سلامتی و پزشکی

نقد و آنالیز خمیر دندان سفیدکننده روزانه میسویک

تمام افراد در روز خوراکی هایی را می خورند و نوشیدنی هایی را می نوشند که همه آنها ممکن است روی درخشانی و سفیدی دندان ها اثر بگذارند. قهوه، چای و غذاهای دارای سس ساخته شده از گوجه فرنگی، کاری و سرکه بالزامیک، همه می توانند روی رنگ و سفیدی دندان ها اثر بگذارند...

1 آذر 1401

انتقال بیرانوند به بیمارستان

دروازه بان تیم ملی بعد از مصدومیت راهی بیمارستان شد تا شرایط او مورد بررسی دقیق پزشکی قرار گیرد.

30 آبان 1401

فراوری بیش از 98 درصد از داروها در کشور

رئیس سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه بیش از 98 درصد داروی کشور در داخل فراوری می گردد، گفت: در تلاشیم این عدد در حوزه تجهیزات پزشکی به 50 درصد برسد.

25 آبان 1401

انتقاد تند نماینده مجلس؛ همه باید از مردم عذرخواهی کنیم

یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی تاکید نمود: عدم مدیریت به هنگام درون و برون سازمانی باعث شده که به شرایط کنونی در حوزه دارو دچار شویم.

24 آبان 1401

درباره ویروسی تنفسی سین سیشیال چه می دانید؟

بنابر اعلام مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده تقریبا همه بچه ها قبل از دو سالگی به ویروس سین سیشیال تنفسی یا RSV مبتلا می شوند. بعلاوه بیشتر بزرگسالان به نوع خفیف این بیماری دچار می شوند.

4 آبان 1401

از آب بیرون کشیدن کشتی آلاینده جنگ جهانی دوم

کشتی که در خلال جنگ جهانی دوم غرق شده، به مدت 80 سال است که آلاینده های سمی از آن به دریا نشت می نمایند و زیست بوم دریا را تغییر داده است.

29 مهر 1401

آماری نگران کننده از مبتلایان بیماری ام اس در ایران ، زنان 3 برابر مردان مبتلا می شوند ، بیماری ای که ماه ها و سال ها پنهان می ماند

نایب رئیس انجمن ام اس گفت: طبق آخرین آمار ثبت شده در مجموعه انجمن های ام اس در کشور، حدود 97 هزار بیمار مبتلا به ام اس در کشور داریم.

23 مهر 1401

این معجون 7 روزه بدن شما را پاکسازی می کند

ترکیب سیر و عسل یک معجون عالی برای درمان انواع بیماری ها است. با ترکیب کردن سیر و عسل در منزل می توانید از تاثیرات شگفت انگیز آن بهره مند شوید.

21 شهریور 1401

رد یک باور اشتباه: زنگ آهن باعث کزاز نمی گردد

قبل از اینکه بحث عجیبی که در عنوان این مقاله خواندید را آغاز کنید، اجازه دهید یک چیز را روشن کنیم: اگر در محل کار یا جایی دیگر پای تان روی میخ رفت و زخمی شدید، باید حتما واکسن کزاز بزنید. با این حال، کزاز ربطی به زنگ آهن ندارد.

18 شهریور 1401

از نام اساتید استفاده ابزاری کردند، راه چاره رئیس دانشگاه تهران برای حل مشکل اشتغال فارغ التحصیلان رشته های علوم انسانی و ادبیات

رئیس دانشگاه تهران برای حل مشکل اشتغال فارغ التحصیلان رشته های علوم انسانی و ادبیات راهکارهایی را ارائه داد.

26 مرداد 1401

بهار با یک بغل تخفیف؛ این بهار، با همه بهارا فرق داره!!!

بهار با دنیایی از زیبایی باز هم مهمان روزهایمان شده اما این بار با دمایی بالاتر!

22 مرداد 1401

غذاهای تولید شده بر قدرت شناختی مغز تاثیر می گذارند

افرادی که بیشترین غذاهای فوق تولید شده را مصرف می نمایند 28 درصد سریع تر از دیگران به کاهش مهارت های شناختی دچار می شوند.

18 مرداد 1401

چه طور ارکیده ها را کوددهی کنیم؟

ارکیده ها این گیاهان ظریف، زیبا و البته گران قیمت مانند همه گیاهان دیگر احتیاج به کود دهی دارند. اما شما می دانید چه طور باید آنها را تغذیه کرد؟

17 مرداد 1401

راهنمای خرید لباس کار

برای خرید لباس کار باید به چه نکاتی توجه کنیم؟ راهنمای خرید لباس کار از کجا تهیه کنیم؟ که البته پیشنهاد ما ایمن صنعت ایران میباشد. صاحبان برخی از حرفه ها و مشاغل دارای لباسی مخصوص با طرح و رنگ و مدلی منحصر به فرد هستند. در سال های اخیر و در دنیای شغل ها...

27 تیر 1401

چگونه از نیش حشرات در امان بمانیم؟

وزوز کردن یک پشه ممکن است آزار دهنده ترین صدای روی زمین باشد و اگر در منطقه ای هستید که پشه ها بیماری را منتقل می نمایند، ممکن است خطرناک باشد.

26 تیر 1401

رتبه ششم ایران در آلودگی هوای غرب آسیا ، سال های عمر از دست رفته تهرانی ها به علت هوای آلوده

رئیس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم وزارت بهداشت با اشاره به اینکه ایران در رتبه ششم آلودگی هوای غرب آسیا است، گفت: بعلاوه ایران در بین 106 کشور دنیا رتبه 23 شاخص کیفیت هوا را داشته و تهران در میان سایر مرکز های دنیا رتبه نوزدهم غلظت ذرات معلق PM2.5 را به خود...

24 تیر 1401

دفن زباله در تهران صفر می گردد

عضو شورای شهر تهران با اشاره به دفن روزانه 2600 تن زباله در مرکز گفت: این موضوع مد نظر است که دفن زباله را به صفر برسانیم.

23 تیر 1401

بیمه سلامت، داروهای تقویتی را پوشش نمی دهد

به گزارش خبرنگاران، عین اللهی، وزیر بهداشت و درمان گفت: 5 میلیون و 400 هزار نفر از سه دهک پایین کشور از امروز بدون پرداخت حق بیمه به صورت رایگان بیمه سلامت می شوند. پیش از این 400 هزار نفر در حاشیه شهرها به صورت آزمایشی بیمه شده بودند.

12 تیر 1401

تشریح اقدامات کانون بازنشستگان دانشگاه تبریز

رئیس کانون بازنشستگان دانشگاه تبریز بعضی از برنامه ها و اقدامات کانون بازنشستگان دانشگاه را تشریح کرد.

8 تیر 1401

حذف ملاک رنگبندی کرونایی شهرها برای سفرهای نوروزی

وزیر بهداشت توضیحاتی درباره محدودیت سفرهای نوروزی 1401 ارائه کرد.

5 تیر 1401
تعداد: (483)