استفاده از اسامی غربی در چین ممنوع شد

دولت چین از مسئولان فرهنگی این کشور خواست برای برچیدن نام های بیگانه که هیچ همخوانی با ارزش های فرهنگی و اجتماعی این کشور نداشته و برگرفته از اسامی خارجی است، سریعا وارد عمل شوند.

استفاده از اسامی غربی در چین ممنوع شد

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش ایرنا، دولت چین از افزایش نام های جغرافیایی خارجی بخصوص اسامی غربی در این کشور ابراز نگرانی نموده و از سازمان های فرهنگی مسئول خواسته است هر چه سریعتر شرایط کنونی را ساماندهی نمایند.

چین در سال های 1983 و 1984 میلادی اقدام به ارزیابی نام های جغرافیایی در کشور کرد اما از آن موقع به بعد به دلیل جدی نگرفتن این موضوع، استفاده از نام های خارجی در این کشور به شکل بی سابقه ای برتری گرفته است.

بر اساس گزارش دولت چین، از این پس اجازه نامگذاری پل ها، جاده ها، ساختمان ها، بازارها و مجتمع های مسکونی با اسامی بیگانه و ناهمگون با فرهنگ این کشور داده نخواهد شد.

لی لیگوا وزیر امور مدنی چین در گفت وگویی در پکن اظهار داشت که از دو سال قبل آنالیز نام های جغرافیایی شروع شده و او از تمامی نهادهای ذی ربط خواست تا کار برچیدن نام های بی محتوا را که هیچ سازگاری با فرهنگ چین ندارند، شروع نمایند.

روزنامه چاینا دیلی چین می نویسد که هدف دولت عدم استفاده از نام هایی است که با فرهنگ، حق حاکمیت، هویت ملی و ارزش های اخلاقی چین همخوانی ندارد.

لی گفت که شکایت های زیادی از مردم در مورد نامگذاری با نام های خارجی و غربی دریافت شده است که نشان می دهد این اسامی، ارزش های اخلاقی و اجتماعی کشور کهن چین را زیر سئوال می برند.

گزارش نشریه چینی حاکی است که در سال های اخیر در نامگذاری مکان ها در این کشور نوعی نابسامانی شکل گرفته و بسیاری از اسم های نامناسب چون منهتن و یا ونیز برای ساختمان ها و بازارهای چینی انتخاب شده است.

کارشناسان چینی می گویند که برای انتخاب نام ها باید هویت ملی و منافع کشور و همچنین مختصات جغرافیایی منطقه در نظر گرفته شده و از انتخاب اسم های ناهمگون و بیگانه خودداری گردد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 13 آبان 1398 بروزرسانی: 13 آبان 1398 گردآورنده: baliro.ir شناسه مطلب: 529

به "استفاده از اسامی غربی در چین ممنوع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استفاده از اسامی غربی در چین ممنوع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید