آنالیز زمانی انتشار کرونا ویروس از چین به سایر نقاط دنیا، قربانیان کرونا در آمریکا از مرز هزار نفر فراتر رفت

به گزارش تور بالی اندونزی، اوایل دی سال گذشته انتشار ویروسی ناشناخته باعث شد مردم دنیا نگران شوند و دولت های مختلف تدابیر بهداشتی را در مرزهای خود افزایش دهند.

آنالیز زمانی انتشار کرونا ویروس از چین به سایر نقاط دنیا، قربانیان کرونا در آمریکا از مرز هزار نفر فراتر رفت

با ما همراه باشید و با تور چین ارزان از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری خبرنگاران، از زمان انتشار ویروس کشنده کرونا در چین تا به امروز حدود 198 کشور دنیا با آن درگیر شده اند و فرایند انتشار آن کشورهای منطقه غرب آسیا از جمله قطر و عربستان را تا آمریکا درگیر نموده است. این ویروس به دلیل ناشناخته بودن و البته پیدا نشدن فرایند درمان قطعی موجب وحشت بسیاری از مردم در نقاط مختلف دنیا شده است؛ چه اینکه آمار قربانیان این ویروس از 22 هزار و 322 نفر رفته و بیش از 499 هزار 874 نفر را مبتلا نموده است.

با گذشت بیش از سه ماه، همچنان فرایند انتشار ویروس ادامه دارد و اخبار مهمی از آن در رسانه های مختلف دنیا منتشر می گردد. در این میان بعضی کشورها مرزهای خود را به طور کامل بسته اند، کشورهای مختلف فرایند قرنطینه مسافران را شدت بخشیده اند و تدابیر خاصی برای مقابله با انتشار ویروس کشنده در نقاط مختلف دنیا اتخاذ شده است.

گرچه تا به امروز دولت چین و چند کشور دیگر از یافتن داروی ضد کرونا از طریق محققان کشورشان اطلاع داده اند، ولی تا به امروز به طور قطعی هیچ یک از درمان ها نتوانسته است فرایند ابتلا و مرگ و میر ناشی از ویروس را کاهش دهد.

در زیر سیر انتشار ویروس کرونا و مهم ترین اخبار مربوط به آن ذکر شده است:

7 دی، شروع انتشار ویروس کرونا

بسیاری از مردم ووهان، عظیم ترین شهر استان هوبی چین به دلیل داشتن نشانه های بیماری تنفسی به بیمارستان مراجعه کردند و دریافتند به ویروس شایع در بازار فروش محصولات دریایی هونان، که محل فروش ماهی و صدف های دریایی است، مبتلا شده اند، ولی این ویروس در محل های فروش حیوانات دیگر ازجمله مارها و پرندگان نیز مشاهده شد اما تا به امروز به طور قطعی دلیل ابتلا به کرونا تعیین نشده است.

17 دی، تعیین شدن نوع ویروس

سازمان بهداشت چین خاطرنشان کرد پس از آنالیز افراد مبتلا به ویروس حاد تنفسی توانسته نوع ویروس را شناسایی کند. ویروسی که به خانواده ویروس های کروناویروس ها تعلق دارد و شامل سارس (سندرم حاد تنفسی) و مِرس (سندرم تنفسی غرب آسیا) می گردد که عامل پخش آن قطرات ریز منتشر شده در هواست.

به دنبال انتشار این خبر، آمریکا قرنطینه توریستان و مسافراتی را که از ووهان چین بازگشته بودند، شروع کرد. بعد از چهار روز مسئولان آمریکایی خاطرنشان کردند که فردی در ایالت واشنگتن که از چین بازگشته بود، به ویروس کرونای جدید مبتلا شده بود.

19 دی، نخستین قربانی کرونا

مسئولان چینی از مرگ نخستین فردی اطلاع دادند که مورد ابتلا به کرونا در وی ثبت شده بود.

23 تا 25 دی، ابتلای افرادی از سایر نقاط دنیا

مسئولان وزارت بهداشت تایلند و ژاپن خاطرنشان کردند چندین نفر از اتباعشان که به چین سفر نموده بودند، به کرونا مبتلا شدند. این نخستین موارد ابتلا به کرونا در خارج از چین بود. با توجه به این گزارش، کشورهای مختلف دنیا آنالیز و قرنطینه افرادی را که از ووهان چین به کشورهایشان بازمی گشتند شروع کردند.

23 دی، ممنوعیت سفر به چند شهر چین

مسئولان چینی برای شهرهایی که جمعیتشان بیش از 10 میلیون نفر است، ممنوعیت خروج خاطرنشان کردند. همچنین ممنوعیت تردد بین شهری در شهرهای استان هوبی اعلام شد. به دنبال افزایش موارد ابتلا به کرونا بیمارستان های ووهان با ازدحام بیماران روبرو شد؛ بیمارانی که به دنبال راهی برای درمان خود می گشتند، ولی بیمارستان ها و دکترها در درمان آن ناتوان بودند. بحران موجود باعث شد تا وزارت بهداشت چین بیمارستان جدید و یک هزار تختخوابی مخصوص درمان کرونا احداث کند. این بیمارستان اوایل بهمن افتتاح شد.

9 بهمن، ثبت نخستین مورد کرونا در امارات

خبرگزاری رسمی امارات به نقل از منبعی در وزارت بهداشت این کشور از نخستین مورد ابتلا به کرونا در یکی از افراد خانواده ای که از ووهان چین بازگشته بودند، اطلاع داد.

22 بهمن، نام جدید ویروس

تئودر آدانوم گـبریـسوس، مدیرکل سازمان بهداشت دنیای با تغییر نام ویروس کرونا، آن را 19-CoV نامید. وی گفت: باید نامی را بر این ویروس بنامیم که در آن منطقه جغرافیایی، حیوان یا مجموعه ای از مردم تعیین نباشند. این نام برای همه مردم راحت تر تلفظ می گردد.

23 بهمن، کشف کرونا در کشتی توریستی ژاپنی

کاتسونوبو کاتو، وزیر بهداشت ژاپن خاطرنشان کرد: آنالیز ها نشان می دهد که 39 نفر دیگر در کشتی توریستی دایموند پرنسس به کرونا مبتلا شده اند.

این کشتی بعد از دو هفته که به یوکوهاما رسید، تحت قرنطینه نهاده شد. در کشتی ژاپنی حدود 3 هزار و 700 توریست از سایر نقاط دنیا حضور دارند.

همچنین کمیته ملی بهداشت چین خاطرنشان کرد آمار قربانیان کرونا در چین به اندازه ای است که از آمار قربانیان ویروس سارس در سال 2002 و 2003 عبور نموده است. در آن سال ها بیش از یک هزار و 200 نفر درگذشتند.

24 بهمن، بیشترین قربانیان در یک روز

دولت چین خاطرنشان کرد حدود 240 نفر تنها در یک روز در اثر ابتلا به ویروس کرونا درگذشتند. این آمار بیشترین میزان مرگ و میر در یک روز بر اثر ابتلا به کروناست.

26 بهمن، افزایش قربانیان کرونا لندن نشینان را نگران کرد

وزارت بهداشت چین خاطرنشان کرد تعداد قربانیان کرونا به یک هزار و 524 نفر افزایش یافته و بیش از 66 هزار و 492 نفر مبتلا شده اند.

ارائه این آمار باعث شد دولت انگلیس درباره افزایش شیوع کرونا در سایر نقاط دنیا ابراز نگرانی کند. همچنین هشت هواپیمای حامل مسافران چینی مورد بازرسی های بهداشتی نهاده شدند.

29 بهمن، درگذشت رئیس بیمارستان ووهان

تلویزیون چین از درگذشت رئیس بیمارستان ووهان به دلیل ابتلا به کرونا اطلاع داد.

کرونا جان بیش از هزار نفر را در آمریکا گرفته است

داده های دانشگاه جان هاپکینز در آمریکا نشان می دهد که شمار جان باختگان بر اثر ابتلا به ویروس جدید کرونا در این کشور از هزار نفر فراتر رفته است.

بر همین اساس بیش از 68 هزار نفر نیز در ایالات متحده به این ویروس مبتلا شده اند. ایالت نیویورک به کانون شیوع نوع جدید ویروس کرونا در آمریکا تبدیل شده است. تا به امروز 280 نفر در این ایالت جان خود را به دنبال ابتلا به بیماری کووید 19 از دست داده اند.

شمار جان باختگان در اسپانیا به بیش از چهار هزار نفر رسید

مقامات اسپانیا روز پنجشنبه خاطرنشان کردند که 442 نفر طی 24 ساعت گذشته بر اثر ابتلا به ویروس جدید کرونا در این کشور جان خود را از دست داده اند.

به این ترتیب تعداد جان باختگان بر اثر ابتلا به بیماری کووید 19 در اسپانیا به 4089 نفر رسید. شمار مبتلایان به نوع جدید ویروس کرونا در اسپانیا نیز به بیش از 56 هزار نفر رسیده است.

تعداد مبتلایان در قاره اروپا به 250 هزار نفر رسید

شمار مبتلایان به ویروس جدید کرونا در قاره اروپا روز پنجشنبه از 250 هزار نفر فراتر رفت. این در حالی است که بنا به اعلام سازمان دنیای بهداشت 85 درصد از موارد جدید ابتلا به این ویروس در اروپا یا آمریکا ثبت می گردد.

مقامات بهداشتی آلمان روز پنجشنبه خاطرنشان کردند که برای مقابله با شیوع بیماری کووید 19 ظرفیت تست کرونا در این کشور را افزایش داده اند. آلمان در نظر دارد تا از این پس با انجام 500 هزار تست در هفته از شیوع بیشتر نوع جدید ویروس کرونا جلوگیری کند.

کرونا در دنیا؛ فرانسه نیروهای نظامی خود را از عراق خارج می نماید

ستاد کل نیروهای مسلح فرانسه خاطرنشان کرد که به دلیل شیوه گسترده بیماری همه گیر کووید 19 در عراق، نظامیان خود را از این کشور خارج می نماید. نیروهای نظامی فرانسه در چارچوب طرح ائتلاف بین المللی ضد داعش و برای انجام ماموریت آموزشی در عراق حضور دارند.

در بیانیه ستاد کل ارتش فرانسه آمده است که با توجه به شرایط بهداشتی موجود و ضمن هماهنگی با دولت عراق ماموریت آموزش نیروهای امنیتی این کشور به صورت موقت به حال تعلیق در می آید. فرانسه بدین ترتیب تصریح نموده است که حدود دویست نیروی نظامی مشارکت کننده در عملیات شمل به کشور بازخواهند گشت.

روسیه کلیه پروازهای وروی و خروجی بین المللی را لغو کرد

کرملین برای کاستن از سرعت انتشار بیماری بیماری کووید 19 مجموعه دستورالعمل هایی را از روز پنجشنبه به اجرا گذاشته است که تعلیق کلیه پروازهای بین المللی از جمله آنهاست.

این دستورالعمل دولتی کلیه پروازهای ورودی و خروجی به روسیه را شامل می گردد. بر این اساس تنها هواپیماهایی اجازه پرواز از فرودگاه ها و فرود در پیست های پروازی این کشور را خواهند داشت که برای بازگرداندن شهفرایندان روسیه به کشورشان به کار گرفته شده باشند.

انتهای پیغام/4033/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 26 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: baliro.ir شناسه مطلب: 1028

به "آنالیز زمانی انتشار کرونا ویروس از چین به سایر نقاط دنیا، قربانیان کرونا در آمریکا از مرز هزار نفر فراتر رفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنالیز زمانی انتشار کرونا ویروس از چین به سایر نقاط دنیا، قربانیان کرونا در آمریکا از مرز هزار نفر فراتر رفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید