آیا می توان افکار را خواند؟

به گزارش تور بالی اندونزی، دانشمندان هنوز در مراحل اولیه تشخیص فعالیت مغز هستند.

آیا می توان افکار را خواند؟

به گزارش، دانشمندان هنوز در مراحل اولیه تشخیص فعالیت مغز هستند و هنوز توسعه الکترودها در این زمینه به حد دلخواه پیشرفت نکرده است.

معمولا هنگامی که شخص از سیستمی استفاده می نماید که با یاری آن می تواند کامپیوتر یا دستگاه دیگری را با افکار خود کنترل نمایند، باید چند الکترود را به سر خود متصل کند.

دانشمندان چینی اخیرا تصمیم گرفته اند تا دراین باره کاری انجام دهند و الکترودهای بدون ژلی توسعه دهند که هنگامیکه بر روی سر قرار می گیرند حتی با وجود موی سر افراد بتوانند افکار آنها را بخوانند.

این الکترودها فعالیت الکتریکی درون مغز را تشخیص می دهند ، اما برای برقراری ارتباط مناسب، باید با ژل رسانا روکش شوند. حتی در این صورت ممکن است موهای کاربر باعث ایجاد تداخل گردد و علاوه بر این شستشوی ژل های مذکور سخت است.

به دنبال ایجاد جایگزینی برای این موضوع ، تیمی از دانشگاه eijings Tsinghua University پکن الکترودهای ارزان، انعطاف پذیر و قابل انعطافی را با قرار دادن نانوسیم های نقره رسانا در مواد اسفنجی ملامین معمولی فراوری کردند.نتایج کار این نوع الکترود بر سر دارای مو و بی مو یکسان بود.

گرما یا عرق بدن تأثیری بر الکترودهای اسفنجی که پژوهشگران چینی توسعه داده اند ندارد. در آزمایشی خانمی با موفقیت از کلاه الکترود برای کنترل یک ماشین اسباب بازی با استفاده از امواج مغزی خود استفاده کرد.

منبع:اسپوتنیک

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 1 آبان 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: baliro.ir شناسه مطلب: 494

به "آیا می توان افکار را خواند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا می توان افکار را خواند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید