تعریف یک پرستار از بهترین خسته نباشید زندگی کاری اش

به گزارش تور بالی اندونزی، خبرنگاران/خوزستان سوپروایزر بیمارستان بچه ها ابوذر اهواز گفت: من همواره تاسف می خوردم که چرا در زمان جنگ نبودم و خدمت نکردم؛ اکنون احساس می کنم جنگ است و اگر پرستاران اکنون خدمت ننمایند، پس کی باید خدمت نمایند؟ انگیزه همکاران ما برای خدمت به بیماران، چیزی جز از خودگذشتگی نیست.

تعریف یک پرستار از بهترین خسته نباشید زندگی کاری اش

عشرت افشاری راهداری با تبریک سالروز ولادت حضرت زینب(س) و روز پرستار اظهار کرد: خوشبختانه در پی تمهیدات اندیشیده شده و اعمال محدودیت ها، فرایند بیماری به صورت چشمگیر کاهش یافته است. اگر به همین منوال پیش برویم و مردم کمی بیشتر تحمل نمایند، ان شاءالله کاهش بیماری به حدی برسد که بیمار مثبت در بیمارستان ها نداشته باشیم.

به گزارش خبرنگاران، وی در مورد فشار وارده به پرستاران از ابتدای شیوع کرونا اضافه نمود: در طول مدت شیوع کرونا، پرستارها تنها به دلیل عشق به خدا و هموطنان جان خود را به خطر انداخته اند. همکاران، شیفت های سنگینی داشتند و بسیاری از آن ها هم به کرونا مبتلا شدند. با توجه به کمبود پرستار و همچنین استعلاجی همکاران مبتلا؛ دیگر پرستاران، شیفت های سنگین را تحمل می کردند و به بیماران خدمات ارائه می دادند.

سوپروایزر بیمارستان بچه ها ابوذر اهواز بیان نمود: بیمارستان ابوذر تنها بیمارستان تخصصی اطفال در خوزستان و سانتر کرونا در استان خوزستان است و بیماران بدحال استان های همجوار را نیز پوشش می دهد.

افشاری راهداری با اشاره به تمهیدات اندیشیده شده در این بیمارستان گفت: اورژانس بیمارستان به دو قسمت اورژانس تنفسی و عمومی تقسیم شد. بخش ریه بیمارستان نیز به عنوان بخش پذیرش بیماران کووید - 19 انتخاب شد و بخشی از ICU نیز به این بیماران اختصاص یافت.

وی بیان نمود: آمار بالایی از ابتلای بچه ها به کرونا را مشاهده کردیم و حتی تلفات داشتیم. هر چند درصد ابتلای بچه ها بسیار کمتر از عظیمسالان است اما در بیمارستان ها مشاهده شد که ورزشکاران نیز به کرونا مبتلا شدند و روی تخت بیمارستان جان باختند بنابراین باید این بیماری جدی گرفته گردد.

این پرستار با اشاره به انگیزه خوب پرستاران با وجود سختی کار، مطرح نمود: من همواره تاسف می خوردم که چرا در زمان جنگ نبودم و خدمت نکردم؛ اکنون احساس می کنم جنگ است و اگر پرستاران اکنون خدمت ننمایند، پس کی باید خدمت نمایند؟ انگیزه همکاران ما برای خدمت به بیماران، چیزی جز از خودگذشتگی نیست.

افشاری راهداری بیان نمود: اینکه بیمار پس از بهبودی با شادی از بیمارستان ترخیص می گردد، یک خسته نباشید عظیم برای ما است.

وی با اشاره به در پیش بودن شب یلدا، گفت: برای برگزاری دورهمی ها هیچ وقت دیر نیست. امیدواریم با گذشت از این بحران، باز دور هم جمع شویم اما ممکن است برای نجات افراد دیر گردد بنابراین ارزش ندارد که برای برگزاری یک دورهمی یا رفتن به مسافرت، جان افراد دیگر را به خطر بیندازیم. ممکن است ما بدون علامت باشیم و با حضور در جامعه، دیگران را مبتلا کنیم.

سوپروایزر بیمارستان بچه ها ابوذر اهواز با اشاره به دشواری کار در بیمارستان های تخصصی بچه ها، اضافه نمود: سخت است ببینید که کودکی دچار عارضه گردد. مبتلایان سن های مختلفی داشتند و حتی شاهد ابتلای نوزادان بودیم اما بیمارانی که بیماری زمینه ای داشتند بدحال شدند.

وی که در یک برنامه تلویزیونی صحبت می کرد، با تاکید بر لزوم ادامه رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی گفت: آیا استفاده از ماسک یا پرهیز از حضور در دورهمی ها سخت تر است یا عدم رعایت پروتکل های بهداشتی و ابتلا؟ اکنون شرایط متفاوت است و باید روش زندگی مان را تغییر دهیم. امیدواریم با همکاری یکدیگر، این بحران را پشت سر بگذاریم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 بهمن 1399 بروزرسانی: 4 بهمن 1399 گردآورنده: baliro.ir شناسه مطلب: 1532

به "تعریف یک پرستار از بهترین خسته نباشید زندگی کاری اش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعریف یک پرستار از بهترین خسته نباشید زندگی کاری اش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید