دارو به مقدار کافی برای ایام تعطیلات نوروزی در بیمارستان ها موجود است

به گزارش تور بالی اندونزی، تهران (پانا) - دبیر ستاد طرح سلامت نوروزی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از اجرای طرح سلامت نوروزی تا انتها تعطیلات نوروزی اطلاع داد.

دارو به مقدار کافی برای ایام تعطیلات نوروزی در بیمارستان ها موجود است

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دکتر امیر هاشمی با اشاره به شروع اجرای طرح سلامت نوروزی از 27اسفندماه 99 گفت: سال جاری نیز همانند سنوات گذشته پیرو دستورالعمل وزارت بهداشت ستاد سلامت نوروزی دانشگاه در مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی تشکیل شد و هماهنگی های لازم درخصوص اجرای هر چه بهتر خدمت رسانی در ایام تعطیلات نوروزی با معاونت های دانشگاه صورت گرفت.

وی با اشاره به برنامه ریزی های ستاد سلامت نوروزی اظهار داشت: اعضای هیئت رییسه دانشگاه، مدیران و کارشناسان حوزه های مختلف دانشگاه طبق برنامه تمامی مراکز درمانی، مراکز بهداشتی 16و24ساعته، پایگاه های اورژانس پیش بیمارستانی، داروخانه های شبانه روزی و مراکز ارایه خدمات رفاهی به مسافران را به صورت شبانه روزی مورد بازدید و ارزیابی قرار می دهند و با متخلفان به طور جدی برخورد قانونی صورت می گیرد.

به گفته هاشمی کلینیک دندانپزشکی قاضی طباطبایی وابسته به دانشکده دندانپزشکی نیز در ایام نوروز آماده ارایه خدمات دندانپزشکی اورژانسی به شهروندان است.

دبیر ستاد سلامت نوروزی دانشگاه اظهار داشت که سال جاری نیز با روسا و مدیران تمامی مراکز بهداشتی و درمانی، بیمارستان ها و درمانگاه ها برای آمادگی بخش ها با کلیه امکانات و نیروی انسانی اعم از پزشکی، پیراپزشکی، اداری و خدماتی هماهنگی لازم برای خدمت رسانی مناسب به هموطنان اجرا شده است.

وی از ویزیت روزانه بیماران بخش ها و اورژانس توسط پزشکان متخصص درمانی و اعضای هیئت علمی بیمارستان ها اطلاع داد و در ادامه گفت: بیمارستان های شهید مدرس، شهید لواسانی، بقیه الله الاعظم (عج) و قلب جماران آماده ارایه خدمات کد 247 برای درمان سکته حاد قلبی و بیمارستان های امام حسین (ع)، شهدا تجریش و لقمان حکیم نیز آماده خدمت کد 724 برای درمان سکته حاد مغزی هستند.

دبیر طرح سلامت نوروزی دانشگاه اضافه کرد: به منظور ارایه خدمات مناسب به مصدومان احتمالی ناشی از حوادث جاده ای، هماهنگی با ارگان های مرتبط با طرح سلامت نوروزی همچون پلیس راه، جمعیت هلال احمر، ستاد خدمات سفر و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای انجام شد.

هاشمی با اشاره به ارایه خدمات دارویی و اطمینان از وجود داروهای ضروری در بیمارستان ها گفت: با برنامه ریزی های اجرا شده توسط معاونت غذا و دارو، دارو به مقدار کافی برای ایام تعطیلات نوروزی در بیمارستاها موجود است و بیماران همانند روزهای عادی، برای تهیه دارو به خارج از بیمارستان ارجاع نمی شوند. داروخانه های شبانه روزی در ایام تعطیلات نیز مشغول ارایه خدمات هستند.

دبیر ستاد سلامت نوروزی با اشاره به حفظ ظرفیت فعالیت بخش های اورژانس، ویژه از جملهICU، CCU، NICU، PICU و دیالیز اضافه کرد: کلینیک ها و درمانگاه های ویژه بیمارستان ها نیز در طول روزهای کاری ایام نوروز با تامین رشته های بالینی خاص شامل داخلی، قلب، زنان، اطفال، جراحی عمومی، روانپزشکی و دیگر تخصص ها آماده خدمت رسانی هستند.

وی با اشاره به موقعیت جغرافیایی و توریستی و همچنین حجم بالای تردد جاده ای شهرستان های تابعه دانشگاه اظهارکرد: سال جاری نیز چون سنوات قبل در شهرستان های فیروزکوه، دماوند، ورامین، پاکدشت، پیشوا و قرچک؛ آمبولانس های اورژانس 115در حاشیه جاده ها استقرار یافته و خدمات اورژانسی لازم به مسافران ارایه می گردد.

هاشمی با اشاره به فعال بودن مراکز بهداشتی در ایام تعطیلات نوروز اظهار داشت: مراکز بهداشتی و درمانی شبانه روزی و 16ساعته در ایام نوروز آماده خدمت رسانی هستند که این موضوع به روش های مختلف توسط معاونت امور بهداشتی دانشگاه اطلاع رسانی می گردد. همچنین نظارت بر اماکن تهیه و توزیع مواد غذایی و رفاهی توسط کارشناسان بهداشتی دانشگاه به صورت روزانه صورت می گیرد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 9 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 9 اردیبهشت 1400 گردآورنده: baliro.ir شناسه مطلب: 1720

به "دارو به مقدار کافی برای ایام تعطیلات نوروزی در بیمارستان ها موجود است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دارو به مقدار کافی برای ایام تعطیلات نوروزی در بیمارستان ها موجود است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید