ثبت جهانی قلعه فلک الافلاک نقش مهمی در توسعه گردشگری دارد

به گزارش تور بالی اندونزی، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان از حضور ارزیاب یونسکو و ایکوموس برای ثبت جهانی قلعه فلک الافلاک در لرستان اطلاع داد و گفت: ثبت جهانی قلعه فلک الافلاک نقش مهمی در توسعه گردشگری لرستان دارد.

ثبت جهانی قلعه فلک الافلاک نقش مهمی در توسعه گردشگری دارد

به گزارش خبرنگاران، احمدرضا دالوند شامگاه پنجم خرداد در جلسه آنالیز و هماهنگی ثبت جهانی قلعه فلک الافلاک با شهردار و اعضای شورای شهر خرم آباد اظهار کرد: در سال 2024 برای ثبت جهانی دره خرم آباد و قلعه تاریخی فلک الافلاک و دیگری روستای گردشگری بیشه دو سهمیه در نظر گرفته شده است.

وی غارهای تاریخی کاوش شده در دره تاریخی خرم آباد را بزرگترین ظرفیت برای صنعت گردشگری بیان کرد و اضافه نمود: اگر این اتفاق میمون و بزرگ فرهنگی به نتیجه برسد نقش مهمی در توسعه گردشگری و اقتصاد استان خواهد داشت.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان از حضور ارزیاب یونسکو و ایکوموس تا شهریور امسال در لرستان اطلاع داد و بیان کرد: باید تمامی عوامل بویژه میراث فرهنگی و شهرداری برای این دستاورد مهم تمام کوشش و امکانات خود را به کار بگیرند.

وی اضافه نمود: مجموعه اقداماتی که برای تایید ارزیاب یونسکو و ایکوموس احتیاج است مدیریت شهری انجام دهد، میراث فرهنگی با زمانبندی مناسب به شهرداری و دستگاه های مرتبط گزارش دهد.

منبع: دنیای سفر
انتشار: 6 خرداد 1403 بروزرسانی: 6 خرداد 1403 گردآورنده: baliro.ir شناسه مطلب: 2451

به "ثبت جهانی قلعه فلک الافلاک نقش مهمی در توسعه گردشگری دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت جهانی قلعه فلک الافلاک نقش مهمی در توسعه گردشگری دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید