باشگاه پرسپولیس: همه جا سر تیم ما را می شکنند، حرف هم می زنند، قبل از فینال مجبورمان کردند تا در لیگ بازی کنیم

به گزارش تور بالی اندونزی، باشگاه پرسپولیس اعلام نمود: همه چیز علیه ما است، از داوری ها گرفته تا برنامه ریزی بازی ها و صدا و سیما به ضرر ما اقدام نموده است.

باشگاه پرسپولیس: همه جا سر تیم ما را می شکنند، حرف هم می زنند، قبل از فینال مجبورمان کردند تا در لیگ بازی کنیم

به گزارش خبرنگاران ، پندار خمارلو در گفت وگو با سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، گفت: باشگاه ها و تیم های رقیب ما که متوجه شده اند در زمین مسابقه حریف پرسپولیس نیستند با اظهارات غیر واقع و هدفمند و استفاده از رسانه هایی که در اختیار دارند، کوشش می نمایند حقایق را وارونه جلوه داده و علیه پرسپولیس جریان سازی نمایند تا بعدها از آن بهره برداری نمایند. اظهارات اخیر مدیر عامل تراکتورسازی نیز از این جنس بود. ضمن آنکه برای ما جای سوال دارد وقتی پرسپولیس و ماشین سازی به مصاف هم رفته اند، ایشان روی کدام اصول اخلاقی و حرفه ای درباره این بازی سخن گفته اند و ضمن بیان مطالبی که دور از واقعیت است، سعی در تهییج افکار عمومی علیه پرسپولیس در سراسر کشور و به ویژه در شهر تبریز داشته اند؟ البته آقای اسدی به این موضوع اکتفا ننموده و حتی مسائلی را مطرح نموده اند که پیامدهای آن می تواند به خارج از فضای فوتبال کشیده گردد که مرجع رسیدگی به این موارد، جای دیگری است، به ویژه که ملاحظه می کنیم گزارش بازی هم شائبه برانگیز بود. اشتباهات داوری برگردد، همین حالا صدرنشین هستیم.

وی ادامه داد: جدای از این مباحث، اظهاراتی که صورت می گیرد، واقعا عجیب و بحث برانگیز است. برای ما جای سوال دارد که تیم های دیگر چه بهایی بابت محرومیت پرسپولیس داده اند که در مصاحبه مدیر عامل تراکتورسازی، آن گونه عنوان نموده اند. چه لطفی به پرسپولیس شده است که ما خود از آن بی خبریم؟ تا آنجا که ما به یاد داریم از هر طرف که نگاه می کنیم، تیری به سمت و سوی پرسپولیس رها می گردد تا شاید این تیم را از پا بیندازند. سرفصل این موارد هم اشتباهات داوری به ضرر پرسپولیس است. در این ارتباط همگان را به صحبت های آقای برانکو ایوانکوویچ ارجاع می دهیم که این اشتباهات، کجا به سود ما تمام شده است؟ باشگاه پرسپولیس رسما پیشنهاد می دهد که یک تیم کارشناسی داوری مورد وثوق تشکیل گردد تا تمام اشتباهات داوری را آنالیز نمایند و این اشتباهات را برگردانند. یک جدول هم درست گردد تا ضرر و زیان تیم ها آنالیز گردد. هر باشگاهی که مدعی است، بیاید و ادعای خود را ثابت کند، حرف باید پشتوانه داشته باشد، همینطور نمی گردد که هر چه می خواهند بگویند.

مدیر روابط عمومی باشگاه پرسپولیس تاکید نمود: ما چون تا به امروز براساس برخی ملاحظات سکوت نموده ایم، بعضی عادت نموده اند ادعاهایی را مطرح نمایند که فرسنگ ها از حقیقت دور است. ما آماده ایم همه اشتباهات داوری برگردد و امتیازها در جدول لحاظ گردد تا آن وقت ببنیم، همین پرسپولیس محروم از جذب بازیکن با یک لشکر مصدوم، صدرنشین رقابت های لیگ این فصل خواهد بود یا نه؟ اجحاف هایی که در حق ما انجام شده، یکی، دو تا نیست. اگر سال های قبل را هم آنالیز نمایند، چند قهرمانی و کلی رکوردهای جدید به افتخارات پرسپولیس، اضافه خواهد شد. در همین فصل اشتباهات داوری به ضرر ما کم نبوده است. در همین بازی با ماشین سازی گل درست پرسپولیس، آفساید اعلام شد. در بازی با تراکتورسازی گل آنها آفساید بود که طرفداران پرسپولیس به صورت علمی و با تعیین کردن اشکال کار کارشناسی تلویزیون، آن را ثابت کردند و تازه پرسپولیس باید مدعی باشد که صدا و سیما، هم در گزارش بازی با ماشین سازی و هم در پرمخاطب ترین برنامه خود، حق باشگاه پرسپولیس را به سود حریفان ما تضییع کرد و مظلوم واقع شده ایم. پرسپولیس تاوان تیم های دیگر را می دهد نه آنها تاوان پرسپولیس را.

خمارلو در ادامه به اشتباهات داوری اشاره نمود و اعلام کرد: در بازی با سایپا، گلی که دریافت کردیم آفساید بود ولی صحیح اعلام شد. در بازی با استقلال که به گواه اکثر کارشناسان یک پنالتی مسلم برای ما اعلام نشد و یکی، دو صحنه دیگر هم مشکوک بود. در بازی با نفت آبادان روی علی علیپور بنابر اعلام اکثریت کارشناسان، خطای پنالتی رخ داد که اعلام نشد. در بازی با نفت مسجد سلیمان طبق فیلمی که موجود است، روی انصاری خطای پنالتی رخ داده بود که داور اعلام نکرد و در بازی با استقلال خوزستان هم داور با بازیکنان حریف بسیار مدارا کرد و باید چندین بار از کارت های خود استفاده می کرد که نکرد. الان یک نفر بگوید در کجای رقابت های این فصل به ما لطف شده است؟ آیا این دیگر تیم ها هستند تاوان محرومیت ما را می دهند یا پرسپولیس باید طبق معمول، تاوان دیگران را بدهد. برای توجیه عملکرد خودشان، خلاف واقعیت را می گویند.

مدیر روابط عمومی باشگاه پرسپولیس همچنین مطرح نمود: مسئله این است که مدیران و گاه مربیان تیم های حریف برای توجیه عملکرد خود نزد طرفدارانشان، فرافکنی می نمایند و حقایق را وارونه جلوه می دهند و حرف خود را آنقدر تکرار می نمایند تا در ذهن بعضی و حداقل نزد طرفداران آن تیم ها به عنوان یک واقعیت پذیرفته گردد. این برخورد جوانمردانه و شرافتمندانه نیست و اثرات بد و ماندگاری هم به تماشاگران فوتبال می گذارد که تبعات آنها را در جریان بازی ها و روی سکوها می بینیم. ضرر پرسپولیس از اشتباهات داوری فقط به فوتبال ایران هم مربوط نمی گردد. در رقابت های لیگ قهرمانان باشگاه های آسیا هم دچارش بودیم. سر پرسپولیس همه جا شکسته است، اما سر شکسته نیست گرفتاری این است که ما هر جا می رویم با همین شرایط روبرو هستیم. سر پرسپولیس را همه جا می شنمایند، هر چند به کمک خدا هیچگاه سر شکسته نبوده ایم. در فینال لیگ قهرمانان و در بازی رفت، داور از شرق آسیا بود به ضرر ما سوت زد. به تهران آمدیم و داور از غرب آسیا بود، باز هم به ضرر ما سوت زد!!! از کدام لطف سخن می گویند، در حالی که حتی یک بازی ما در لیگ برتر برای لیگ قهرمانان حذف نشد.

وی یادآور شد: قبل از بازی رفت فینال با سایپا بازی کردیم که اگر این بازی نبود و زمان بیشتری داشتیم، چه بسا در ژاپن دو گل نمی خوردیم و الان قهرمان آسیا بودیم. مجبورمان کردند در روز فیفا هم بازی کنیم آیا به ما لطف می نمایند که باید در روزهای فیفا هم بدون ملی پوشان بازی کنیم در حالی که فیفا، همه کشورها را از این کار منع نموده است؟ آیا این تاوان نیست که پرسپولیس به خاطر لیگ و دیگر باشگاه ها می دهد؟ هوای ما را که ندارند هیچ، بلکه بعضا بر علیه ما موضع نیز می گیرند. فهرست بلند بالایی از اقدامات علیه پرسپولیس وجود دارد واقعیت این است که در پایتخت هم هوای بعضی تیم های شهرستانی را دارند اما کسی هوای پرسپولیس را ندارد و عدالت و برابری برقرار نیست. پرسپولیس فقط طرفداران و دوستداران و غیرت و شرافت خودش را دارد. به طور مرتب به ما می گویند سکوت کنید و بسکمک اوقات، خیلی از حرف ها را نزده ایم که فضای فوتبال آرام بماند ولی هیچ کس به دیگران نمی گوید حداقل علیه ما ادعاهای غیرواقعی ننمایند. بیشتر از این نمی توانیم ساکت بمانیم برای اینکه حق تیم و طرفداران است و این مطالبه وجود دارد. به مرده و زنده پرسپولیس فحاشی کردند.

خمارلو درباره سفر به تبریز توضیح داد: انصافا باید بگویم وقتی وارد شهر تبریز شدیم اقدام های انجام شده به ویژه از سوی نیروی انتظامی قابل تقدیر بود و مساله حاشیه ای نداشتیم ولی با وجود صحبت هایی که در برنامه 90 برای بازی با ماشین سازی شد، ببینید با ما در استادیوم چه کردند؟ از لحظه ای که وارد استادیوم شدیم، فحاشی صورت گرفت. به مرده و زنده پرسپولیس فحش می دادند، اما یک نفر از مسئولان و کادر تیم حریف و میزبان نبود که حداقل برای نمایش هم که شده از آنها بخواهد که این کار را انجام ندهند. فیلم تمام این اتفاقات موجود است و حالا که بحث کمیته انضباطی شد، حتما اینها را تحویل می دهیم. ما که از اقدام بازیکن خودمان در زدن توپ به فنس حمایت ننموده ایم و حتی سید جلال حسینی این موضوع را نقد کرد ولی آن هجمه از هتاکی و فحاشی چرا با هیچ واکنشی حداقل در حد درخواست از آنها همراه نبود. هنوز حرف هایمان را نزده ایم.

مدیر روابط عمومی باشگاه پرسپولیس در خاتمه گفت: با وجود تمام این حرف هایی که در این چند روز زده شده واقعا هنوز هیچ نگفته ایم. مسائل زیادی برای بازگو کردن وجود دارد و اگر مانع نشوند، از این پس برابر هر حرفی، ده ها سخن داریم. البته باز برای ما سوال است که چرا وقتی ما با ماشین سازی بازی داریم، مدیر عامل یک باشگاه دیگر صحبت می نماید و یک شهر و استان را تحریک می نماید. وقتی مالکیت دو باشگاه یکی باشد، همین هم می گردد. عجیب است که به این موضوع چندان پرداخته نمی گردد و آنگاه مطالب غیر واقع علیه پرسپولیس مطرح می گردد. موضوع به این مهمی چرا آن طور که باید مورد حساسیت نیست. این موضوع قابل مقایسه با شرایط پرسپولیس و استقلال هم نیست. این دو تیم سال هاست دولتی هستند. رقابت بین ما و استقلال به قدری قدیمی و عمیق است که اصلا نمی گردد تصور کرد بین دو باشگاه اتفاقی بیفتد اما آیا بین تراکتورسازی و ماشین سازی هم اینطور است؟ بازی ما برابر ماشین سازی و اتفاقاتی که در استادیوم و در گزارش صدا و سیما رقم زده شد، نشانه های خوبی به همگان می دهد تا قضاوت بهتری داشته باشند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 8 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: baliro.ir شناسه مطلب: 150

به "باشگاه پرسپولیس: همه جا سر تیم ما را می شکنند، حرف هم می زنند، قبل از فینال مجبورمان کردند تا در لیگ بازی کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باشگاه پرسپولیس: همه جا سر تیم ما را می شکنند، حرف هم می زنند، قبل از فینال مجبورمان کردند تا در لیگ بازی کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید