پورشه تایکان رکورد بیشترین دریفت مداوم برای خودروهای برقی را ثبت کرد

به گزارش تور بالی اندونزی، مسلما یکی از محدودیت هایی که در ثبت رکورد بهتر پیش روی پورشه تایکان قرار داشته، برد حرکتی محدودتر خودروهای برقی نسبت به مدل های بنزینی است.

پورشه تایکان رکورد بیشترین دریفت مداوم برای خودروهای برقی را ثبت کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از دیجیاتو، پورشه تایکان یکی از پر سر و صداترین خودروهای حال حاضر جهان به شمار می رود. این اتومبیل الکتریکی به پشتوانه تجربه فراوان پورشه در زمینه ساخت مدل های اسپرت و پتانسیل های بالایی که پیشرانه های الکتریکی دارند، آمده تا تعاریف جدیدی از یک سدان اسپرت و سبز ارائه کند.

کمپانی آلمانی برای اینکه روح اسپرت نخستین مدل تمام الکتریکی خود را بیش از پیش به رخ بکشد، اخیرا دست به اقدامی جالب زده و نام تایکان را به عنوان رکورددار طولانی ترین دریفت در بین خودروهای برقی وارد گینس کرده است.

رکورد تایکان با حضور ناظران گینس و در مرکز پورشه اکسپرینس واقع در پیست هوکنهایم رینگ ثبت شده است. در این رکوردگیری دنیس رترا (Dennis Retera) بر پشت فرمان نسخه دیفرانسیل عقب تایکان نشسته و روی یک سطح لغزنده 200 متری به انجام دریفت پرداخته است.

آنطور که اعلام شده آقای رترا توانسته 210 بار خلاف جهت عقربه های ساعت راستا موجود را در حالت دریفت طی کرده و رکورد 26.1 مایل (42.171) دریفت مداوم را از خود بر جای بگذارد. ثبت این رکورد 55 دقیقه طول کشیده و میانگین سرعت تایکان در آن 29 مایل (46 کیلومتر) در ساعت بوده است.

به گفته دنیس رترا حفظ خودرو در حالت دریفت به مدت تقریبا یک ساعت او را واقعا خسته کرده است. اگرچه در طول این مدت، تیم پورشه سعی کرده سطح راستا را خیس نگه دارد، اما میزان چسبندگی متغیر بوده و آقای رترا را به تمرکز بیشتر وادار کرده است.

برای اینکه رکورد پورشه تایکان با مسئله ای روبرو نگردد، از سیستم های ردیاب مختلف مثل GPS و سنسورهای تشخیص حرکت خودرو در راستا مورب استفاده شده؛ همچنین یک دوربین در سقف خودرو نصب شده تا تمامی فرایندهای مربوط به رکوردگیری را ثبت و ضبط کند.

اگرچه رکورد پورشه تایکان تحسین برانگیز محسوب می گردد، ولی با رکوردی که ب ام و دو سال پیش با یک دستگاه F90 M5 ثبت کرد، اصلا قابل مقایسه نیست. در رکوردگیری باواریایی ها، یوهان شوارتز (Johan Schwartz) مدرس مدرسه رانندگی ب ام و توانست 8 ساعت مداوم و در مسافتی به طول 232.5 مایل (374.17 کیلومتر) به انجام دریفت بپردازد.

نکته عجیب این رکورد اینکه با توجه به کارکرد موتور در دورهای بالا و در نتیجه مصرف سوخت بیش از حد، ب ام و حین حرکت خودرو و انجام دریفت 5 بار اقدام به سوخت گیری و پر کردن باک M5 کرد.

مسلما یکی از محدودیت هایی که در ثبت رکورد بهتر پیش روی پورشه تایکان قرار داشته، برد حرکتی محدودتر خودروهای برقی نسبت به مدل های بنزینی است. شاید در آینده با پیشرفت شارژ بی سیم یا فراهم شدن امکان اتصال خودرو به منبع الکتریسیته، تایکان یا سایر مدل های الکتریکی بتوانند رکورد ب ام و M5 را بهبود ببخشند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 16 دی 1399 بروزرسانی: 16 دی 1399 گردآورنده: baliro.ir شناسه مطلب: 1505

به "پورشه تایکان رکورد بیشترین دریفت مداوم برای خودروهای برقی را ثبت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پورشه تایکان رکورد بیشترین دریفت مداوم برای خودروهای برقی را ثبت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید