کوشش آمریکا برای ممانعت از ورود ایران به دو نهاد سازمان ملل ناکام ماند

به گزارش تور بالی اندونزی، ایرنا نوشت:رای اکثریت اعضای شورای اجتماعی-اقتصادی سازمان ملل متحد برای عضویت جمهوری اسلامی ایران در دو نهاد این شورا، نشان داد که ضدیت آمریکا علیه ایران دیگر کارایی ندارد.

کوشش آمریکا برای ممانعت از ورود ایران به دو نهاد سازمان ملل ناکام ماند

انتخابات نهادهای فرعی شورای مالی اجتماعی ملل متحد (اکوسوک)، سه شنبه 31 فروردین ماه به صورت حضوری در نیویورک برگزار گردید که در گروه آسیا-اقیانوسیه، جمهوری اسلامی ایران، نامزد عضویت در نهاد کمیسیون مواد مخدر (برای دوره 2022-2025)و کمیسیون مقام زن (برای دوره 2022-2026) بود.

در انتخابات کمیسیون مواد مخدر که با رقابت سخت کشورهای عضو این گروه و با نامزدی ایران، سعودی، کره جنوبی، فلیپین و بنگلادش روبرو بود، با رای گیری کاغذی، جمهوری اسلامی ایران توانست با کسب 37 رای به مدت سه سال به عضویت این کمیسیون درآید.

فیلیپین نتوانست آرای لازم را کسب کند.

برای عضویت در کمیسیون مقام زن (CSW) هم باوجود اجماع گروه آسیایی برای عضویت ایران، پاکستان، چین، ژاپن و لبنان، با درخواست و اقدام غیرحرفه ای نمایندگی دولت آمریکا، رای گیری با برگه انجام شد که در نهایت، جمهوری اسلامی ایران برای نخستین بار با کسب 43 رای از 54 رای کشورهای عضو اکوسوک، به مدت چهارسال به عضویت این نهاد ملل متحد درآمد.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 26 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 26 اردیبهشت 1400 گردآورنده: baliro.ir شناسه مطلب: 1750

به "کوشش آمریکا برای ممانعت از ورود ایران به دو نهاد سازمان ملل ناکام ماند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوشش آمریکا برای ممانعت از ورود ایران به دو نهاد سازمان ملل ناکام ماند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید