تعلیق یا تعویق در کنکورهای 99 نداریم

به گزارش تور بالی اندونزی، سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: هیچ بحثی در وزارتخانه های علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همچنین ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر تعویق یا تعلیق کنکورهای 99 وجود ندارد.

تعلیق یا تعویق در کنکورهای 99 نداریم

به گزارش تور بالی اندونزی، فاطمه زرین آمیزی روز سه شنبه در مصاحبه با ایرنا درباره مطرح شدن تعویق کنکورهای 99 گفت: به جز تاریخ های تعیین شده، هیچ زمان دیگری برای برگزاری کنکورها نداریم و در ستاد ملی مقابله با کرونا و وزارتخانه های علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هیچ بحثی مبنی بر تعویق یا تعلیق کنکورهای 99 وجود ندارد.

وی تاکید نمود: این موضوع فقط درخواست تعدادی از داوطلبان و خانواده های آنها است که اصلاً عملیاتی نیست.

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه تاریخ های اعلام شده برای کنکورها مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا است، گفت: اگر کنکورها در زمان تعیین، برگزار نشود برای سال آینده هیچ ورودی به دانشگاه ها نخواهیم داشت.

زرین آمیزی اضافه کرد: موج بیماری های پاییز به زودی فرامی رسد، حال با آن بیماری ها باید چه کار کرد. حتی بعضی از داوطلبان در مکاتبه با سازمان سنجش به این مسأله اشاره کردند که ای کاش آزمون ها در خردادماه برگزار می شد و بیشتر از این به تعویق نمی افتاد.

با شدت دریافت شیوع ویروس کرونا تعدادی از داوطلبان کنکورهای 99 اعم از دکتری، کارشناسی ارشد و سراسری با امضای انواع نامه ها درخواست تعویق برگزاری این آزمون ها را مطرح نموده اند؛ دلیل عمده نگرانی آنها سختی استفاده از ماسک در طول فرایند برگزاری آزمون و تجمع ناشی از حضور تعداد زیادی داوطلب در یک حوزه امتحانی است.

در این زمینه سازمان سنجش آموزش کشور بارها اعلام نموده است که آزمون ها با سختگیرانه ترین پروتکل های بهداشتی برگزار می شوند و نخستین دستورالعمل بهداشتی برای کنکور دکتری 99 هم منتشر شده است.

نخستین آزمون در ایام کرونا روز پنجشنبه 26 تیر ماه برای مقطع دکتری و از ساعت 8 صبح در 60 شهرستان کشور کلید می خورد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 13 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: baliro.ir شناسه مطلب: 1248

به "تعلیق یا تعویق در کنکورهای 99 نداریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعلیق یا تعویق در کنکورهای 99 نداریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید