فقط 2000 نفر مالیات خودرو پرداخت کردند، در کشور خودروی لوکس نداریم

به گزارش تور بالی اندونزی، به گزارش خبرنگاران، صاحبان خودرو های لوکس بر اساس قانون بودجه سال 1400 مکلف به پرداخت مالیات شدند. اما تا به امروز فقط دو هزار نفر از صاحبان این خودروها مالیات پرداخت نموده اند.

فقط 2000 نفر مالیات خودرو پرداخت کردند، در کشور خودروی لوکس نداریم

براساس اعلام رئیس کل سازمان امور مالیاتی از 17.5 میلیون خودروی سواری و دوکابین موجود در کشور، معادل 550 هزار خودرو مشمول این مالیات هستند که این خودروها باید 5600 میلیارد تومان مالیات بدهند و برای دریافت این مالیات به مالکان آن ها پیامک داده شد که مالیات خود را پرداخت نمایند.

پیگیری اندازه مالیات پرداختی صاحبان خودروهای لوکس از سازمان امور مالیاتی نشان می دهد که تا 22 اسفند ماه سال گذشته نزدیک به 2000 نفر از صاحبان این خودروها معادل 12 میلیارد تومان مالیات پرداخت نموده اند.(تسنیم)

در کشور خودروی لوکس نداریم

فربد زاوه، کارشناس خودرو در تبادل نظر با خبرنگاران گفت: طبق جدول اعلام شده ابتدا باید قبل از تعویض پلاک مالیات خودروهای مشمول را پرداخت. طبق این روش صاحبان خودروها چاره ای جز پرداخت این مالیات ندارند.

این کارشناس خودرو در رابطه با شیوه طبقه بندی خودروها گفت: در کشور خودروی لوکس نداریم. خودروهایی که به عنوان لوکس معرفی کردند 10 سال عمر دارند. خودرویی که 10 سال کار نموده باشد با هر معیاری لوکس نیست.

او اضافه نمود: ناکارآمدی ها باعث شد که بعضی از خودروها لوکس شوند. با شرایطی که ایجاد کردند ارزش خودروی 50 هزار دلاری به 400 هزار دلار تغییر پیدا کرد. در نتیجه این لوکس بودن نتیجه تفکر کوته بینانه ای است که در کشور حاکم است.

تاثیری در بازار دارد؟

زاوه شرح داد: به نظر نمی رسد این مالیات در بازار و قیمت ها تاثیری داشته باشد و تنها محل عایدی دولت است. فردی که توان خرید خودروی 50 هزار دلاری را داشته باشد، مالیات را نیز می پردازد.

او گفت: این مالیات در بازار خودروهای داخلی نیز تاثیری ندارد. بعلاوه در کنترل قیمت ها نیز کارآمد نخواهد بود.

آخرین اخبار خودرویی را در صفحه اخبار خودرو خبرنگاران بخوانید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 10 خرداد 1401 بروزرسانی: 10 خرداد 1401 گردآورنده: baliro.ir شناسه مطلب: 2193

به "فقط 2000 نفر مالیات خودرو پرداخت کردند، در کشور خودروی لوکس نداریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فقط 2000 نفر مالیات خودرو پرداخت کردند، در کشور خودروی لوکس نداریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید