ادامه تماس ها بین مقامات نظامی روسیه و کشورهای غربی

به گزارش تور بالی اندونزی، یک مقام وزارت دفاع روسیه بر اهمیت ادامه تماس ها بین نظامیان روس و کشورهای غربی، به رغم سردی روابط، با هدف جلوگیری از بروز شرایط های بحرانی احتمالی تأکید کرده و گفت: شرکای غربی نیز بر این امر واقفند.

ادامه تماس ها بین مقامات نظامی روسیه و کشورهای غربی

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری تاس، الکساندر کشیموفسکی رئیس ادامه اصلی همکاری های نظامی بین المللی در وزارت دفاع فدراسیون روسیه در مصاحبه با روزنامه کراسنایا ازوزدا (نشریه داخلی وزارت دفاع روسیه) بیان نمود که مقامات نظامی روسی و کشورهای غربی، به رغم سردی فزاینده در روابط، همچنان از برقراری تماس های دوجانبه، از جمله برای جلوگیری از بروز شرایط بحرانی احتمالی، حمایت می کنند.

این مقام بلندپایه نظامی روس گفت: ما بر این عقیده هستیم که حفظ گفت وگوها بین نظامیان بسیار مهم است، و ضرورت این مسئله، در وهله نخست، به خاطر جلوگیری کردن از سوء تفاهمات احتمالی و ارزیابی های نادرست از اقدامات طرفین است که نیاز به تبادل نظر و روشن شدن مسائل دارد. خوشبختانه مقامات نظامی کشورهای غربی نیز به خوبی بر اهمیت ادامه این تماس ها آگاه بوده و به همین دلیل علاقه مندند که در تبادل نظر با طرف روسی از بروز هر گونه شرایط بحرانی ناخواسته جلوگیری کنند.

به گفته کشیموفسکی، به همین دلیل، اداره اصلی همکاری های نظامی بین المللی وزارت دفاع به مذاکرات خود با مقامات وزارت دفاع کشورهای غربی، به رغم اختلافات سیاسی موجود و سردی روابط، ادامه می دهد.

وی اضافه کرد: در وهله نخست، این مشارکت ها در خصوص مسائل مربوط به تقویت ثبات راهبردی، حفظ امنیت و صلح منطقه ای و جهانی، لزوم ادامه کنترل تسلیحات و همچنین به منظور جلوگیری از بروز برخوردهای نظامی بین طرفین است که این مسئله اثربخشی خود را در خاک سوریه و در جهت ممانعت از وقوع حوادث ناخواسته بین نظامیان روسی و آمریکایی، به خوبی نشان داده است.

در اواخر ماه فوریه (اوایل اسفند ماه)، آناتولی آنتونوف سفیر روسیه در واشنگتن بیان نمود که فدراسیون روسیه خواستار از سر گیری تماس ها بین روسای ستادهای کل نیروهای مسلح دو کشور است و مسکو از هم اکنون درخواست خود برای سازماندهی نخستین تماس ها در این سطح، به منظور بررسی همکاری های آینده را برای دولت جو بایدن، رئیس جمهوری جدید آمریکا ارسال کرده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 17 فروردین 1400 بروزرسانی: 17 فروردین 1400 گردآورنده: baliro.ir شناسه مطلب: 1679

به "ادامه تماس ها بین مقامات نظامی روسیه و کشورهای غربی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادامه تماس ها بین مقامات نظامی روسیه و کشورهای غربی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید