انتقال آب از خلیج فارس و دریای عمان به استان یزد 20 هزار میلیارد تومان سرمایه می خواهد

به گزارش تور بالی اندونزی، استاندار یزد با اشاره به اینکه سال های 96 و 97 کمترین میزان آب انتقالی به یزد وارد شد گفت: انتقال آب از خلیج فارس و دریای عمان به استان یزد بیش 20هزار میلیارد تومان سرمایه می خواهد.

انتقال آب از خلیج فارس و دریای عمان به استان یزد 20 هزار میلیارد تومان سرمایه می خواهد

با تور عمان از نگین خاورمیانه دیدن کنید.

به گزارش خبرنگاران از یزد، محمود زمانی قمی در نشست خبری با موضوع آب استان یزد در پاسخ به سئوالات خبرنگاران گفت: تقسیمات جغرافیایی و شهری در کشور دقت بسیار زیادی می خواهد و با توجه به شایعات قرار نیست هیچ شهری به استان یزد اضافه گردد.

وی اضافه کرد: استان چهارمحال و بختیاری هیچ دخالتی در سهمیه آب یزد ندارد و تا زمانی که من استاندار یزد هستم نخواهم گذاشت قطره ای از سهمیه آب استان یزد را به شهر های دیگر انتقال دهند.

استاندار یزد با اشاره به شکایت کشاورزان اصفهانی از انتقال آب به استان یزد توضیح داد: سال 93 کشاورزان اصفهانی شکایتی را تحت عنوان قطع آب انتقالی به یزد تنظیم و به دیوان عدالت کشور ارسال کردند.

زمانی قمی بیان کرد: فروردین سال جاری شکایت کشاورزان اصفهانی مورد برسی نهاده شد و با 9 رای موافق از 15 رای قرار شد آب انتقالی به استان یزد قطع گردد که با پیگیری های انجام شده با وزیر کشور و رئیس جمهور این پرورنده بسته و قرار بر این شد که آب انتقالی به استان یزد همچنان ادامه داشته باشد.

وی اضهار داشت: در سال 96 و 97 استان یزد کمترین ورودی آب را داشته است زیرا زاینده رود و کشور در شرایط خاصی از لحاظ منابع آبی نهاده شده اند و اگر می خواستیم مانند قبل از آب زاینده رود استفاده کنیم از شهریور دیگر هیچ آبی برای انتقال به استان یزد وجود نداشت.

وی حفاظت از خط لوله انتقال آب به یزد را سخت خواند و گفت: طی 6 ماه گذشته حدود 300 نفر از 30 کیلومتر خط لوله انتقال به صورت شبانه روزی محافظت می کردند که امروز این مسافت به 100 کیلومتر افزایش یافته است و محافظت از خط انتقال سخت تر شده است.

زمانی قمی اضافه کرد: امیدواریم با پیگیری های انجام شده توسط معاون سیاسی امنیتی استانداری یزد، نظم جدید در خط انتقال آب به استان یزد هرچه زود تر به وجود آید و در این زمینه و برای حفاظت از این خط اقدامات لازم به عمل آید.

استاندار یزد با بیان این که اقداماتی در ارتباط با انتقال آب از جنوب کشور به یزد انجام شده گفت: انتقال آب از خلیج فارس و دریای عمان به استان یزد بیش 20هزار میلیار تومان سرمایه می خواهد.

وی توضیح داد: دولت قادر به انجام چنین کاری نیست و باید این کار را به بخش خصوصی و همکاری چندین شرکت خصوصی در کشور سپرد تا انجام گیرد و ما از شرکت هایی که می توانند در این زمینه سرمایه گذاری نمایند استقبال می کنیم.

ش

منبع: تسنیم
انتشار: 18 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: baliro.ir شناسه مطلب: 613

به "انتقال آب از خلیج فارس و دریای عمان به استان یزد 20 هزار میلیارد تومان سرمایه می خواهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقال آب از خلیج فارس و دریای عمان به استان یزد 20 هزار میلیارد تومان سرمایه می خواهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید