آنالیز قیمت مسکن در 3 منطقه پرمعامله تهران

به گزارش تور بالی اندونزی، هم اکنون سه منطقه شهر تهران شامل منطقه 5، منطقه 10 و منطقه 4 پایتخت، به ترتیب پرمعامله ترین مناطق شهر هستند که بیش از یک سوم معاملات خرید مسکن شهر تهران در مرداد ماه در این سه منطقه انجام شد. در مرداد ماه 15 درصد از معاملات خرید مسکن در پرتقاضاترین منطقه شهر تهران به لحاظ خرید و فروش مسکن یعنی منطقه 5 به ثبت رسید و بعد از آن به ترتیب در هر کدام از مناطق 4 و 10 شهر تهران 8/5 درصد از معاملات خرید مسکن ثبت شد.

آنالیز قیمت مسکن در 3 منطقه پرمعامله تهران

جهت دریافت خدمات خرید درب ضد حریق با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین درب ضد سرقت ایرانی و خارجی میباشد.

به این ترتیب در میانه تابستان نزدیک به 32 درصد از حجم معاملات خرید مسکن مربوط به این سه منطقه که مصرفی ترین مناطق شهر تهران نیز محسوب می شوند، بوده است. آنالیز فایل های عرضه شده به بازار فروش مسکن که روز گذشته در آگهی های مربوط به استارت آپ های بازاریابی ملکی منتشر شد نشان می دهد علاوه بر اینکه سطح قیمت های پیشنهادی برای فروش مسکن در هر کدام از این سه منطقه بیش از حد انتظار متقاضیان و واسطه های بازار است یک شکاف محسوس بین قیمت فروش آپارتمان های نوساز و چند سال ساخت مشاهده می گردد.

این شکاف بعضا تا 30 درصد نرخ پیشنهادی برای فروش یک واحد مسکونی نوساز با یک واحد مسکونی با عمربنای 10 تا 15 سال مشاهده می گردد. در حالی که در شرایط عادی سقف این اختلاف معمولا تا 20 درصد بود. البته این اختلاف تقریبا و در غالب محلات و مناطق شهر تهران مشاهده می گردد اما به نظر می رسد هم اکنون نرخ پیشنهادی فروش واحدهای مسکونی نوساز در این سه منطقه بیش از سایر مناطق با قیمت های پیشنهادی برای فروش آپارتمان های چند ساله اختلاف دارد. واسطه های بازار مسکن علت این موضوع را بیشتر بودن سطح تقاضا برای خرید آپارتمان در این سه منطقه می دانند.

منبع: دنیای اقتصاد

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 23 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: baliro.ir شناسه مطلب: 1267

به "آنالیز قیمت مسکن در 3 منطقه پرمعامله تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنالیز قیمت مسکن در 3 منطقه پرمعامله تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید