جمهوری آذربایجان از آزادسازی بیش از 20 منطقه اطلاع داد

به گزارش تور بالی اندونزی، فارس نوشت: رئیس جمهور آذربایجان مدعی شد که نیروهای این کشور در درگیری ها با نیروهای ارمنستان، ده ها منطقه را به تصرف خود درآورده اند.

جمهوری آذربایجان از آزادسازی بیش از 20 منطقه اطلاع داد

الهام علی اف، رئیس جمهور آذربایجان از آزادسازی مناطق جدیدی در اطراف قره باغ کوهستانی طی درگیری با نیروهای ارمنستان اطلاع داد.

او طی توییت هایی نوشت که نیروهای ارتش جمهوری آذربایجان در استان جبرائیل، روستاهای بَلَند، پاپی، تولوس، حاجی لو و تینلی را آزاد نموده اند.

او همچنین نوشت که در منطقه فضولی نیز روستاهای گجه گوزلو، آشاغی سید احمدی و زرگر را از نیروهای ارمنستان آزاد نموده اند.

رئیس جمهور آذربایجان در توییت دیگر نیز از تصرف روستاهای تورآباد، ایچری موشلان، ملیک لی، دنیا گیر بیلی و باهارلی اطلاع داد و گفت که ارتش جمهوری آذربایجان در منطقه زنگیلان که دیروز آزاد شده، قصبه مینجیوان، خوراما خمارلو، ساریل بابایلی آغالی، حاجالی، قیراخ موشلان و اودگون را آزاد نموده است.

هنوز مقامات ارمنستان و همچنین مقامات جمهوری خودخوانده قره باغ به این پیشروی های نیروهای جمهوری آذربایجان واکنشی نشان نداده اند.

رئیس جمهور آذربایجان دیروز نیز از پیشروی نیروهای این کشور در غرب قره باغ کوهستانی اطلاع داده و گفته بود نیروهای جمهوری آذربایجان بیش از پنج روستا را آزاد نموده اند.

پیشروی نیروهای جمهوری آذربایجان در منطقه قره باغ و سایر مناطق تحت اشغال ارمنستان در حالی صورت می گیرد که وزیران امروز خارجه هر دو کشور امروز بنا به درخواست همتای روس خود راهی مسکو شده اند.

وزیران خارجه جمهوری آذربایجان و ارمنستان از زمان شروع درگیری و تنش در منطقه قره باغ کوهستانی در ششم مهر، دو بار راهی مسکو شده و با وساطت روسیه بر سر توفق درگیری ها و آتش بس به توافق رسیدند ولی این توافق ها مانع از توقف درگیری ها نشده است.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 29 آبان 1399 بروزرسانی: 29 آبان 1399 گردآورنده: baliro.ir شناسه مطلب: 1407

به "جمهوری آذربایجان از آزادسازی بیش از 20 منطقه اطلاع داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جمهوری آذربایجان از آزادسازی بیش از 20 منطقه اطلاع داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید