تایلند به جمع کشورهای گردشگری مدافع حقوق فیل پیوست

به گزارش تور بالی اندونزی، گردشگری فیل ها در کشورهای آسیایی نظیر تایلند، اندونزی و هند یکی از شاخه های صنعت گردشگری است. به تازگی قوانین بین المللی جدیدی برای حمایت از فیل ها در مقابل آسیب های گردشگری برای این فیل ها در این کشورها وضع شده است.

تایلند به جمع کشورهای گردشگری مدافع حقوق فیل پیوست

با تور تایلند به طبیعتی همچون بهشت سفر کنید

هفته گذشته، بحث بر سر موضوع اخلاق مداری استفاده از حیوانات در صنعت گردشگری، صدر اخبار گردشگری بود. گفتگوها پیرامون همین موضوع در هفته جاری، همه جاذبه های گردشگری که بر اساس حیوانات بودند را تحت تأثیر قرار داد.

از جمله این جاذبه ها، دهکده مراقبت از فیل های شاد (Happy Elephant Care Valley) تایلند است که تصمیم گرفته است به سوی گردشگری مدافع حقوق فیل قدم بردارد تا بتواند در آینده نزدیک به عنوان یکی از نمونه های برتر در این زمینه از صنعت گردشگری باشد. به همین دلیل، تمامی ارتباطات مستقیم بین فیل ها و گردشگران تا اطلاع ثانوی قطع خواهد شد. این خبر خوبی برای حیوان دوستان، مخصوصا دوستداران فیل ها است.

فیل ها در بیشتر مراکز گردشگری تایلند به عنوان یک وسیله تفریح نگه داری می شوند که عموما صاحبان شان از آن ها به عنوان سوارکاری و انجام حرکات نمایشی برای گردشگران استفاده می نمایند. در طی انجام این اعمال، رفتار بی رحمانه ای غالبا با حیوانات صورت می گیرد. این در حالی است که حدود هشت نفر از ده نفر گردشگر، دوست دارند که فیل ها را در محیط زندگی اصلی خودشان، مشاهده نمایند که نشان از گسترش گردشگری حیوان محبت آمیز است.

فیل هایی که در دهکده مراقبت از فیل های شاد زندگی می کردند عموما از مزارع و مراکز مخصوص سوارکاری آورده شده بودند و سابق بر این، مردم می توانستند، با فیل ها در این مکان ارتباط نزدیک داشته باشند. گردشگران می توانستند، با فیل ها سوارکاری نمایند، به گردش بروند یا به آن ها غذا دهند اما تصمیم جدید باعث خواهد شد که هیچ تعامل مستقیم بین حیوانات و گردشگران برقرار نشود.

با این وجود این اقدامات زمانی اجرا شد که اتحادیه صنعت گردشگری، برنامه مالی و تجاری به همراه قوانین جدید حمایت از گردشگری حیوانات برای مراکز گردشگری نظیر آنچه در تایلند بود، صادر کرد. گردشگران بر اساس این برنامه می توانند در فاصله معینی از مکان زندگی فیل ها در طبیعت، حضور داشته باشند و شاهد زندگی واقعی فیل ها از نزدیک باشند.

منبع: کجارو / travelandtourworld.com
انتشار: 10 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: baliro.ir شناسه مطلب: 413

به "تایلند به جمع کشورهای گردشگری مدافع حقوق فیل پیوست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تایلند به جمع کشورهای گردشگری مدافع حقوق فیل پیوست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید