جزییات نوبت دهی خودرو های داخلی ، حداکثر زمان انتظار برای تحویل خودرو چقدر است؟

به گزارش تور بالی اندونزی، در هفته ای که گذشت جزئیات نوبت دهی خودرو های داخلی و فرآیند تحویل بخشی از خودرو ها آغاز شد. در این گزارش به بعضی از نکات مهمی که متقاضیان باید از آن اطلاع داشته باشند پرداخته شده است.

جزییات نوبت دهی خودرو های داخلی ، حداکثر زمان انتظار برای تحویل خودرو چقدر است؟

به گزارش ایسنا، با آغاز اعلام جزییات نوبت دهی خودرو های داخلی از روز شنبه، هفته ای که گذشت هفته پرخبری در حوزه خودرو بود. ثبت نام در طرح فروش یکپارچه خودرو های داخلی بر مبنای معین نوبت، از تاریخ 26 تا 28 اسفند ماه سال قبل اجرا شد و سپس دو مرحله دیگر در سال نو تمدید شد که در نهایت دو روز پیش زمان نوبت دهی برای تحویل آن ها به متقاضیان نیز معین شده است. متقاضیان می توانند با مراجعه به حساب کاربری خود و انتخاب گزینه جزئیات سفارش از زمان تحویل خودروی خود آگاه شوند.

فرآیند تحویل بخشی از خودرو ها نیز از روز یکشنبه آغاز شد.

زمان عرضه خودرو ها

تا به امروز نوبت دهی خودرو های داخلی برای متقاضیان خرید خودرو از شرکت های سایپا، مدیران خودرو، فردا و ایلیا صورت گرفته و تمام این متقاضیان حداکثر ظرف سه ماه خودروی خود را دریافت خواهند کرد که بر اساس آن متقاضیان می توانند از امروز با مراجعه به سامانه یکپارچه http://www.esalecar.ir در حساب کاربری خود در قسمت جزئیات سفارش نوبت خود را مشاهده نمایند.

متقاضیان خودرو های شرکت های کرمان موتور و مکث موتور نیز حداکثر در مدت شش ماه می توانند خودروی خود را تحویل بگیرند. نوبت دهی متقاضیان خودرو از شرکت های ایران خودرو، بهمن خودرو و آرین خودرو نیز سه شنبه شب اعلام شد که اعلام نتایج پنج محصول پرتقاضای آن ها (با تیپ بندی های مختلف) به سال 1403 موکول شده است.

در نتیجه این شرایط، اجرای طرح سامانه یکپارچه تخصیص این امکان را فراهم نموده که امکان تغییر محصول از محصولات پر تقاضا که موعد تحویلشان در سال 1403 است به محصولات دیگر ایجاد گردد.

طبق اعلام وزارت صمت از نزدیک به 50 محصول مختلف عرضه شده در مورد پنج محصول پرتقاضا (با تیپ بندی های مختلف) اعلام نتایج به سال 1403 موکول شده است. این درحالی است که در بعضی محصولات مثل محصولات گروه سایپا، مدیران و کرمان تحویل فوری به تمام متقاضیان انجام می گردد و ظرفیت بالایی برای عرضه در دوره های آینده وجود دارد و درباره محصولات شرکت ایران خودرو نیز نزدیک به 780 هزار نفر متقاضی این محصولات بودند که با توجه به برنامه 900 هزارتایی سال جاری شرکت ایران خودرو و تعهدات آن شرکت امکان پوشش به همه متقاضیان خودرو وجود دارد، اما استقبال عمده متقاضیان در سه گروه محصول باعث شد که موعد تحویل بعضی از متقاضیان به سال 1403 انتقال یابد. این درحالی است که ظرفیت بعضی از محصولات مثل تارا و رانا در سال 1402 خالی مانده و در مورد بعضی خودروسازان دیگر، حتی ظرفیت فصل بهار 1402 برای بعضی از محصولات تکمیل نشده است.

درباره زمان پرداخت وجه خودرو نیز هر شرکت جداگانه اطلاع رسانی می نماید. برای مثال مهلت تکمیل وجه برای خودرو های شرکت سایپا از 28 تا 30 فروردین بود. به نظر می رسد قاعده کلی این است که حدود سه ماه قبل از تحویل خودرو، تکمیل وجه صورت بگیرد، اما ممکن است رویه بعضی شرکت ها متفاوت باشد.

پول هایتان را بردارید؛ بلوکه نیستند

نکته قابل توجهی که عده ای از متقاضیان درباره آن اشتباه نموده اند این است که لازم نیست پول های مسدود شده در حساب وکالتی مسدود بماند. به عبارت دقیق تر بعد از معین شدن جزییات نوبت دهی شرکت ها، همه متقاضیان باید بتوانند پول بلوکه شده خود را آزاد نمایند. البته در رزو های اول بانک ها در اجرای این دستورالعمل تعلل کردند، اما بعد از چند روز از آغاز برطرف مسدودی حساب ها خبر دادند.

منبع: فرارو
انتشار: 1 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 1 اردیبهشت 1402 گردآورنده: baliro.ir شناسه مطلب: 2377

به "جزییات نوبت دهی خودرو های داخلی ، حداکثر زمان انتظار برای تحویل خودرو چقدر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزییات نوبت دهی خودرو های داخلی ، حداکثر زمان انتظار برای تحویل خودرو چقدر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید