آلمان با 11 فیلم در جشنواره جهانی فجر

به گزارش تور بالی اندونزی، سال جاری آلمان با 11 فیلم بعد از فرانسه بیشترین تعداد فیلم را در جشنواره جهانی فیلم فجر دارد.

آلمان با 11 فیلم در جشنواره جهانی فجر

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از ستاد خبری جشنواره جهانی فیلم فجر، 11 فیلم بلند آلمانی در بخش های مختلف سی و پنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر به نمایش درخواهد آمد.

از این تعداد یک فیلم در بخش جلوه گاه شرق (پانورمای فیلم های کشورهای آسیایی و اسلامی)، چهار فیلم در بخش نمایش های ویژه (آثار برگزیده بزرگان سینما)، یک فیلم در بخش مستند زیر ذره بین و پنج فیلم در بخش جشنواره جشنواره ها روی پرده خواهند رفت.

البته از بین این آثار، سه فیلم سفر زمان، رد پا و درود از فوکوشیما در بخش مهربان با محیط زیست هم نمایش داده می شوند. تعدادی از فیلم های آلمانی جشنواره تولیدات مشترک هستند.

فهرست فیلم های آلمانی این دوره جشنواره به این توضیح است:

کارآموز - (Apprentice) جلوه گاه شرق (پانورمای فیلم های کشورهای آسیایی و اسلامی)

کارگردان: جانفنگ بو

خلاصه داستان: اِیمن یک افسر 28 ساله دارالتأدیب است که به زندان بزرگسالان منتقل می گردد. او در آن جا با رحیم دوست می گردد که مأمور اعدام اصلی زندان است و در کارش یکی از پرکارترین های جهان به شمار می رود!

درباره فیلم: کارآموز اولین بار ماه مه 2016 در بخش نوعی نگاه جشنواره کن نمایش داده شد و سال گذشته نماینده سنگاپور در بخش اسکار فیلم خارجی زبان بود. جانفنگ بو (متولد 1983) یکی از خوش آتیه ترین فیلم سازان جوان سنگاپور است که در مدارس سینمایی کشورش و اسپانیا تحصیل نموده است. او که فیلم هایش اغلب بر مضامینی چون هویت، خاطره و جنسیت تمرکز دارند، از سال 2005 با فیلم های کوتاهش به جشنواره های جهانی متعدد و معتبری رفته است. اولین فیلم بلند او با عنوان قلعه شنی در بخش هفته منتقدان بین المللی جشنواره کن به نمایش درآمد.

محصول مشترک: سنگاپور، آلمان، فرانسه، هنگ کنگ، قطر

سفر زمان (Voyage of Time) - نمایش های ویژه (آثار برگزیده بزرگان سینما) و مهربان با محیط زیست

کارگردان: ترنس مالیک

خلاصه داستان: در این مستند خاستگاه جهان، پیدایش ستارگان و کهکشان ها، سرآغاز زندگی روی زمین و تحول گونه های مختلف آنالیز می گردد.

درباره فیلم: تازه ترین ساخته کارگردان گوشه گیر آمریکایی، سپتامبر پیش به عنوان یکی از رقبای جایزه شیر طلای جشنواره ونیز در لیدو روی پرده رفت. مالیک سال ها روی این مستند کار می کرد. سفر زمان با نام اصلی سفر زمان: سفر زندگی در دو قالب روی پرده رفت: یک نسخه 90 دقیقه ای که کیت بلانشت راوی آن است و یک نسخه 40 دقیقه ای آیمکس که براد پیت راوی آن است. در ونیز نسخه 90 دقیقه ای نمایش داده شد. منبع الهام مالیک در ساخت سفر زمان: سفر زندگی دو نقل قول از ریچارد فاینمن فیزیکدان آمریکایی و آلبرت اینشتین فیزیکدان آلمانی درباره گیتی و معمای آن بود. مالیک طی بیش از چهار دهه حضور در جهانی سینما تنها هشت فیلم ساخته است. او سال 1999 با خط قرمز باریک برنده جایزه خرس طلای جشنواره برلین شد و در 2011 با درخت زندگی جایزه نخل طلای جشنواره کن را برد. برهوت، روزهای بهشت، جهانی نو، به سوی شگفتی و شوالیه جام به دست دیگر فیلم های اوست.

محصول مشترک: فرانسه، آلمان، آمریکا

من، دانیل بلیک (I, Daniel Blake) - نمایش های ویژه (آثار برگزیده بزرگان سینما)

کارگردان: کن لوچ

خلاصه داستان: دانیل بلیک نجار 59 ساله ای است که بیش تر عمرش را در نیوکاسل گذرانده است. او پس از سکته قلبی و ازکارافتادگی باید از یاری هزینه تأمین اجتماعی ارتزاق کند. راه دانیل با مادری مجرد به نام کتی و دو فرزند کوچکش، دیزی و دیلن یکی می گردد. تنها فرصت کتی برای فرار از یک خوابگاه یک خوابه مخصوص افراد بی سرپناه در لندن این است که زندگی در آپارتمانی در شهری ناآشنا را بپذیرد که 300 مایل دورتر است. این جاست که دانیل و کتی در سرزمینی متعلق به هیچ کس، گرفتار کاغذبازی های اداره بهزیستی می شوند.

درباره فیلم: من، دانیل بلیک سال گذشته جایزه نخل طلای شصت ونهمین دوره جشنواره کن را برای کن لوچ کارگردان کهنه کار بریتانیایی به همراه آورد. لوچ در فیلم جدیدش بار دیگر با پل لاورتی همکار فیلمنامه نویس خود همکاری نموده است. سال گذشته برای شانزدهمین بار فیلمی از لوچ در کن نمایش داده شد. او در 2006 نیز برای باد بر مرغزار می وزد جایزه نخل طلا را دریافت کرد. لوچ در 1990 برای دستور کار پنهان، در 1993 برای بارش سنگ ها و در 2012 برای سهم فرشتگان جایزه هیأت داوران این جشنواره را برنده شده است.

محصول مشترک: بریتانیا، آلمان، بلژیک، فرانسه

نمک و آتش (Salt and Fire) - نمایش های ویژه (آثار برگزیده بزرگان سینما)

کارگردان: ورنر هرتسوگ

خلاصه داستان: دو زیست شناس برای تحقیقات سازمان ملل درباره یک فاجعه زیست محیطی به آمریکای جنوبی فرستاده می شوند. اما مدیر تبهکار یک کمپانی بزرگ و مسئول فاجعه، آن ها را می رباید. نشانه هایی از یک آتشفشان عظیم به چشم می خورد و آن ها برای جلوگیری از فاجعه باید متحد شوند

درباره فیلم: هرتسوگ در دهه های 1970 و 1980 با فیلم های بلند سینمایی چون آگیره، خشم خداوند (1972)، معمای کاسپار هاوزر (1974) و فیتس کارالدو (1982) نام خود را به عنوان بخشی از جنبش موج نوی سینمای آلمان مطرح نمود. او در کنار راینر ورنر فاسبیندر، ویم وندرس، الکساندر کلوگه، فولکر شلندورف و مارگارت فن تروتا از چهره های پیشرو سینمای آلمان در آن سال ها بود. در سال های اخیر فیلم های مستند هرتسوگ مانند مرد گریزلی (2005)، مستند نامزد اسکار برخوردها در انتهای جهان (2009) و بند اعدامی ها (2012) بیش از همه مورد توجه بوده اند.

محصول مشترک: فرانسه، بولیوی، آمریکا، آلمان، مکزیک

رد پا (Spoor) - نمایش های ویژه (آثار برگزیده بزرگان سینما) و مهربان با محیط زیست

کارگردان: آگنیشکا هولاند

خلاصه داستان: یک مهندس عمران بازنشسته، در یک دهکده کوهستانی در مرز لهستان و جمهوری چک دور از دیگران زندگی می نماید. مرگ اسرارآمیز تعدادی از مردان ده که همگی جزو ستون های روستا و همگی از شکارچیان هستند، پرسش هایی را به همراه دارد.

درباره فیلم: فیلم جدید آگنیشکا هولاند کارگردان مطرح لهستانی از روی کتاب پرفروش گاوآهن خود را روی استخوان های مرده بکش نوشته اولگا توکارچوک ساخته شده است. رد پا سال گذشته در جشنواره برلین برنده جایزه آلفرد بائر (خرس نقره ای) شد. هولاند با فیلم هایی چون اروپا اروپا و در تاریکی شناخته می گردد.

محصول مشترک: لهستان، آلمان، جمهوری چک، سوئد، اسلواکی

در تبعید (In Exile) - مستند زیر ذره بین

کارگردان: تین وین ناینگ

خلاصه داستان: مستندی 72 دقیقه ای درباره جمعی از مهاجران میانماری که به خاطر جنگ های داخلی به تایلند پناهنده شده اند و حالا در کشتزارها مانند برده مشغول کارند.

محصول مشترک: میانمار، آلمان

در آخرین روزهای شهر (In the Last Days of the City) - جشنواره جشنواره ها

کارگردان: تامر السعید

خلاصه داستان: قاهره، سال 2009. خالد کارگردان 35 ساله ای است که می کوشد فیلمی درباره روح شهر قاهره بسازد و این در حالی است که او در زندگی شخصی خود با مسائلی روبه رو است. خالد با یاری دوستانش که فیلم هایی از زندگی خود در شهرهای بیروت، بغداد و برلین می فرستند قدرت پیدا می نماید تا راه خود را از میان مسائل و زیبایی ها بیابد.

محصول مشترک: مصر، آلمان، بریتانیا، امارات متحده عربی

انتقاد از خود سگ بورژوا (Self-criticism of a Bourgeois Dog) - جشنواره جشنواره ها

کارگردان: جولیان رادلمایر

خلاصه داستان: ماجرای این کمدی سیاسی درباره یک سگ بورژوا و کارگردان پیشین است که اعتراف می نماید با شکست در عشق، خوردن سیب و تحول به یک حیوان چهارپا تبدیل شده است!

درباره فیلم: انتقاد از خود سگ بورژوا فیلم خاتمه نامه جولیان رادلمایر فیلمساز جوان آلمانی است که پیش از این در جشنواره برلین به نمایش درآمده.

محصول مشترک: آلمان، ایتالیا

درود از فوکوشیما (Greetings from Fukushima) - جشنواره جشنواره ها و مهربان با محیط زیست

کارگردان: دوریس دوری

خلاصه داستان: ماجرای دوستی یک زن جوان آلمانی و یک پیرزن ژاپنی در ناحیه فوکوشیمای ژاپن پس از زلزله سال 2011.

آنیشوارا (Anisoara) - جشنواره جشنواره ها

کارگردان: آنا فلیسیا-اسکوتلنیسو

خلاصه داستان: دختری 15 ساله در یک روستای قدیمی و زیبا زندگی می نماید. او چند سال است که از برادر کوچک خود آندره و پدر دائم الخمرش پترو نگهداری می نماید. آنیشوارا در پانسیونی کار می نماید تا بتواند پول مختصری درآورد و...

محصول مشترک: مولداوی، آلمان

باد سیاه (The Dark Wind) - جشنواره جشنواره ها

کارگردان: حسین حسن

خلاصه داستان: یک زوج ایزدی به نام های رکو و پرو قرار است خیلی زود ازدواج نمایند که با حمله نیروهای داعش به سنجار، دختران جوان از جمله پرو به عنوان برده فروخته می شوند.

درباره فیلم: باد سیاه نخستین تجربه فیلمسازی حسین حسن، فیلمساز کرد، بر اساس ماجرای واقعی ساخته شده است.

محصول مشترک: عراق، آلمان، قطر

سی و پنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر، 8-1 اردیبهشت 1396(21 تا 28 آوریل 2017) به دبیری رضا میرکریمی در تهران برگزار می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: baliro.ir شناسه مطلب: 444

به "آلمان با 11 فیلم در جشنواره جهانی فجر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آلمان با 11 فیلم در جشنواره جهانی فجر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید