هفدهمین کتاب از مجموعه جنایی جک ریچر منتشر شد

به گزارش تور بالی اندونزی، کتاب هفدهم از مجموعه جک ریچر، نوشته لی چایلد توسط کتابسرای تندیس منتشر شد.

هفدهمین کتاب از مجموعه جنایی جک ریچر منتشر شد

تحت تعقیب، نام هفدهمین کتاب از مجموعه جک ریچر است. در خلاصه ای از این رمان آمده است: وقتی جک ریچر به قصد سفر به ویرجینیا با بینی شکسته کنار جاده ایستاده است، ماشینی جلو پایش توقف می کند که سرنشین هایش دو مرد و یک زن اند. آن ها در طول جهت با ایست وبازرسی های متعددی روبه رو می شوند و ریچر به تدریج متوجه حرف های ضدونقیض و رفتار شک برانگیز همسفرهایش می شود. چند کیلومتر عقب تر، اف.بی.آی در حال تحقیقات درباره قتل مردی است که به گفته یک شاهد عینی همراه 2 مرد دیگر وارد یک تلمبه خانه شده و اندکی بعد، فقط 2 مرد از آن بیرون آمده اند .

جیم گرانت، با نام مستعار لی چایلد، نویسنده بریتانیایی مجموعه جک ریچر، در 40 سالگی و بعد از اخراج از تلویزیون، به نوشتن رمان های جنایی روی آورد. از این نظر سرنوشت جیم گرانت شبیه به سرنوشت ریموند چندلر، نویسنده امریکایی خالق کارآگاه فیلیپ مارلو است. چندلر نیز در دوران رکود اقتصادی امریکا پس از جنگ جهانی اول، بعد از آنکه شغلش را در شرکت نفت از دست داد، در سن 44 سالگی شروع به نوشتن داستان های جنایی کرد. از داستان های چندلر، فیلم هایی هم در ژانر معمایی ساخته شده است و نقش کارآگاه فیلیپ مارلو را هم همفری بوگارت بازی کرده است.

هر چند قهرمان داستان های لی چایلد، تفاوت های زیادی با کارآگاه کم حرف و آرمانگرای داستان های چندلر دارد، اما مثل او تلخ و بزن بهادر است. جک ریچر، قهرمان مجموعه رمان های لی چایلد، مردی قد بلند و درشت اندام است که سابقا عضو ارتش امریکا بوده است. او پس از اینکه ارتش دست به تعدیل نیرو می زند، خودخواسته ارتش را ترک می کند و با مسواک تاشویی در جیب و لوازمی اندک، راهی سفری طولانی می شود. هر رمان، ماجرای یکی از سفرهای جک ریچر در ایالت ها و شهرهای امریکا است. او در طول سفرهایش با مسائل گوناگونی روبه رو و گاه در نقش نجات دهنده و یا در قامت یک کارآگاه ظاهر می شود.

اولین رمان از مجموعه داستان های جک ریچر به نام قتلگاه، علاوه بر دریافت جایزه آنتونی برای بهترین رمان اول، از سوی مخاطبان ادبیات جرم مورد استقبال بسیاری قرار گرفت. او پس از توفیق رمان اولش در ایالات متحده، در سال 1998 به این کشور مهاجرت کرد و در سال 2009 به عنوان رئیس انجمن جنایی نویسان امریکا انتخاب شد. در سال 2012 فیلمی با بازی تام کروز بر اساس کتاب نهم این مجموعه ساخته شد. او اکنون با 19 رمان جنایی، از محبوب ترین نویسندگان ادبیات جرم در میان مخاطبان و منتقدان است. انتشارات کتابسرای تندیس، پیش از این، 16 رمان از این مجموعه را منشر کرده و اخیرا هفدهمین کتاب نیز با ترجمه محمد عباس آبادی در 544 صفحه راهی کتابفروشی ها شده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 27 آذر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: baliro.ir شناسه مطلب: 633

به "هفدهمین کتاب از مجموعه جنایی جک ریچر منتشر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هفدهمین کتاب از مجموعه جنایی جک ریچر منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید