افتتاح 25 هزار طرح اشتغالزای صندوق کارآفرینی امید

به گزارش تور بالی اندونزی، همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر 25 هزار طرح صندوق کارآفرینی امید به طور همزمان در سراسر کشور با حضور معاون اجرایی رئیس جمهور افتتاح و بهره برداری شد.

افتتاح 25 هزار طرح اشتغالزای صندوق کارآفرینی امید

به گزارش خبرنگاران، در آستانه ایام الله دهه فجر، 25 هزار طرح اشتغالزای صندوق کارآفرینی امید با سرمایه 17 هزار میلیارد تومان و اشتغال 65 هزار نفری در قالب طرح های خرد و خانگی واحدهای تولیدی کوچک و میانه در شهرک صنعتی قرچک به بهره برداری رسید.

همچنین یک کارخانه تولید محصولات استریل افتتاح شد که 10 درصد از هزینه احداث این کارخانه از طریق صندوق کارآفرینی امید تأمین شده است.

محصولات تولیدی کارخانه آلتون تامین پویا با کشورهای آمریکا، انگلیس، کانادا و فرانسه رقابت می کند.

سید صولت مرتضوی، معاون اجرایی رئیس جمهور در این مراسم اظهار کرد: در بودجه 1401 و تبصره 18 برای هر استان 2000 میلیارد تومان بودجه توسعه اشتغالزایی در نظر گرفته شده است و امیدواریم با فعالیتهایی که آغاز شده سال آینده به ثبات مالی برسیم.

وی گفت: دولت سیزدهم در مدت فعالیت، دست خود را از جیب خزانه برداشته است، دولت خزانه بدهکار را تحویل گرفته و تا سال 1404 بدهی دولت های قبل را پرداخت می کند اما به مردم قول می دهیم که در حوزه اقتصاد به زودی به ثبات خواهیم رسید هرچند این ثبات زمان بر است.

عبدالله رضایی - مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید - نیز در ادامه اظهار کرد: مهمترین برنامه دولت ایجاد یک میلیون و 800 هزار شغل در سال 1401 است که سهم زیادی از این مشاغل را صندوق کارآفرینی امید برعهده دارد.

وی طرح های اشتغالزایی افتتاح شده را شامل 23 هزار و 600 طرح خانگی و خرد و 1400 طرح نیمه تمام اعلام کرد که با تأمین هزینه های راه اندازی از طریق صندوق کارآفرینی فعالیت خود را آغاز کرده اند.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید ادامه داد: دولت در لایحه بودجه 1401، ایجاد صندوق پیشرفت و عدالت را مطرح کرده و با احیا و ایجاد این صندوق، به شعارهای دولت عمل خواهیم کرد.

رضایی با اشاره به تعهد دولت در ایجاد یک میلیون و 800 هزار فرصت شغل تا اسفند سال آینده، گفت: دولت علاوه بر این، رشد مالی 8 درصدی تا سال آینده را هدفگذاری کرده که برای تحقق این امر، باید سرمایه مورد نیاز ایجاد طرح ها را تأمین کرد.

به گفته وی، دولت با پیشنهاد لایحه بودجه سال آینده و پیشنهادات هوشمندانه، منابع مالی را به طور کامل احصا کرده تا از طریق استانداران در اختیار طرح های اشتغالزا قرار گیرد. در لایحه بودجه سال آینده، با وجود اصلاحیه ها 154 هزار میلیارد تومان منابع به این صندوق اختصاص یافته تا سهم بسزایی از ایجاد یک میلیون و 800 هزار شغل داشته باشد.

سید امیرحسین مدنی - معاون توسعه روستایی و امور عشایری رئیس جمهور نیز در مراسم افتتاح همزمان 25 هزار طرح اشتغالزای صندوق کارآفرینی امید که به میزبانی شهرک صنعتی قرچک برگزار گشت، گفت: توجه دولت سیزدهم به حوزه روستایی بسیار زیاد است و اقتصاد روستایی و کسب و کار در دولت سیزدهم با اهمیت برشمرده شده است.

وی گفت: در سال آینده در حوزه روستایی 500 هزار شغل ایجاد می شود که بازگشت به روستاها را موجب خواهد شد.

معاون توسعه روستایی و امور عشایری رییس جمهور اضافه کرد: در روستاها با تعطیلی واحدهای تولیدی روبرو بودیم و اگر بخواهیم واحدهای نیمه تعطیل و تعطیل را محاسبه کنیم به 100 هزار واحد می رسد که این واحدهای تعطیل و نیمه تعطیل با کمک صندوق کار آفرینی امید احیا و شکوفا خواهند شد.

به گفته مدنی، در سال آینده با کمک صندوق کار آفرینی امید 4000 واحد مجدد احیا شده و احیای حدود 2000 واحد نیز در روستاها انجام خواهد گرفت.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 تیر 1401 بروزرسانی: 6 تیر 1401 گردآورنده: baliro.ir شناسه مطلب: 2219

به "افتتاح 25 هزار طرح اشتغالزای صندوق کارآفرینی امید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افتتاح 25 هزار طرح اشتغالزای صندوق کارآفرینی امید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید