم های پرواز یکپارچه به یک موتور هواپایه خطی در مقدار واقعی مجهز می گردد.

پولاریس میخواهد پس از آزمایش MIRA مجددا وسیله نقلیه را توسعه دهد، و این بار هواپیمایی به طول 6.7 متر بسازد. این هواپیما به نام نوا (NOVA) علاوه بر موتور آئرواسپایک خود، با یاری چهار موتور جت با سوخت نفت سفید، پرواز خواهد نمود. کمپین آزمایشی این وسیله نقلیه شامل پروازهای موشکی کامل در جو فوقانی زمین با سرعت مافوق صوت است. اگر همه چیز با ماموریت های نمایشی آینده MIRA به خوبی پیش برود، پولاریس پرواز NOVA را در سال 2024 انجام خواهد داد.

طبق اعلام وب سایت این شرکت، پولاریس میخواهد آرورا (AURORA) را با توانایی حمل محموله تا 10،000 کیلوگرم برای سرعت های زیر مداری و توانایی حمل حداکثر 1000 کیلوگرم برای سرعت های مداری به بازار عرضه کند. این شرکت امیدوار است پرواز AURORA را در سال 2026 یا 2027 شروع کند.

5858

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 30 شهریور 1402 بروزرسانی: 30 شهریور 1402 گردآورنده: baliro.ir شناسه مطلب: 2435

به "پرواز پیروز هواپیماهای مافوق صوت فضایی، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرواز پیروز هواپیماهای مافوق صوت فضایی، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید