عجیب ترین رفتارهای مردم ایتالیا (قسمت اول)

به گزارش تور بالی اندونزی، ایتالیا مهد یکی از کهن ترین تمدن های دنیا است که فرهنگ بسیار خاص خود را دارد. ایتالیایی ها در هر مقوله فرهنگی، از آداب معاشرت گرفته تا غذا، یکی از مدعیان دنیای هستند.

عجیب ترین رفتارهای مردم ایتالیا (قسمت اول)

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

ایتالیا یکی از محبوب ترین مقصدهای گردشگری در اروپا است. بناهای تاریخی زیبا، شهرها و دهکده های کوچک و ساحلی با چشم اندازهای نفس گیر طبیعی، ونیز رویایی و هزاران جاذبه گردشگری دیگر در ایتالیا وجود دارد که میلیون ها گردشگر را به سوی خود می کشاند. لذت خوردن غذاهای اصیل ایتالیایی و بهترین پیتزاهای دنیا را به تمام این جاذبه ها اضافه کنید. بدون شک سفر به ایتالیا یکی از به یادماندنی ترین سفرهای زندگی هر کسی خواهد بود. اگر پیش از سفر خودتان را آماده کنید و با فرهنگ ایتالیایی که اتفاقا خیلی قدیمی و ریشه دار است بیشتر آشنا، سفری بی دغدغه تر خواهید داشت.

آشپزی ایتالیا ریشه در سنت های آشپزی اتروسک، یونان باستان و روم باستان دارد. آشپزی ایتالیا در سراسر دنیا شناخته شده و بر آشپزی سایر ملت ها نیز اثر گذاشته است. در ایتالیا، پنیر و انواع مختلف پاستا جزئی جدایی ناپذیر از وعده های غذایی هستند. پاستا که به اشکال گوناگون وجود دارد، مورد علاقه همه است. انواع مختلف پاستا عبارت اند از پنه، اسپاگتی، لینگوئینی، فوسیلی و لازانیا. کاتولیسیزم رومی بزرگ ترین مذهب در ایتالیا است. شهر-کشور واتیکان مرکز مذهب کاتولیک در تمام دنیا و محل استقرار پاپ است.

کلیسای کاتولیک رومی به دلیل قرارگیری سریر مقدس (Holy See) در شهر واتیکان، نقش مهمی در امور سیاسی این کشور دارد. بعضی از سنت های مذهبی ایتالیایی مانند بازسازی صحنه تولد حضرت عیسی مسیح خارج از کلیسا، امروزه در سراسر دنیا رواج یافته است. اعمال مذهبی شامل شرکت در جلسات هفتگی کلیسا و تعطیلات مذهبی و اطاعت از آموزه های مذهبی است که توسط پاپ تعلیم داده می گردد.

ایتالیا سرزمین جشنواره های گوناگون است و همه این جشنواره ها ریشه در سنت های کهن این کشور دارند. جشنواره های متعددی از جمله مراسم مذهبی گوناگون، جشنواره های تاریخی، مسابقات قرون وسطایی، جشنواره های سینمایی، رویدادهای هنر معاصر و نمایش های سنتی عجیب و غریب هر سال در این کشور برگزار می شوند. بیشتر این جشنواره ها نمادی از رویداد های تاریخی هستند و صدها و هزاران نفر با لباس های سنتی در آن ها شرکت می نمایند. فلورانس و ونیز شهرهایی هستند که به خاطر برگزاری این جشنواره ها مورد توجه گردشگران قرار دارند.

ایتالیایی ها بسیار به خانواده پایبند هستند. در گذشته، خانواده ها معمولا پرجمعیت بودند و زوج ها معمولا بیشتر از شش بچه داشتند. اما به هر حال با تغییر سیستم کشور از کشاورزی به صنعتی، در سی سال اخیر همه چیز تغییر نموده است. خانواده های ایتالیایی، کوچک تر شده اند و معمولا یک یا دو بچه در هر خانواده وجود دارد. افراد معمولا دیر ازدواج می نمایند و فرزندان کمتری دارند. تعداد فرزندان خانواده های جنوب ایتالیا بیشتر از شمال این کشور است. به هر حال با وجود کوچک تر شدن خانواده ها، اعضای خانواده زمان زیادی را با هم می گذرانند و روابط صمیمانه ای دارند. حداقل یک وعده غذایی را با هم می خورند تا از این فرصت برای دور هم جمع شدن و گفت و گو راجع به وقایع روز استفاده نمایند.

اعضای خانواده حتی اگر دور از هم زندگی نمایند، روابط محکم و محبت آمیز خود را حفظ می نمایند و به بهانه های مختلف و در جشن های کوچک و بزرگ دور هم جمع می شوند. بچه ها نسبت به سایر کشورهای غربی، بیشتر تمایل دارند که در کنار خانواده باشند. آن ها حتی بعد از ازدواج هم سعی می نمایند در نزدیکی والدین یکی از دو طرف زندگی نمایند. حتی گاهی اوقات در یک خانه با هم زندگی می نمایند. بزرگتر های خانواده و فامیل، مورد احترام هستند. آن ها قدرت زیادی دارند و معمولا تصمیمات بزرگ خانواده به عهده آن ها است.

زبان ایتالیایی یکی از زبان های رومی تبار است، به این معنا که مانند زبان های اسپانیایی، فرانسه و پرتغالی از زبان لاتین نشات می گیرد. به دلیل تنوع منطقه ای، گویش ها و لهجه های متفاوتی از زبان ایتالیایی وجود دارند. با این حال، اگر به ایتالیا سفر کنید از اینکه با وجود لهجه ها و لحن های مختلف، می توانید به راحتی منظور همه را متوجه شوید، شگفت زده خواهید شد. آن ها هم به راحتی منظور شما را می فهمند. چرا که ایتالیایی ها در روبروه با خارجی ها معمولا با لهجه صحبت نمی نمایند.

معمولا خوردن پیتزاهای معروف، اسپاگتی، چند فنجان اسپرسو، خریدن کیف های چرمی معروف، بازدید از مکان های تاریخی، آثار مذهبی و چند قاشق بستنی معروف ایتالیایی، برنامه سفر یک گردشگر را هنگام بازدید از ایتالیا تشکیل می دهند. ولی مهم ترین چیزی که کامل نماینده­ بازدید از یک کشور است را نباید فراموش کرد و آن هم چیزی نیست جز شناخت مردم محلی. ایتالیایی ها مردمی خونگرم و دوست داشتنی هستند. آن ها دوست دارند که زمان استراحت شان را در کنار خانواده و به جشن و شادی بگذرانند. بنابراین در خانه یا رستوران دور هم جمع می شوند و دور میز به گفت و گو و شوخی و خنده می پردازند.

تقریبا همه دنیا می دانند که ایتالیایی ها بسیار خانواده دوست هستند و همین طور به غذا علاقه خاصی دارند و از فرصت غذا خوردن برای جمع شدن دور هم استفاده می نمایند. گفت و گو و برقراری ارتباط در ایتالیا هنر محسوب می گردد. در ایتالیا مردمی را خواهید دید که در بحث های مختلف با موضوعات گوناگون شرکت می نمایند و در حالی که با هم صحبت می نمایند، در خیابان قدم می زنند.

در فرهنگ ایتالیا معمولا میدان ها مکانی برای جمع شدن و صحبت کردن در خصوص موضوعات مختلف هستند. از شهرهای کوچک و روستا ها گرفته تا شهرهای بزرگ، افرادی را می بینید که در میدان ها قدم می زنند و با هم گفت و گو می نمایند. به علاوه، این میدان ها مکان های اصلی برگزاری گردهمایی ها، جشنواره ها و رویدادهای سیاسی هستند. تنها زمان خالی بودن میدان های مذکور، هنگام ناهار و شام است چون زمانی است که ایتالیایی ها برای صرف یک وعده غذای لذیذ در خانه و کنار خانواده به سر می برند.

برای یک ایتالیایی اصیل، زمان صرف غذا، یکی دو ساعت طول می کشد. به همین دلیل است که بسیاری از فروشگاه ها و حتی بانک ها در این ساعات تعطیل هستند. ایتالیایی ها معتقد هستند که باید تا جایی که ممکن است از لحظات زندگی لذت برد. هر فعالیت لذت بخشی را امتحان می نمایند. اما حقایقی درباره ­ی مردم ایتالیا و فرهنگ هایشان وجود دارد که معمولا نادیده گرفته می ­شوند.

کسانی که اولین بار به ایتالیا سفر می ­نمایند، منتظرند تا مغازه ها بعدازظهر باز شوند، چون خبر ندارند خواب ظهر برای ایتالیایی ها خیلی واجب است. اگر قرار بار اولی است که از ایتالیا بازدید می ­کنید، فرهنگ اساسی آن ها را یاد بگیرید. در ادامه با چیزهایی آشنا می شوید که یاری می نماید شما هنگام بازدید از ایتالیا، کمتر شگفت زده شوید.

سر و صدای زیاد

سر و صدا زیاد در ایتالیا ممکن است اولین چیزی باشد که خارجی­ ها درباره آن شکایت و فکر می نمایند. مردم ایتالیا بسیار پر سر و صدا هستند. کسانی که ایتالیایی نیستند، هر روز با یک شگفتی روبرو می­ شوند. در طول روز خیابان از مردم محلی پر می گردد که دارند با هم حرف می­ زنند، داد می ­زنند، آواز می خوانند، بازی می­ نمایند، با تلفن حرف می­ زنند یا زمانی که رانندگی می ­نمایند، کاملا با عصبانیت بوق ماشین خود را به صدا در می ­آورند. میزان اعصاب خوردی صدای همسایه تان که از دیوار یا کف نازک خانه عبور می­ کند را هم باید به این فهرست اضافه نمود.

دیوارها در ایتالیا به قدری نازک هستند که باعث می گردد صدای هر برنامه تلویزیونی که همسایه ها تماشا می ­نمایند یا هر آهنگی که اجرا می ­گردد را شما بشنوید. جالب است بدانید سر و صدا حتی برای محلی ­ها هم می­ تواند خیلی زیاد باشد، در حدی باعث گردد فردی مرتکب قتل همسایه ­ی پر سروصدای خود گردد و به زندان برود و این اتفاق در ایتالیا کم رخ نداده است. با وجود تمام این حواشی، ایتالیا هنوز هم به عنوان یک کشور پر جنب و جوش است که توسط صداهای متفاوت از روز تا شب احاطه شده است.

منبع: کجارو / whenonearth.net
انتشار: 4 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: baliro.ir شناسه مطلب: 648

به "عجیب ترین رفتارهای مردم ایتالیا (قسمت اول)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عجیب ترین رفتارهای مردم ایتالیا (قسمت اول)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید