به انتظار اکران جهانی؛ معرفی فیلم فورد در برابر فراری

به گزارش تور بالی اندونزی، یکی از فیلم هایی که در فصل جوایز منتظر اکرانش بودیم فیلم فورد در برابر فراری ساخته جیمز منگولد است. فیلمی که شانس این را دارد که در بخش های مختلف در فصل جوایز مورد توجه قرار بگیرد.

به انتظار اکران جهانی؛ معرفی فیلم فورد در برابر فراری

فورد در برابر فراری یک درام بیوگرافیک است که بازیگران نقش های اصلی اش مت دیمون و کریستین بیل هستند. آن هایی که عشق ماشین دارند هم به جز عشق سینماها احتمالا دل در دل شان نیست که زودتر فیلم جیمز منگولد را ببینند.

خلاصه داستان فیلم فورد در برابر فراری

سال 1963 انزو فراری به کمپانی فورد نزدیک می گردد چون احتمال انجام معامله ای وجود دارد که طی آن فورد می خواهد فراری را بخرد. اما مذاکرات به بن بست می رسد و متوقف می گردد چون انزو می فهمد که این معامله شامل خرید اسکودریا فراری، یکی از ماشین های لوکس فراری هم است که در برنامه مسابقات فراری حضور داشت و از سال 1960 تا 1965 و در سال 1958 جایزه مهم ترین و قدیمی ترین مسابقه اتومبیلرانی دنیا را به نام لمنز گرفته بود. مسابقات لمنز از سال 1923 هر سال برگزار می شد. هنری فورد دوم ناراحت از این که پیشنهادش رد شده، از بخش مسابقه کمپانی می خواهد ماشینی بسازند که اسکودریا فراری را شکست بدهد.

فیلم بعد سراغ این می رود که چه طور کارول شلبی، طراح اتومبیل، و کن مایلز، راننده اتومبیل های مسابقه، تیمی از مهندسان و طراحان آمریکایی را سرپرستی می نمایند تا ماشینی ساخته گردد که اسطوره فراری را شکست بدهد. در نهایت آن ها برای حضور در مسابقه لمنز سال 1966 فورد GT40 را طراحی می نمایند.

فراوری فیلم

فیلم بر اساس رقابت میان فورد و فراری برای پیروزی در مسابقات استقامت لمنز شکل گرفت. مدت ها بود که کمپانی فوکس قرن بیستم به ساخت فیلمی در این رابطه فکر می کرد. اول کار قرار بود تام کروز و برد پیت نقش های اصلی را بازی نمایند.

فیلمنامه اریجینال فیلم را جیسون کلر نوشته بود اما بعد از این که جز باترورث و جان هنری باترورث به گروه فیلمنامه نویسان اضافه شدند و نسخه فیلمنامه تغییر کرد تام کروز و برد پیت هم کنار گذاشته شدند. جوزف کوزینسکی اولین انتخاب برای کارگردانی فورد در برابر فراری بود.

کوزینسکی مهارتش را در ساخت اکشن در خصوص فیلم های فقط شجاعان و فراموشی نشان داده بود. بعد گفته شد که جیمز منگولد فیلم را کارگردانی خواهد نمود. منگولد برای نوشتن فیلمنامه لوگان یک نامزدی اسکار در کارنامه اش داشت. او را با فیلم کمدی، رمانتیک و فانتزی کیت و لئوپولد شناختیم اما فیلم مشهوری که به خاطر آن مورد توجه منتقدان و سینمادوستان نهاده شد سر به راه باش (Walk tge Line) بود. فیلمی که درامی بیوگرافیک درباره زندگی جانی کش، خواننده و آهنگساز معروف کانتری بود و خوب قصه اش را تعریف می کرد و کارگردانی خوبی هم داشت. همان فیلم می تواند ما را امیدوار کند که جیمز منگولد در ساختن فیلم های بیوگرافیک حرفه ای است و فورد در برابر فراری هم می تواند فیلم قابل توجهی باشد.

این فیلم 152 دقیقه ای با بودجه ای معادل 97.6 میلیون دلار فراوری شده است. فیلم در جشنواره فستیوال تلوراید برای اولین بار به نمایش درآمد. نقدهای نوشته شده روی فیلم مثبت بودند. منتقدان صحنه های اتومبیل سواری فیلم را ستایش کردند. آن ها نوشتند: علاوه بر سکانس های خوب ساخته شده مسابقات اتومبیلرانی درام انسانی فیلم آن قدر نفس گیر است که حتی برای آن هایی که هوادار مسابقات اتومبیل رانی نیستند هم جذاب خواهد بود.

امتیاز متاکریتیک فیلم در حال حاضر 70 از 100 است و به نظر می رسد مت دیمون و کریستین بیل آن قدر بازی قابل توجهی در فیلم داشته اند که می توانند از امیدهای جوایز بازیگری فصل جوایز باشند. پیتر دبروج از ورایتی ضمن ستایش بازی آن ها نوشته: بهترین فیلم های ورزشی آن هایی هستند که بیشتر از آن که درباره ورزش باشند درباره شخصیت ها هستند.

در حال و هوای مسابقات اتومبیلرانی یکی از بهترین فیلم های هزاره سوم یعنی شتاب را ران هاوارد ساخته بود.

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 5 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: baliro.ir شناسه مطلب: 650

به "به انتظار اکران جهانی؛ معرفی فیلم فورد در برابر فراری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "به انتظار اکران جهانی؛ معرفی فیلم فورد در برابر فراری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید