دومین محموله ماسک های N95 توسط آستان قدس وارد ایران شد، 370 هزار ماسک در اختیار بیمارستان های کشور نهاده شد

به گزارش تور بالی اندونزی، مدیر عامل سازمان مالی رضوی گفت: دومین محموله ماسک های N95 در اختیار دانشگاه های علوم پزشکی استان های مازندران، گلستان و خراسان شمالی نهاده شد.

دومین محموله ماسک های N95 توسط آستان قدس وارد ایران شد، 370 هزار ماسک در اختیار بیمارستان های کشور نهاده شد

سیدبه گزارش گروه فرهنگ وهنر خبرگزاری خبرنگاران، سیدرضا فاطمی امین بیان نمود: این محموله 370 هزار عددی شامل 200 هزار عدد ماسک KN95 و 170 هزار عدد N95 ویژه آی سیو می باشد که از کشورهای چین، هند و ترکیه خریداری شده است.

وی ادامه داد: این محموله هفتم ماه جاری از فرودگاه امام خمینی(ره) ترخیص شد و هم اکنون نیز توزیع شده است.

مدیر عامل سازمان مالی رضوی با تاکید بر این که تمامی ماسک های مذکور دارای مجوز از اداره تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور است، توضیح داد: علاوه بر این، همه ماسک ها مورد تایید تمامی دانشگاه ها و بیمارستان های دریافت کننده، بوده است.

وی با اشاره به واردات محموله های پزشکی برای مقابله با ویروس کرونا با پایین ترین قیمت توسط شرکت مدیریت زنجیره تامین رضوی اعلام نمود: این شرکت در فرایند تهیه و خرید کلیه اقلام مبارزه با کرونا، تا به امروز حتی از یک دلار ارز دولتی و نیمایی استفاده ننموده و این مبلغ را از محل ارزهای حاصل از صادرات محصولات خود تامین نموده است.

فاطمی امین ادامه داد: از جمله دشواری های این امر، تعطیلی بانک ها و صرافی های ایران، دبی و چین بوده که فرایند انتقال ارز را با دشواری روبرو نموده؛ با این حال خوشبختانه با فعالیت شبانه روزی شرکت مدیریت زنجیره تامین رضوی، این مهم محقق شده است.

وی اضافه نمود: علاوه بر این، با توجه به اخلال به وجود آمده در مسیرهای حمل و نقل هوایی، زمینی و دریایی در دنیا به خاطر ویروس کرونا، به دشواری مسیرهای جدیدی پیدا نموده ایم و توانستیم محموله ها را از مسیرهای هند، ترکیه و چین انتقال دهیم.

تأمین یک میلیون و 200 هزار ماسک N95 بیمارستان های کشور

فاطمی امین از ترخیص و توزیع محموله سوم ماسک های N95 تا سرانجام هفته جاری اطلاع داد و گفت: محموله سوم شامل 350 هزار عدد ماسک N95 است که هم اکنون از گوانجو چین خریداری شده و طی پرواز چهارشنبه به ایران منتقل می گردد. با این محموله در مجموع یک میلیون و 200 هزار ماسک بیمارستانی ما خریده و به ایران وارد نموده ایم.

وی از ویژگی های این کار را خرید کالا به پایین ترین قیمت معرفی و ابراز کرد: در واردات این محموله ها یک دلار ارز دولتی و نیمایی استفاده نشده و کامل از ارزهای حاصل از صادرات محصولات آستان قدس رضوی استفاده شده است.

مدیر عامل سازمان مالی رضوی گفت: شرکت زنجیره تامین رضوی در صدد است در مرحله بعد دستگاه و خط فراوری ماسک N95 را وارد کند که در مرحله آنالیز و برنامه ریزی است، در صورت تحقق این امر احتیاج کشور به واردات این ماسک بسیار کاهش خواهد یافت.

منبع:آستان نیوز

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 27 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: baliro.ir شناسه مطلب: 1029

به "دومین محموله ماسک های N95 توسط آستان قدس وارد ایران شد، 370 هزار ماسک در اختیار بیمارستان های کشور نهاده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دومین محموله ماسک های N95 توسط آستان قدس وارد ایران شد، 370 هزار ماسک در اختیار بیمارستان های کشور نهاده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید