آرژانتین بیشتر فاتح سوپرکلاسیکو شده یا برزیل؟، مقایسه افتخارات سلسائو و آلبی سلسته در کوپا آمه ریکا

به گزارش تور بالی اندونزی، تیم های ملی برزیل و آرژانتین در حالی فینال چهل و هفتمین دوره جام ملت های آمریکای جنوبی را برگزار می نمایند که سلسائو در تقابل دو تیم موفقتر بوده، اما افتخارات آرژانتینی ها در این تورنمنت بیشتر است.

آرژانتین بیشتر فاتح سوپرکلاسیکو شده یا برزیل؟، مقایسه افتخارات سلسائو و آلبی سلسته در کوپا آمه ریکا

با تور ارزان برزیل از کشور زیبای فوتبالیست ها دیدن کنید و شهرهای زیبای ریو و برازیلیا را ببینید.

به گزارش خبرنگاران، فینال رقابت های کوپا آمه ریکای سال 2021، بامداد فردا (یکشنبه) از ساعت 4:30 به وقت تهران در استادیوم ماراکانای شهر ریودوژانیروی برزیل برگزار می گردد تا قهرمان چهل و هفتمین دوره این رقابت ها معین گردد.

این یکصدویازدهمین رویارویی تیم های ملی برزیل و آرژانتین در طول تاریخ است، دیداری که به سوپرکلاسیکو معروف است و به خاطر جذابیتش برای طرفداران هر دو کشور و به طور کلی دنیا فوتبال از سال 2011 به صورت سالانه در قالب یک بازی با اسم سوپرکلاسیکو دلاس آمریکاس و پیش از آن به اسم روکا کاپ برگزار می گردد. این بازی البته در سال 2020 به علت شیوع کرونا برگزار نشد، اما سال 2019 که آخرین دوره اش تا به امروز بوده، این آرژانتینی ها بودند که با غلبه بر رقیب سنتی برای دومین بار فاتح این نبرد شد. البته آنها هنوز باید دو بار دیگر سوپرکلاسیکودلاس آمریکاس را ببرند تا از این حیث با سلسائو برابر شوند.

در آمار کلی نبرد های رو در رو هم کفه ترازو به سمت برزیل سنگینی می نماید. در یکصد و یازده باری که برزیل و آرژانتین در تمامی رقابت ها در طول تاریخ رو در روی هم قرار گرفته اند، برزیل 46 بار پیروز شده و آرژانتین 40 بار. 25 بار هم مصاف دو تیم برنده نداشته است.

اولین رویارویی دو تیم در روز 20 سپتامبر سال 1914 به وقوع پیوست که آن بازی محبت آمیز را آرژانتین با نتیجه 3 بر صفر برد. آخرین مصاف دو تیم هم که نبرد آنها در سوپرکلاسیکو دلاس آمریکاس سال 2019 بود را آرژانتین با تک گل دقیقه 14 لیونل مسی در شهر ریاض عربستان برد.

اما وقتی پای کسب افتخار در مهمترین تورنمنت فوتبال در منطقه آمریکای جنوبی به میان می آید، آرژانتینی ها می توانند ادعا نمایند که به مراتب موفقتر از برزیل بوده اند. بعد از اروگوئه که با 15 قهرمانی و شش نایب قهرمانی پرافتخارترین تیم کوپا آمه ریکاست، آرژانتینی ها با 14 قهرمانی و 14 نایب قهرمانی دومین تیم هستند. برزیل هم که مدافع اسم قهرمانی رقابت هاست با 9 قهرمانی و 11 نایب قهرمانی در صندلی سوم. با این حال برخلاف آرژانتین که از سال 1993 قهرمان کوپا آمه ریکا نشده است، برزیل تنها دو سال پیش این تورنمنت را فتح کرد.

در حالی که آخرین مصاف رو در روی برزیل و آرژانتین با پیروزی یک بر صفر آرژانتینی ها در سوپرکلاسیکوی سال 2019 بود، آخرین نبرد دو تیم در یک رویداد رسمی را برزیل برد. این اتفاق با پیروزی 2 بر صفر برزیلی ها برابر آرژانتین در مرحله نیمه نهایی دوره قبلی کوپا آمه ریکا رخ داد، یعنی تنها چهار ماه پیش از باختش به آلبی سلسته در ریاض.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 19 مرداد 1400 بروزرسانی: 19 مرداد 1400 گردآورنده: baliro.ir شناسه مطلب: 1892

به "آرژانتین بیشتر فاتح سوپرکلاسیکو شده یا برزیل؟، مقایسه افتخارات سلسائو و آلبی سلسته در کوپا آمه ریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آرژانتین بیشتر فاتح سوپرکلاسیکو شده یا برزیل؟، مقایسه افتخارات سلسائو و آلبی سلسته در کوپا آمه ریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید