هشدار درباره تولید ویروسی نو از ویروس کرونا

به گزارش تور بالی اندونزی، یک مطالعه نو در ارتباط با امکان تولید ویروسی نو از ویروس کرونا هشدار داد.

هشدار درباره تولید ویروسی نو از ویروس کرونا

به گزارش خبرنگاران به نقل از الشرق الاوسط؛ یک مطالعه در دانشگاه آنگلیای شرقی و انجمن های جانورشناسی و سلامت عمومی در انگلیس هشدار داد که ویروس تازهی از خانواده کرونا که در خفاش ها در بریتانیا کشف شده، ممکن است فرصتی برای آلوده کردن انسان ها داشته باشد؛ و مطالعه ای که در سایت پیش از انتشار Research Square منتشر شده، نشان داد که ویروس تازه که RhGB01 نامگذاری شده است، تنها در صورت جهش می تواند به انسان منتقل شود و تنها سناریو برای اینکه این اتفاق بیفتد، ابتلای خفاش حامل عفونت RhGB01 با ویروس کرونای کنونی است که باعث کووید-19 می شود.

تا این لحظه، این ویروس تهدیدی برای انسان نیست، زیرا دامنه اتصال گیرنده (RBD)، که بخشی از ویروس A است که به سلول های میزبان متصل می شود تا آن ها را آلوده کند، با توانایی آلوده کردن سلول های انسانی ناسازگار است. اما مشکل اینجاست که اگر خفاش آلوده به (RhGB01) به ویروس کرونا آلوده شود، خطر هیبریداسیون بین این ویروس ها وجود دارد و ویروس تازهی ظاهر می شود که می تواند افراد را آلوده کند.

براساس این مطالعه جلوگیری از انتقال ویروس (کرونا) از انسان به خفاش ها و در نتیجه کاهش احتمال جهش ویروس، با کمپین فعلی واکسیناسیون جهانی علیه این ویروس بسیار مهم است.

دکتر دایانا بل، متخصص بیماری های مشترک انسان وحیوانات در دانشکده علوم زیستی دانشگاه شرق آنگلیا، تأکید می کند که خطرات اصلی، برای مثال، ارتباط خفاش به افرادی است که در نجات حیوانات با ویروس کرونا مشارکت دارند.

این بدان معناست که هر کسی که با خفاش ها یا فضولات آن ها در تماس است، مانند نجات دهندگان خفاش یا غارنشینان، باید از تجهیزات حفاظت فردی مناسب استفاده کنند تا خطر جهش کاهش یابد، و ما باید قوانین سختگیرانه ای را در سطح جهانی برای هر کسی که با خفاش ها کار می کند، اجرا کنیم.

تجزیه و تحلیل بیشتر این ویروس را با گونه های موجود در سایر گونه های خفاش نعل اسبی در چین، آسیای جنوب شرقی و اروپا مقایسه کرده و نشان داد که نزدیک ترین خویشاوند آن در خفاش Blasius از بلغارستان در سال 2008 کشف شد.

بیشتر بخوانید:

اثرات تازه ویروس کرونا بر گوش

درمانی برای کرونا که بر روی مردان موثرتر است

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 29 بهمن 1400 بروزرسانی: 29 بهمن 1400 گردآورنده: baliro.ir شناسه مطلب: 2106

به "هشدار درباره تولید ویروسی نو از ویروس کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار درباره تولید ویروسی نو از ویروس کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید