ایران، کامبوج و ویتنام بیشترین تعطیلات جهان را دارند؛ 27 روز در هر سال ، کمترین تعطیلات برای ژاپن، صحرای غربی و مولداوی ، لتونی رکورددار مرخصی زایمان با 658 روز

به گزارش تور بالی اندونزی، ایران در مقایسه با سایر کشورها، بالاترین میزان تعطیلات را دارد.

ایران، کامبوج و ویتنام بیشترین تعطیلات جهان را دارند؛ 27 روز در هر سال ، کمترین تعطیلات برای ژاپن، صحرای غربی و مولداوی ، لتونی رکورددار مرخصی زایمان با 658 روز

با ما همراه باشید تا با بهترین تور ویتنام سفر کنید.

به گزارش ایسنا به نقل از دیجیتال اینفورمیشن، کار کردن برای کسب درآمد و تأمین هزینه های زندگی به یکی از اصلی ترین واقعیات زندگی اکثر ما تبدیل شده است. با این حال گاهی اوقات کار کردن مانع پرداختن به سایر امور زندگی، بودن در کنار دوستان و خانواده و خسارات شغلی نظیر آسیب های روحی و جسمی می گردد. با این حال آنالیز شرایط کاری در کشورهای مختلف نشان می دهد که میزان آزادی کارکنان در محیط کاری در کشورهای مختلف با یکدیگر بسیار متفاوت است.

در این گزارش که با استفاده از داده های سازمان کار دنیای و مؤسسه تحلیل داده های دنیای به دست آمده است، آمارهای جالبی از وضعیت کار در کشورهای مختلف دنیا حاصل شده است که در ادامه آن ها را بیان می کنیم:

بیشترین تعطیلات رسمی

تعطیلات عمومی عالی هستند. روزهایی که احتیاج به کار کردن ندارید و می توانید در کنار خانواده یا دوستان خود تفریح کنید. در بین کشورهای دنیا، سه کشور دارای بیشترین میزان تعطیلات عمومی هستند: کامبوج، ایران و ویتنام که هر سه در طول دارای سال دارای 27 روز تعطیلی عمومی هستند.

از سوی دیگر ژاپن، صحرای غربی و مولداوی دارای کمترین تعطیلات عمومی هستند.

بیشترین مرخصی استعلاجی

یکی دیگر از ویژگی های یک کشور خوب، توانایی کارکنان برای دریافت مرخصی استعلاجی در زمانی است که به دلیل بیماری شدید قادر به کار نیستند. اگر چه در بسیاری از شرکت ها دست مدیران برای معین سقف این مرخصی ها باز است اما اکثر کشورها دارای حد قانونی هستند.

آمریکا در این خصوص هیچ محدودیتی ندارد و چین، روسیه و کانادا از دیگر کشورهایی هستند که بیشترین مدت مجاز مرخصی استعلاجی را دارند.

بیشترین مرخصی زایمان

مادران کشور لتونی می توانند تا سقف 658 روز مرخصی با حقوق دریافت نمایند. انگلیس با 273 روز مرخصی با حقوق و 91 روز مرخصی بی حقوق در رده دوم و آمریکا با 84 روز مرخصی بی حقوق، بیشترین مرخصی زایمان را دارند.

از طرف دیگر کشور بحرین دارای بیشترین مرخصی با حقوق سالانه است به گونه ای که کارکنان بحرینی می توانند تا سقف 49 روز در سال به مرخصی با حقوق بروند. بیشترین مدت مرخصی بدون حقوق در طول سالیان کاری تا بازنشستگی برای مردان متعلق به قزاقستان و برای زنان متعلق به مغولستان است که به طور متوسط و به ترتیب معادل 1116 و 3061 روز است.

منبع: انتخاب
انتشار: 23 آبان 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: baliro.ir شناسه مطلب: 559

به "ایران، کامبوج و ویتنام بیشترین تعطیلات جهان را دارند؛ 27 روز در هر سال ، کمترین تعطیلات برای ژاپن، صحرای غربی و مولداوی ، لتونی رکورددار مرخصی زایمان با 658 روز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران، کامبوج و ویتنام بیشترین تعطیلات جهان را دارند؛ 27 روز در هر سال ، کمترین تعطیلات برای ژاپن، صحرای غربی و مولداوی ، لتونی رکورددار مرخصی زایمان با 658 روز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید