افزایش دما در شمال و شمال شرق کشور ، بارش های سال زراعی امسال کمتر از پارسال

به گزارش تور بالی اندونزی، معاون پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: میانگین بارندگی کل کشور از ابتدای سال زراعی (یکم مهر 99) تا روز 6 آبان سال جاری، 4.8 میلیمتر ثبت شد، میزان بارش سال گذشته در این بازه زمانی 16.6 میلی متر بود که بارش سال جاری 71.2 کمتر از سال گذشته است.

افزایش دما در شمال و شمال شرق کشور ، بارش های سال زراعی امسال کمتر از پارسال

به گزارش خبرنگاران، محمد اصغری در گفتگو با فارس در تشریح آخرین شرایط جوی کشور اظهار داشت: از امروز تا اواسط هفته آینده جوی آرام و پایدار در اغلب نقاط کشور داریم از این رو انتظار می رود در این مدت غلظت آلاینده های جوی در شهرهای صنعتی و پرجمعیت افزایش یابد.

معاون پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی اظهار داشت امروز در برخی نقاط استان های مازندران، گیلان و گلستان بارش پراکنده داریم.

وی گفت: امروز و فردا در شمال شرق کشور کاهش دما بین 4 تا 8 درجه پیش بینی می شود که این کاهش دما در نواحی شرق و جنوب شرقی کشور از امروز تا یکشنبه رخ خواهد داد.

اصغری گفت: امروز و فردا در خراسان جنوبی، شرق کرمان، سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان وزش باد شدید با احتمال گرد و خاک به صورت محلی و نقطه ای وجود دارد.

معاون پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی اضافه نمود: از پنجشنبه 9 آبان تا یک شنبه 11 آبان افزایش دما بین 6 تا 8 درجه در اردبیل و افزایش دما بین 4 تا 6 درجه در سواحل شمالی کشور پیش بینی می شود.

وی اضافه نمود: به تدریج از روز جمعه 11 آبان تا اواسط هفته آینده در شمال شرق کشور 6 تا 8 درجه افزایش دما خواهیم داشت.

اصغری اظهار داشت: روزهای پنجشنبه و جمعه هفته جاری شرق دریای عمان مواج است.

معاون پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی در تشریح شرایط جوی پایتخت گفت: آسمان تهران در چهار روز آینده صاف همراه با غبار محلی پیش بینی می شود، بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت 24 و 15 درجه خواهد بود.

وی گفت: روز آینده بندرعباس با بیشینه دمای 33 درجه بالای صفر و اهواز با بیشینه دمای 34 درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و شهرکرد با کمینه دمای 2 درجه زیر صفر سردترین مرکز استان خواهد بود.

اصغری اظهار داشت: میانگین بارندگی کل کشور از ابتدای سال زراعی (یکم مهر 99) تا روز ششم آبان ماه سال جاری، میزان 4.8 میلیمتر ثبت شد، میزان بارش سال گذشته در این بازه زمانی 16.6 میلی متر بود که بارش سال جاری 71.2 کمتر از سال گذشته است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 8 آذر 1399 بروزرسانی: 8 آذر 1399 گردآورنده: baliro.ir شناسه مطلب: 1425

به "افزایش دما در شمال و شمال شرق کشور ، بارش های سال زراعی امسال کمتر از پارسال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش دما در شمال و شمال شرق کشور ، بارش های سال زراعی امسال کمتر از پارسال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید