سه مدل نقشه خانه 70 متری تک خوابه بهمراه چیدمان کامل

به گزارش تور بالی اندونزی، اگر چه یک خانه 70 متری خیلی کوچک محسوب نمی گردد خصوصا وقتی تک خواب باشد، اما بازهم به میزان کافی فشرده است که تهیه نقشه خانه 70 متری را سخت و چالش برانگیز کند. بغیر از انتخاب پلان مناسب باید روی دکوراسیون و همینطور اتمسفر حاکم بر خانه هم توجه زیادی کرد که یک قدم اشتباه می تواند همه چیز را بهم بزند. در این پست قصد دارم به معرفی سه خانه متفاوت 70 متری و تک خواب بپردازم که هر کدام روشی جداگانه برای نقشه ریزی و تزیین دکوراسیون در پیش گرفته اند.

سه مدل نقشه خانه 70 متری تک خوابه بهمراه چیدمان کامل

اولین خانه فضای بشدت گرم و دلپذیر دارد طوری که هر مهمانی برای اولین بار مجذوب گرمی و صمیمیت آن خواهد شد. خانه دوم برخلاف مدل اول رگه هایی از سبک صنعتی داشته و عناصر سردی مانند دیوار بتن اکسپوز در آن حضور دارند. و در نهایت خانه سوم به طور کل با هر دو مدل فرق دارد چرا که فقط از رنگ های قوی و شاخص در دکوراسیون خود استفاده می نماید. امیدوارم با مشاهده خانه های آورده شده در این پست به ایده های جدیدی برای طرح ریزی نقشه خانه 70 متری تان دست پیدا کنید.

خانه زیر برای یک زوج جوان طراحی شده و متراژش اندکی از 70 متر کمتر است. این خانه با اینکه 68 متر بیشتر ندارد اما شدیدا باز و جادار چیده شده است. علت آنهم بخاطر استفاده از مبلمانی ساده و مدرن با رنگ های خنثی و البته ترکیب با رنگ های گرم مانند چوب است. مقدار لوازم قرار داده شده در این خانه اگرچه کم است اما این کمی به هیچ اسم به دکوراسیون آن صدمه ای نزده است. رنگ های سرد خنثی در تمام جاها به چشم می خورند اما حضور عنصر گرمی مانند چوب باعث شده فضا کاملا گرم و صمیمی بنظر برسد.

همانطور که در نقشه خانه 70 متری زیر مشاهده می کنید پذیرایی این خانه مستطیل شکل است که در سرانجام اتاق نشیمن و فضایی کوچک برای کار با کامپیوتر در نظرگرفته شده، در میانه اتاق غذاخوری با یک میز ناهاخوری دایره ای قرار گرفته و در سرانجام دیگر هم آشپزخانه ساخته شده است. در نقشه ریزی این خانه محیط از وسط به دو قسمت مساوی تقسیم شده. یک قسمت نشیمن، غذاخوری، آشپزخانه و اتاق کار قرار گرفته و قسمت دیگر اتاق خواب همراه با کمدهای دیوار عظیم، تراس، راهروی ورودی و حمام و دستشویی قرار گرفته است. نقشه ای بسیار ساده اما فوق العاده کاربردی که فضای این خانه کوچک را کاملا عظیم و جادار نشان می دهد.

آپارتمان دوم هم برای زوجی جوان طراحی شده است. این آپارتمان با مساحت 65.5 متر حتی از مدل بالایی هم کوچکتر است اما به همان میزان باز و جادار بنظر می رسد. همانطور که در عکس های زیر تعیین است، اتاق نشیمن در یک سمت و آشپزخانه در سمت دیگر قرار گرفته اند. این دو محیط به وسیله یک کانتر یا میز اپن باریک اما طویل که نقش میز ناهارخوری را هم ایفا می نماید از یکدیگر جدا شده اند. در این خانه هم رنگ های خنثی سرد با رنگ گرم چوب ترکیب شده است اما نواری بتنی که از سرانجامی اپن آشپزخانه آغاز شده، به سقف رفته و در سمت دیگر پایین آمده، رگه ایی از سبک صنعتی را هم به دکوراسیون اضافه می نماید.

×

خوانندگان این نوشته مطالب زیر را هم خوانده اند:

اما می رسیم به خانه سوم که بازهم برای زوجی جوان و بدون فرزند طراحی شده اما نسبت به مدل های بالایی خیلی هیجانی تر بنظر می رسد. در تزیین دکوراسیون خانه از طبیعت الهام گرفته شده و بهمین خاطر است که رنگ یاسی در کنار چوب جای جای این خانه را پر نموده است. این خانه به هیچ اسم مینیمالیستی تزیین نشده و تمام بافت ها، رنگ ها، دکوری ها و مبلمان خانه با رنگ های گرم خودنمایی می نمایند. روبروی اتاق نشیمن، آشپزخانه قرار گرفته که بسیار روشن است. در آشپزخانه میز ناهارخوری کوچکی به صورت کشویی از دخل کابینت بیرون می آید و در صورتی که احتیاجی به آن نداشته باشید به داخل جمع می گردد.

نقشه خانه 70 متری با چیدمان سه بعدی به طور کامل نشان می دهد که این خانه چگونه طراحی شده است. کنار آشپزخانه تراسی واقع شده است که کاملا بسته طراحی شده اما پنجره های عظیم اجازه عبور نور را به داخل محیط می دهند. مورد جالب در این قسمت کوسن های جالبی است که روی مبل چیده شده اند. اتاق خواب هم بسیار لطیف و گرم تزیین شده. بیشتر قسمت های اتاق لوازم چوبی دیده می گردد اما از آنجایی که رنگ چوب خنثی است، زمینه ای عالی برای رنگی مجذوب کننده مانند بنفش فراهم می نماید که در این اتاق خواب هم به خوبی اجرا شده است.

نکات مهم برای چیدمان خانه 70 متری

در بالا سه مدل از نقشه خانه ویلایی تک خوابه را برایتان آوردیم و راجبشان شرح دادیم ، در ادامه می خواهیم برایتان بگوییم که نکات اساسی برای چیدمان نقشه خانه 70 متری ایرانی چیست و چگونه باید با رعایت کردن یک سری موارد بتوانید از کل فضا به صورت بهینه بهره ببرید و عظیم تر خانه را نشان دهید.

اولین نکته ای که در نقشه خانه ویلایی تک خوابه باید به آن توجه داشته باشید این است که به هرکدام از بخش های خانه دقت کنید ، بیشتر فضا را اصولا پذیرایی اشغال میکند پس باید حتما نقشه جوری طراحی گردد که آشپزخانه و اتاق خواب و سرویس بهداشتی در برترین فضای آن خانه باشند .

برای عظیم تر نشان دادن فضا به رنگ و تم دکوراسیون دقت کنید ، به طوری که سعی کنید از رنگ های قالب تیره استفاده نکنید هرچه رنگ وسایل و دیوار ها روشن تر باشد فضا عظیم تر نشان جلوه می دهد .

از آینه های قدی و عظیم بهره بگیرید تا فضا عظیم جلوه کند زیرا که آینه ها با قابلیت انعکاس نور می توانند خانه را عظیم تر نشان دهند ، سعی کنید نور پردازی اصولی داشته باشید نه کم باشد و نه زیاد و از لوستر های عظیم هرگز استفاده نکنید.

نکته دیگر که برای نقشه خانه 70 متری ایرانی باید به آن توجه کنید نوع سبک دکوراسیون هست ، هرچه سبک شما نزدیک به مینیمال و مدرن باشد فضا عظیم تر نشان داده می گردد ، پس از دکوری های زیاد استفاده نکنید و فقط وسایل مورد احتیاج را در پذیرایی قرار دهید .

نقشه خانه دوبلکس 70 متری - نقشه خانه 70 متری دو خوابه - نقشه خانه 75 متری دو خوابه - نقشه خانه 80 متری دو خوابه دوبلکس

منبع: اتاق
انتشار: 8 شهریور 1400 بروزرسانی: 8 شهریور 1400 گردآورنده: baliro.ir شناسه مطلب: 1914

به "سه مدل نقشه خانه 70 متری تک خوابه بهمراه چیدمان کامل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سه مدل نقشه خانه 70 متری تک خوابه بهمراه چیدمان کامل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید