اجرای طرح نارنجستان در بافت فرسوده در محله های بافت فرسوده مرکز شهر تهران شروع شد

به گزارش تور بالی اندونزی، شهردار منطقه 11 از کاشت 3500 اصله نهال در محله های بافت فرسوده مرکز شهر تهران با عنوان نارنجستان در بافت فرسوده طی نیمه اول اسفند اطلاع داد.

اجرای طرح نارنجستان در بافت فرسوده در محله های بافت فرسوده مرکز شهر تهران شروع شد

به گزارش گروه اجتماعی تور بالی اندونزی، به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 11، نصراله آبادیان در این باره گفت: سال جاری در آستانه فصل بهار همزمان با شروع اسفند که زمان مناسب برای کاشت درختان است؛ از سوی اداره فضای سبز معاونت خدمات شهری و محیط زیست عملیات کاشت 3500 اصله نهال در محله های بافت فرسوده و جنوب منطقه در دست انجام است.

شهردار منطقه 11 با بیان این که انتخاب نوع درختان بر اساس مقاومت آن ها نسبت به کم آبی صورت گرفته است؛ اضافه نمود: درختان مثمر مثل نارنج و زیتون خوراکی، توت، زبان گنجشک و اقاقیا در بخش جنوبی منطقه غرس خواهند شد.

آبادیان خاطر نشان کرد: در خیابان محلوجی قمی، تشکری موحد و رجعتی که بخش هایی از آن ها در نوسازی محله عقب نشینی نموده اند و فضا های مناسب برای کاشت گل و گیاه در آن ها ایجاد شده است؛ یکصد درخت از جمله نارنج و درختچه های زینتی کاشته می شوند.

به گفته شهردار منطقه 11 این قطعات پس از نوسازی املاک و عقب نشینی آن ها در معابر باریک قدیمی ایجاد و تبدیل به محل پارک خودرو ها شده بود که با توجه به نوسازی بافت، همچنان ساکنین این محله ها از مسائل ناشی از ترافیک و عرض کم معبر رنج می بردند.

آبادیان توجه مدیریت شهری به انسان محور بودن معابر و ایجاد زیر ساخت های مناسب برای ارتقای فضای سبز در بافت متراکم مسکونی را حائز اهمیت دانست و کاشت درخت به تعداد زیاد را با هدف بهبود کیفیت هوای محله های جنوبی منطقه از اولویت های اداره فضای سبز معاونت خدمات شهری و محیط زیست برشمرد.

او خاطر نشان کرد: هم اکنون اقدامات زیر بنایی عمرانی برای ایجاد قطعه مناسب کاشت درخت در خیابان محلوجی قمی، تشکری موحد و رجعتی در حال اجرا است و پس از آن کاشت نهال و درختچه های زینتی در این قطعات شروع خواهد شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 22 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: baliro.ir شناسه مطلب: 949

به "اجرای طرح نارنجستان در بافت فرسوده در محله های بافت فرسوده مرکز شهر تهران شروع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای طرح نارنجستان در بافت فرسوده در محله های بافت فرسوده مرکز شهر تهران شروع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید