دیدنی های هنگ کنگ، شهر آسمان خراش های چین (قسمت دوم)

به گزارش تور بالی اندونزی، هنگ کنگ شهری مرکب از تاریخ، سنت و مدرنیته است. این شهر نسبتا کوچک، جاذبه های زیادی برای بازدید دارد. برای آشنایی با دیدنی های هنگ کنگ، با خبرنگاران همراه شوید.

دیدنی های هنگ کنگ، شهر آسمان خراش های چین (قسمت دوم)

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

هنگ کنگ به عنوان منطقه ویژه اداری چین، درس جالبی در خصوص تاثیرات فرهنگ باستانی چین، همچنین نگرش و تاریخ خود، مستقل از سرزمین اصلی چین ارائه می نماید. بازدید از این شهر می تواند به طور کلی، چشم اندازی از زمین، دریا، معماری، سواحل شگفت انگیز، راستاهای پیاده روی فوق العاده و روستاهای سنتی ماهیگیری با سرعت کندتری از زندگی باشد. هنگ کنگ قطعا یکی از تاثیرگذارترین شهرهای دنیا است اما در خصوص این شهر خیلی بیشتر از آنچه که به نظر می رسد، چیزهایی برای کشف وجود دارد. ادامه مقاله را دنبال کنید تا با دیدنی های این شهر پر جنب و جوش آشنا شوید.

خیابان ستاره ها

اگر به Tsim Sha Tsui رفتید، حتما از خیابان ستاره ها بازدید کنید. خیابان ستاره ها گردشگاهی است که در آن شهر، از بهترین ستاره های مشهور فیلم های هنگ کنگی، از جمله هنرمند رزمی کار، بروس لی، تجلیل نموده و مجسمه های آن ها را در این خیابان در معرض دید عموم قرار داده است. این تفرجگاه در سال 2004 افتتاح شده و در امتداد اسکله Tsim Sha Tsui واقع شده است. این خیابان به مجسمه های ستاره های چینی اختصاص داده شده که شبیه پیاده روی مشاهیر در هالیوود است.

موقعیت خیابان ستاره ها روی نقشه

خیابان ستاره ها تنها بخشی از تفرجگاه بسیار طولانی اسکله Tsim Sha Tsui است که مکانی پرطرفدار برای قدم زدن، آهسته دویدن، گشت و گذار است، به خصوص چون که اینجا یکی از چند فضای باز موجود در منطقه است. این تفرجگاه شب ها مکانی فوق العاده برای تماشای سمفونی پایکوبی نور در سراسر بندر محسوب می گردد. جایی پیدا کنید که بتوانید موسیقی ای را که همراه با این پایکوبی نور پخش می گردد، بشنوید.

پارک اقیانوس (Ocean Park)

پارک اقیانوس پارکی تفریحی است در آن می توانید تمامی هیجاناتی که در طول روز اشته باشید، تجربه کنید؛ قدم زدن در هنگ کنگ قدیمی، ترن هوایی، آکواریومی بزرگ و بازدید از حیات وحش نادر و غیربومی. بزرگترین گنبد آکواریومی دنیا در پارک اقیانوس واقع شده است که قطر آن حدود 5/5 متر است. در این آکواریوم می توانید هزاران ماهی از 400 نوع را به تماشا بنشینید. تونلی شگفت انگیز هم وجود دارد و علاوه بر تمامی زیبایی های این گنبد آکواریومی، شانس این را به شما می دهد که ستاره های دریایی و خیار دریایی را هم ببینید.

موقعیت پارک اقیانوس روی نقشه

علاوه بر دیدن موجودات دریایی، می توانید از ماجرای پاندای غول پیکر هم دیدن کنید؛ اینجا پانداهای بزرگ، پانداهای قرمز و سمندر بزرگ چینی (که در معرض خطر انقراض قرار دارند) را می توانید ببینید. همچنین برنامه های ویژه ای با تمرکز بر قطب شمال و جنوب وجود دارد. سرگرمی های دیگری از جمله Mine Train، رودخانه خروشان و چرخ و فلک فضایی وجود دارد. تنها جایی که در هنگ کنگ می تواند با این پارک تفریحی رقابت کند، دیزنی لند این شهر است.

خلیج و سواحل Repulse

سفر به هنگ کنگ دقیقا با تعطیلات در ساحل مترادف نیست اما کیست که آفتاب و شن و ماسه را کنار دیگر تفریحات دوست نداشته باشد. ساحل خلیج Repulse محبوب ترین ساحل این کشور است و گذراندن یک روز در اینجا، با تجمل و رفاهی که سبک معمول خود هنگ کنگ است، همراه می گردد. در پانسیون های Hong Kong Life Saving Society، بازدیدنمایندگان می توانند معماری سنتی چینی را ببینند. اما در خلیج Repulse، تاثیرات معماری تاثیر گرفته از استعمار را به نمایش گذاشته است.

موقعیت خلیج و ساحل Repulse روی نقشه

از دیگر جاهایی که می توان یک روز خوب را کنار ساحل تجربه کرد، خلیج Big Wave است. در این خلیج آب به شکلی در جریان است که این خلیج تقریبا به شکل U درآمده است. یکی از تفریحات پرطرفدار در این ساحل، قدم زدن در راستا پیاده روی مشهور Dragons Back تا خلیج Big Wave و شنا کردن است. اتوبوس ها و تاکسی ها برای برگرداندنی شما به شهر، در دسترس هستند. برای گذراندن یک روز خوب کنار ساحل و خوردن غذایی خوشمزه، حتما به ساحل Shek O هم بروید. با حمل و نقل عمومی، می توانید به راحتی به این ساحل بروید.

بودای بزرگ (مجسمه بودا تیان تان)

این مجسمه 34 متری، در بالای صومعه پو لین (Po Lin)، در جزیره لانتائو (Lantau Island) واقع شده است که تا زمانی که این مجسمه در سال 1993 در آن ساخته نشده بود، مکانی دورافتاده و خلوت بود. گفته می گردد این تندیس بودا در نوع خود، بزرگترین مجسمه خودایستا و غیرمتصل دنیا است و ساخت آن حدود 12 سال به طول انجامید.

موقعیت مجسمه بزرگ بودا روی نقشه

کسانی که بخواهند زود به قله لانتائو صعود نمایند، می توانند صبح زود و با رهبری یک راهب به قله صعود نمایند و طلوع آفتاب را از پس صومعه و اطراف دریا و جزایر به تماشا بنشینید. تنها مزارع چای هنگ کنگ در جنوب این صومعه واقع شده است و آب انبار زیبای شک پیک (Shek Pik) هم در جزیره لانتائو قرار گرفته است.

دهکده ماهیگیری تای ئو (Tai O)

سفر به روستای تای ئو تجربه ای منحصر به فرد است که در هیچ کجای هنگ کنگ نمی توان به دست آورد. این روستا دور از هیاهوی شهر، بازارهای شلوغ و پارک های تفریحی واقع شده است و مردمی در آن هستند که آرام تر زندگی می نمایند و سبک زندگی سنتی تری دارند. مردم تانکا (Tanka) که در تای ئو زندگی می نمایند، جزیره لانتائو را پیدا نموده و خانه های خود را روی پایه های چوبی و فلزی، روی مردابی ساختند که جامعه ای از ماهیگیران هستند.

موقعیت روستای تای ئو روی نقشه

بعد از این که از بازارهای محلی بازدید نموده و طعم بعضی غذاهای دریایی تازه نوش جان کردید، روستائیان می توانند شما را با قایق دور روستا بگردانند. هر از گاهی دلفین های صورتی که در معرض خطر انقراض قرار دارند، در آب های اطراف روستا به چشم می خورد.

بازار شبانه خیابان تمپل (Temple Street Night Market)

یکی دیگر از جاهایی که در منطقه Kowloon باید از آن بازدید کرد، بازار شبانه خیابان تمپل است. این بازار جایی است که می توانید بهترین غذاها، کالاها و محصولات را پیدا کنید. در این بازار شبانه فروشندگان همه چیز از غذا و لباس گرفته تا زیورآلات و صنایع دستی چینی می فروشند. اگر از خرید خسته شدید، می توانید کنار یک پیشگو بنشینید یا به صدای اپرای کانتونی سنتی گوش فرا دهید که در بیرون معبد تین هووآ (Tin Hua) به اجرا در می آید. در این اپرا، نوازندگان حرفه ای و آماتور، برای میهمانان فرهنگ موسیقی این کشور را به نمایش می گذارند.

موقعیت بازار شبانه خیابان تمپل روی نقشه

راستا پیاده روی Dragons Back

اگر به اندازه کافی از هنگ کنگ و مناطق اطراف آن بازدید نموده و آماده کمی ورزش و تحرک باشید، حتما سری به راستا پیاده روی Dragons Back بزنید. این راستا پرطرفدار، چشم انداز بسیار زیبایی بر اقیانوس، خلیج Big Wave، کوه Collinson، استنلی (Stanley)، و Shek O دارد. آمدن به این مکان می تواند تغییر خوشایندی باشد از شلوغی و صداهای ناهنجار شهر بزرگ به شنیدن صدای آواز پرندگان، شرشر آبشارهای کوچک و صدای حرکت برگ هایی که در اثر نسیم ملایم اقیانوس، ایجاد می گردد.

موقعیت راستا پیاده روی Dragons Back روی نقشه

پیاده روی در این راستا نسبتا آسان است اما حتما پیاده روی خود را از بخش 8 (ایستگاه اتوبوس Tei Wan) شروع کنید. از اینجا، راستا نسبتا کوتاهی سربالا است و پس از آن عمدتا تا خلیج Big Wave سراشیبی است. در این مکان می توانید سوار تاکسی یا مینی بوس شده و به Shek O بروید. هر دوی این مکان ها، جای بسیار شگفت انگیزی برای شنا است و سواحل چشم نوازی دارد. در Shek O انواع رستوران های مختلف وجود دارد که غذاهای بسیار خوبی سرو می نمایند. برای رفتن به این مکان حتما مایو و حوله به همراه داشته باشید. بعد از شنا خوردن اسموتی های میوه یا بستنی می تواند خاتمه بخش خوبی برای روز دل انگیز شما باشد.

منبع: کجارو / planetware.com
انتشار: 12 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: baliro.ir شناسه مطلب: 528

به "دیدنی های هنگ کنگ، شهر آسمان خراش های چین (قسمت دوم)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیدنی های هنگ کنگ، شهر آسمان خراش های چین (قسمت دوم)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید