واکنش تند هاشمی طبا به مطلب کیهان

به گزارش تور بالی اندونزی، روزنامه کیهان در مطلبی نوشت: زمزمه مذاکره، راه های غیر آمریکا و اروپا را هم برای ما ناامن می نماید چرا که باعث سردرگمی کشور هایی نظیر چین، روسیه و هند می گردد! آنان با این زمزمه ها درباره صداقت ما در اصلاح سیاست خارجی و روی کردن به سیاست اولویت شرق شک می نمایند کما اینکه شک نموده و بی رغبتی نشان داده اند.

واکنش تند هاشمی طبا به مطلب کیهان

به گزارش برنا، در این ارتباط مصطفی هاشمی طبا، چهره سیاسی اصلاح طلب، گفت: ابتدا باید گفت که روسیه شرق نیست و غرب است، روسیه از نظر جغرافیایی جزو اروپا است پس مغرب زمین است، دوم اینکه، سیاستِ نگاه به شرق صرفا به معنای شرقِ جغرافیایی نیست.

او اضافه نمود: در واقع ما باید حتما با کره و ژاپن و همه کشور هایی که در شرق ما هستند، هر طور که می گردد رابطه برقرار کنیم. در این مطلب روزنامه کیهان، حرف بدتری وجود دارد مبنی بر اینکه ما چشم به خوش آمدن و بد آمدن برخی از کشور ها داریم، در حالی که ما استقلال داریم و می گوییم نه شرقی نه غربی، جمهوری اسلامی.

او اضافه نمود: حال همه این ها سر جای خود، اینکه ما فکر کنیم اگر با کشور دیگری کار می کنیم، چون یک کشور دیگر بدش می آید و ناراحت می گردد باید از آن اجتناب کنیم این یعنی اینکه ما استقلال مان را از دست داده ایم، این متن یعنی اینکه ما مستقل نیستیم. این در حالی است که ما باید با همه کشور ها تعامل داشته باشیم صرف نظر از خوش آمدن یا بد آمدن.

کاندیدای پیشین انتخابات ریاست جمهوری توضیح داد: متأسفم که چنین متنی در یک روزنامه آمده است، در حقیقت ما با دست خودمان، استقلالمان را خدشه دار می کنیم. مگر ما نمی گوییم که باید نگاه به داخل داشته باشیم پس این ارتباط و نگاه به خارج و کشور های بیگانه و ضددین و ضدخدا، این اصلا با هیچ کدام از روابط اسلامی سازگار نیست.

او تاکید نمود: حال اینکه رابطه باید داشته باشیم هیچ اشکالی ندارد و از طرفی نگاه مان هم، به داخل باشد و از امکانات داخلی استفاده کنیم حال چه کشور های دیگر خوششان بیاید، چه بدشان بیاید.

مصطفی هاشمی طبا تاکید نمود: بسیار باعث تأسف است که ما سیاست های خودمان را براساس خوش آمد یا بدآمد کشور های دیگری تنظیم کنیم.

این چهره سیاسی اصلاح طلب درباره هجمه های تند اصولگرایان به مطرح شدن بحث مذاکره اظهار کرد: ما در چارچوب برجام مذاکره کردیم و در زمان تصویب آن هم، همه در کشور، به تعبیری، بَه بَه و چَه چَه می گفتند فایل ها نیز موجود است؛ در گذشته ما در چارچوب برجام با آمریکا مذاکره کردیم و پیش بینی برای آینده برجام و مذاکره مجدد هم در متن برجام اشاره شده است.

او در انتها گفت: بدتر از همه این است که ما بخواهیم به خاطر خوش نیامدن کشوری، با آمریکا مذاکره نکنیم پس نگاه به داخل و استقلال چه می گردد، نه شرقی نه غربی، جمهوری اسلامی چه می گردد؟!

منبع: فرارو
انتشار: 3 دی 1399 بروزرسانی: 3 دی 1399 گردآورنده: baliro.ir شناسه مطلب: 1477

به "واکنش تند هاشمی طبا به مطلب کیهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش تند هاشمی طبا به مطلب کیهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید