حامیان عبدالله طرح حکومت مشارکتی با اشرف غنی را تایید کردند

به گزارش تور بالی اندونزی، شورای رهبری تیم ثبات و همگرایی طرح حکومت مشارکتی عبدالله با اشرف غنی را تایید نموده است.

حامیان عبدالله طرح حکومت مشارکتی با اشرف غنی را تایید کردند

به گزارش دفتر منطقه ای تور بالی اندونزی، باتور دوستم رئیس شورای مرکزی حزب جنبش ملی اسلامی در افغانستان گفت که در نشست شورای رهبری ثبات و همگرایی به رهبری عبدالله طرح تشکیل حکومت مشارکتی با تیم دولت ساز به رهبری اشرف غنی تایید شده است.

وی در فیسبوکش نوشت که در طرح تیم انتخاباتی ثبات و همگرایی معامله و امتیاز طلبی جایی ندارد.

کمیسیون انتخابات افغانستان پس از گذشت نزدیک به 5 ماه از زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری این کشور، خاتمه در 29 بهمن ماه 98 اشرف غنی رهبر تیم دولت ساز را رئیس جمهور منتخب بیان کرد که با مخالفت های تیم ثبات و همگرایی به رهبری عبدالله روبرو شد

باتور دوستم نوشت که در طرح تیم ثبات و همگرایی به تحقق آرمان و اراده برحق ملت، ابطال نتایج تقلبی انتخابات، تعدیل نظام، انتخاب شهردارها و صلاحیت های بیشتر اجرایی والی ها و بعضی موارد دیگر که از خواست های برحق مردم هستند، تأکید شده است.

سران حزب های جنبش ملی افغانستان، حزب جمعیت اسلامی، وحدت اسلامی افغانستان، پیوند ملی و وحدت مردم افغانستان در نشست شورای رهبری تیم ثبات و همگرایی حضور داشتند.

این احزاب از حامیان اصلی عبدالله عبدالله در انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته به شمار می فرایند.

افغانستان| طرح عبدالله برای تشکیل حکومت مشارکتی با اشرف غنی

اشرف غنی و عبدالله در دور گذشته انتخابات ریاست جمهوری افغانستان نیز با مشکل روبرو شدند و در نتیجه جان کری وزیرخارجه وقت آمریکا طرح حکومت وحدت ملی را ارائه کرد.

مقامات آمریکایی از جمله مایک پامپئو وزیر خارجه این کشور و زلمی خلیلزاد نماینده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان در این دور نیز رایزنی هایی را با غنی و عبدالله شروع کردند در عین حال بعضی سیاسیون افغان نیز برای حل جنجال های انتخاباتی بارها با دو طرف ملاقات کردند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 1 تیر 1399 بروزرسانی: 1 تیر 1399 گردآورنده: baliro.ir شناسه مطلب: 1104

به "حامیان عبدالله طرح حکومت مشارکتی با اشرف غنی را تایید کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حامیان عبدالله طرح حکومت مشارکتی با اشرف غنی را تایید کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید