40 درصد یارانه خرید تجهیزات و مواد آزمایشگاهی به دانشگاه ها داده می شود

به گزارش تور بالی اندونزی، مدیر کل دفتر هماهنگی، صنعت و بازار معاونت علمی گفت: مراکز علمی و دانشگاهی می توانند از 10 تا 40 درصد یارانه خرید مواد و تجهیزات آزمایشگاهی در نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت برخوردار شوند.

40 درصد یارانه خرید تجهیزات و مواد آزمایشگاهی به دانشگاه ها داده می شود

به گزارش گروه فناوری خبرنگارانT به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری عبدالرضا مجدالدین، قائم مقام نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت با اشاره به آمار فروش تجهیزات در ششمین دوره نمایشگاه، از ارسال نامه اطلاع رسانی به کلیه مراکز دانشگاهی کشور در خصوص فرآیند خرید از هفتمین دوره نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت خبر داد.

وی با بیان اینکه در ششمین دوره نمایشگاه تجهیزات تاکنون حدود 110 میلیارد تومان فروش محصول اتفاق افتاده که بیش از 25 درصد این مبلغ را معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به عنوان یارانه به دانشگاه ها و مراکز علمی داده است گفت: در مجموع محصولات ساخت ایران طی شش دوره برگزاری نمایشگاه، نزدیک به 500 میلیارد تومان فروش داشته و تجهیزات ومواد مورد نیاز دانشگاه ها از این طریق تأمین شده است.

مدیرکل دفتر هماهنگی دانش، صنعت و بازار معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای ایجاد تعامل بیشر میان دانشگاه و زیست بوم دانش بنیان کشور، اظهار کرد: در این خصوص به منظور حمایت از شرکت های دانش بنیان و فناور حاضر در نمایشگاه در سال رونق تولید در جهت تحقق اقتصاد دانش بنیان، برای بروز رسانی و تأمین نیاز های تجهیزات آموزشی و پژوهشی دانشگاه ها و مراکز علمی و پژوهشی، تسهیلات ویژه ای در نظر گرفته شده است.

مجد الدین اضافه کرد: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری همانند سال های گذشته و در تعامل و همکاری نزدیک با وزارت علوم، تحقیقات و فناوری؛ نسبت به برگزاری هفتمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران هم زمان با بیستمین نمایشگاه دستاورد های پژوهش، فناوری و فن بازار کشور اقدام کرده است. بر اساس سطح بندی محصولات بخشی از مبلغ خرید تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران توسط مراکز علمی و پژوهشی دولتی بین 10 تا 40 درصد مورد حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری قرار خواهد گرفت.

همچنین به منظور تسهیل در ارائه حمایت ها، کلیه فرایند ها (اعم از ثبت پیش فاکتور و پیگیری بعدی آن ها) به صورت الکترونیکی انجام خواهد شد، اعضای هیئت علمی می توانند پیش از حضور در نمایشگاه، از طریق سامانه نمایشگاه به نشانی www.iranlabexpo.ir، فهرست شرکت ها و محصولات حاضر در نمایشگاه، مشخصات و مستندات فنی آن ها را مشاهده کنند و مقایسه های لازم را با محصولات مشابه انجام دهند. همچنین مشخصات تماس خریداران دوره های قبل نیز به منظور آگاهی از کیفیت و عملکرد محصولات، در سایت قابل رؤیت است.

بنا بر اعلام دفتر دفتر هماهنگی دانش، صنعت و بازار معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، قبل از برگزاری نمایشگاه امکان صدور پیش فاکتور توسط شرکت ها وجود دارد، اما این دفتر توصیه کرده است که هریک از اعضای هیئت علمی، ضمن بازدید از نمایشگاه، محصولات را به صورت حضوری بررسی و پس از مذاکره، پیش فاکتور دریافت کنند.

علاوه بر این معاونت نوآوری و تجاری سازی فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بعد از برگزاری نمایشگاه کلیه پیش فاکتور های ثبت شده را دسته بندی و برای اولویت بندی، تأیید و عقد قرارداد در کارتابل الکترونیکی کننده رسمی که از سوی آن دستگاه معرفی می شود، قرار خواهد داد. فرمت معرفی کننده رسمی و رابط سامانه نیز از سایت قابل دانلود است.

این نمایشگاه از 26 تا 29 آذرماه در نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می شود، علاقه مندان می توانند، علاوه بر مراجعه به نشانی اینترنتی سایت، با شماره 02183533555 نیز تماس بگیرند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 28 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: baliro.ir شناسه مطلب: 702

به "40 درصد یارانه خرید تجهیزات و مواد آزمایشگاهی به دانشگاه ها داده می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "40 درصد یارانه خرید تجهیزات و مواد آزمایشگاهی به دانشگاه ها داده می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید