خبرنگاران سفیر ایران با وزیر آموزش عالی یمن دیدار و گفت وگو کرد

به گزارش تور بالی اندونزی، تهران - خبرنگاران - حسن ایرلو سفیر جمهوری اسلامی ایران در یمن روز یکشنبه با وزیر آموزش عالی این کشور در صنعا دیدار و در خصوص همکاری های دوجانبه رایزنی کرد.

خبرنگاران سفیر ایران با وزیر آموزش عالی یمن دیدار و گفت وگو کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری رسمی یمن (سبا)، حسین حازب وزیر آموزش عالی و تحقیقات علمی با حسن ایرلو سفیر ایران در یمن در مورد همکاری ها در حوزه آموزش عالی و راه های تقویت و توسعه آن گفت وگو کرد.

در این دیدار همچنین امکان از سرگیری و ارتقای برنامه همکاری در زمینه آموزش عالی و تحقیقات علمی میان یمن و ایران و تنظیم و ساماندهی بورسیه های تحصیلی اعلام شده از سوی جمهوری اسلامی ایران از طریق وزارت آموزش عالی یمن در دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا، مورد بررسی قرار گرفت.

حازب همچنین درباره بخش آموزش عالی یمن گفت که این بخش در پی بمباران های کشورهای ائتلاف متجاوز سعودی با خسارت های گسترده ای روبرو شده به گونه ای که یازده دانشگاه دولتی و 49 دانشگاه خصوصی که در آن 150 هزار دانشجو درس می خوانند متضرر شده اند.

در این دیدار وزیر آموزش عالی یمن از موضع رهبری، دولت و ملت ایران در حمایت از مردم یمن در مقابله با دشمن قدردانی کرد.

وی از سرمایه گذاری ایران درحوزه آموزش عالی یمن استقبال و بر آمادگی دولت نجات ملی یمن برای فراهم آوردن بسترهای مناسب آن تأکید کرد.

در همین رابطه سفیر ایران در یمن نیز در توییتی نوشت: دردیدار امروز (یکشنبه) با وزیرآموزش عالی وتحقیقات علمی آقای حسین حازب برتقویت همکاری درحوزه آموزش عالی وتحقیقات علمی و حمایت ایران از این بخش مهم تأکید کردیم و در مورد هدف قراردادن دانشگاه ها وآسیب وارده بحث شد، امیدوارم دانشجویان یمنی راببینم که دردانشگاه های ایران درتمام رشته ها تحصیل می کنند.

عربستان همراه با امارات متحده عربی، بحرین، کویت، سودان و مصر از ششم فروردین 94 اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، دریایی و هوایی این کشور به منظور بازگرداندن عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی و فراری یمن به قدرت کرد.

کشورهای همپیمان عربستان در این جنگ به دنبال مشاهده بی نتیجه بودن آن به تدریج خود را از ائتلاف عربی کنار کشیدند و فقط امارات به دلیل داشتن اهداف توسعه طلبانه و طمع ورزی های خاص خود در یمن، به حضور نظامی اش در این جنگ تا به امروز ادامه داده است.

این تجاوز نظامی تا به امروز جز کشته و زخمی شدن ده ها هزار یمنی و همچنین آواره شدن میلیون ها نفر از شهروندان محروم و ویرانی زیرساخت ها و قحطی و گرسنگی و بیماری های واگیردار در این کشور، نتیجه ای برای متجاوزین به همراه نداشته است.

منبع: ایرنا
انتشار: 7 دی 1399 بروزرسانی: 7 دی 1399 گردآورنده: baliro.ir شناسه مطلب: 1487

به "خبرنگاران سفیر ایران با وزیر آموزش عالی یمن دیدار و گفت وگو کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران سفیر ایران با وزیر آموزش عالی یمن دیدار و گفت وگو کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید