زاکانی: بلیط مترو باید 20 هزار تومان گردد

به گزارش تور بالی اندونزی، شهردار تهران گفت: برای تکمیل خطوط به جامانده مترو 180 هزار میلیارد تومان اعتبار احتیاج است و این مسئله احتیاج به اراده، فکر، فکر و خلاقیت مردم دارد و شهر باید بر مدار قابلیت مردم اداره گردد.

زاکانی: بلیط مترو باید 20 هزار تومان گردد

به گزارش مهر، علیرضا زاکانی، در نشستی با رؤسا و مدیران عامل سازمان ها و شرکت های تابعه شهرداری تهران، گفت: این ملاقات آخرین جلسه از سلسله جلسات با مدیران شهرداری است و تقریباً با همه سطوح مدیریتی این ملاقاتها برگزار گردید. در این جلسات ارائه طریق و انتقال تجارب برای برون رفت از مسائل و ایجاد شرایط بهتر بسیار مغتنم است.

وی اضافه نمود: در سه ضلعی شهر، شهروند و شهرداری، اوضاع شهر مناسب نیست اما چیزی که بیش از همه آزار دهنده است بی هویتی، تبعیض و فاصله شمال و جنوب است. شهر در شرایط فعلی زیبنده شهروندان نیست؛ آنها ناراضی اند و سرمایه های اجتماعی ما در طول انقلاب کمتر از همواره است و شهرداری هم باید در کنار سایر نهادها سهم خود را در این زمینه بپذیرد.

شهردار تهران ادامه داد: شهرداری با شرایط مطلوب فاصله جدی درد تا به یک نهاد خدمتگزار اجتماعی تبدیل گردد و این موضوع احتیاج به تغییر ماهوی دارد. آنچه که ناظر به آینده باید رقم بخورد این است که شرایط را به سمتی ببریم که یک الگو بسازیم و اگر به تعبیر رهبری معظم، این کار را انجام دهیم نماد کارآمدی نظام اسلامی را به اثبات رساندیم.

زاکانی افزود: با این کار شهرداری به درجه بالایی از کارآمدی و خدمتگزاری می رسد و رضایتمندی مردم حاصل شده و شهر شرایط زیست، آسایش و رفاه را پیدا نموده و می تواند پیشرفت، نماد سازی و نمود سازی جدی برای کشور و حتی فراتر از کشور داشته باشد.

وی تاکید نمود: خط کوشش اول این است که آینده مطلوب و منظره مناسب را خوب تعریف کنیم و برنامه های عملیاتی مرتبط با آن را به صورت دقیق استخراج کنیم و با هویت دادن به مردم و نخبگان شرایط را به سمتی ببریم که بتوانیم از همه ظرفیت ها در جهت تحقق این آینده مطلوب بهره ببریم.

شهردار تهران اضافه نمود: باید ظرفیت حاکمیتی و حکومتی، قوای سه گانه و نهادهای حاکمیتی و حکومتی را ناظر به این آینده مطلوب با خود هم داستان و همراه کنیم و بدون این کار، انباشتگی مسائل مرتفع نخواهد شد. مثلاً در 7 خط موجود مترو علاوه بر 23 ایستگاه، حداقل 60 هزار میلیارد تومان برای خرید واگن می خواهیم و 364 واگن موجود از رده خارج شده و بیش از دو سوم آن احتیاج به اورهال دارد.

زاکانی اسم کرد: 10 سال است که دولت سهم خود را در اتوبوس و مترو نداده و آنالیز طلب های شهرداری از دولت نشان می دهد که بدهی های دولت سر به فلک می کشد. مثلاً با وزارت نفت مذاکره کردیم و پیشنهاد دادیم که اگر نمی تواند پول بپردازد، تهاتر کنیم تا با استفاده از آن امکانات بیاوریم. در واقع این نهادها باید سهم خود را از مرکز بودن بپردازند و علاوه بر وظایف قانونی خود باید این همکاری فراتر از قانون رقم بخورد.

وی یادآور شد: خط بعدی ناظر به حضور جدی مردم در صحنه برای تغییر است و بدون مردم قطعاً در این کار ناکام خواهیم بود. برای تکمیل خطوط به جامانده مترو 180 هزار میلیارد تومان اعتبار احتیاج است و این مسأله احتیاج به اراده، فکر، فکر و خلاقیت مردم دارد و شهر باید بر مدار قابلیت مردم اداره گردد. اما مردم اعتماد ندارند و در سال های گذشته با شهرداری هم رابطه خوبی نداشتند و ما وظیفه داریم این ضعف و کمبود را جبران کنیم و با نوکری، خدمت و فداکاری اعتماد آنها را جلب کنیم.

شهردار تهران گفت: نکته دیگر بحث یکپارچه و بر پایه فناوری تماشا شهر و ساختن یک شهر هوشمند است. اگر بناست که مترو بسازیم باید بلیط آن را 20 هزار تومان در نظر بگیریم. در حال حاضر اما از 6 هزار تومانی که محاسبه شده دو هزار تومان سهم ما و دو هزار تومان سهم مردم است و دولت هم که سهم خود را نپرداخته است. با این شرایط متروی بیشتری نخواهیم داشت و باید برای توسعه ساخت مترو از امکانات مردم و مجموعه بخش خصوصی، خرید راهبردی کنیم. در واقع مردم سهم خود را بپردازند و مابقی را به وسیله خرید راهبردی انجام دهیم.

وی توضیح داد: در شهر هوشمند فرد پولدار و ثروتمند باید سهم خود را که طبیعتاً بیشتر است بدهد و افرادی که در مضیقه هستند حتی سهم اندک خود را هم نپردازند. در واقع شهر باید مطابق با اقتضائات اداره گردد نه به صورت مساوی و این کار با هوشمندی امکان پذیر است و با هوشمندسازی خرید راهبردی به یک ارائه خدمت واقعی تبدیل می گردد.

زاکانی یادآور شد: هوشمندسازی امری قهری و به معنی این است که بتوانیم ظرفیت های فناوری و نخبگان را به هم پیوند دهیم و شهر هوشمند را بسازیم. اگر بخواهیم هر کدام از این سطوح را آغاز کنیم نقطه آغاز را باید از شهرداری بگذاریم و باید به صورت توأمان به روح و جسم شهر توجه کنیم. در واقع اگر تحولات کالبدی در شهر انجام نگردد شهر دچار عقب افتادگی می گردد و این کار هم ضرورت دارد اما مقدم بر آن، به یک تحول نرم افزاری در فرهنگ و اجتماع احتیاج دارد.

وی شرح داد: شهر را برای شهروندان می خواهیم و با این تاکید، 21 هزار معتاد متجاهر در شهر وجود دارد که حتی یک مورد آن هم برای ما مناسب است.

شهردار تهران گفت: در برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت که تعریف شده، برای این چارچوبهای ذکر شده همه معاونت ها مکلفند برنامه های خود را ارائه دهند تا شرایط کمی و کیفی تحقق این برنامه را داشته باشیم. در ابتدای کار اقدامات جدی را خواهیم داشت تا سند مورد نظر تهیه گردد و این امر با کارگروه های مختلف آغاز شده است.

زاکانی افزود: اولین کار ویژه ما نگهداشت شهر است. باید پیشتازی ارائه خدمت را در شهر آنگونه داشته باشیم که در مسائلی مانند پسماند، فضای سبز، رفت و روب شهر و خدمات شهری به صورت جدی در چند ماه اول قدم برداریم و دوره های خاصی برای تشدید خدمت فراهم کنیم. نکته دیگر ناظر به خدمات اجتماعی است و شهرداری محور همه ظرفیت های مختلف قرار بگیرد و در موضوعاتی مانند بچه ها کار و معتادین متجاهر چهره شهر را تغییر دهد.

وی اسم کرد: بخش سوم جنبه فرهنگی-تبلیغی دارد به طوری که اگر شهر قانون مداری و نظم و آرامش را به ما القا کند، قابل تحمل می گردد.خط کوشش بعدی ناظر به رفاه و ایجاد نشاط و سرگرمی است، یکی از مسائل کرونا این است که جامعه را دچار از هم گسستگی و مردگی می نماید و باید تهران را زنده کنیم و سهم خود را در این رابطه بپردازیم.

شهردار تهران تاکید نمود: خط کوشش پنجم ناظر به کرونا است، باید خدمات و ظرفیت های شهرداری در بخش های مختلف را به هم پیوسته کنیم و خودمان میدان دار خدمت شویم و با ایجاد یک قرارگاه در سطح خدماتی، کار خود را ارائه کنیم.

وی با اشاره به اینکه اشتباه دولت قبلی این بود که همه مسئولیت در حوزه کرونا را به وزارت بهداشت سپرد، تاکید نمود: بهداشت و درمان بخشی از موضوع کرونا و واکسن بخشی از بهداشت و درمان است. در واقع دولت نمی تواند به تنهایی متکفل همه ابعاد این موضوع باشد و احتیاجمند خدمات اجتماعی و توجه به کسانی که از این موضوع آسیب تماشاد، هستیم. در وهله بعد احتیاجمند خدمات فاصله گذاری اجتماعی هستیم تا شهر را زنده کنیم و آن را تعطیل نکنیم. باید بتوانیم با ایجاد شرایط خاص خدمت رسانی و فاصله گذاری اجتماعی مناسب، امور مختلف و خدمت رسانی های متعدد در شهر مانند سینماها و مدارس را ادامه دهیم.

منبع: فرارو
انتشار: 29 شهریور 1400 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: baliro.ir شناسه مطلب: 1937

به "زاکانی: بلیط مترو باید 20 هزار تومان گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زاکانی: بلیط مترو باید 20 هزار تومان گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید