شعبه های پارک علم و فناوری در همه دانشکده های دانشگاه تهران ایجاد می گردد

به گزارش تور بالی اندونزی، رئیس دانشگاه تهران از ایجاد شعبه های پارک علم و فناوری در همه دانشکده های دانشگاه تهران اطلاع داد.

شعبه های پارک علم و فناوری در همه دانشکده های دانشگاه تهران ایجاد می گردد

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، سید محمد مقیمی با اشاره به ظرفیت های دانشگاه تهران برای پوشش دادن احتیاج های پژوهشی بخش های اجرایی و خدمت رسان در کشور، بر کارآمدسازی ساختار پژوهش و فناوری در دانشگاه تاکید نمود و گفت: در ساختار تازه دانشگاه تهران بنا داریم که یک رابطه مشخصی بین بخش های دانشگاه با حوزه پژوهش و پارک علم و فناوری دانشگاه ایجاد کنیم.

وی اضافه کرد: در پی این هستیم که مباحث پارک علم و فناوری را در دانشکده های دانشگاه تهران به جریان بیندازیم و حتی گروه های تخصصی نیز با جریان پارک علم و فناوری درگیر شوند.

رئیس دانشگاه تهران پارک علم و فناوری را به عنوان یکی از مهمترین بستر ها برای کاربردی کردن خروجی های دانشگاه دانست و گفت: شعبه های پارک علم و فناوری در همه دانشکده های دانشگاه تهران ایجاد خواهد شد و شرایط ساختاری این اقدام نیز در حال پیگیری است.

مقیمی بعلاوه با اشاره به راه اندازی دانشکده حکمرانی در دانشگاه تهران، پیگیری موضوعات مربوط به حکمرانی فناوری اطلاعات را از جمله شاخه های مورد پیگیری در این دانشکده برشمرد و گفت: یکی از دغدغه های موجود در کشور برای انتخاب مدیران این بوده که مهارت فنی و مهارت استراتژیک را به صورت همزمان داشته باشند.

وی اضافه کرد: برنامه تربیت نیروی متخصص در دانشکده حکمرانی این است که فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی حوزه های مختلف بتوانند در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری رشته حکمرانی مرتبط با رشته کارشناسی خود تحصیل نمایند و ضمناً تحصیلات تکمیلی، با بحث های مدیریتی نیز آشنا شوند؛ به این ترتیب می توانیم مدیران استراتژیک در حوزه های مختلف اعم از آب، انرژی، کشاورزی، گمرک، تجارت، امور مالیاتی، فناوری اطلاعات و … تربیت کنیم.

رئیس دانشگاه تهران راه اندازی مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری رشته هایی نظیر حکمرانی فناوری اطلاعات و حکمرانی داده را از حوزه های مورد نظر در دانشکده حکمرانی مطرح کرد و اضافه کرد: دانشکده حکمرانی آمادگی دارد تا برای پرورش نیرو های مورد احتیاج صنعت، دستگاه های اجرایی، شرکت های پیشران و … اقدام کند.

مقیمی در بخش دیگر سخنانش، به طرح مفهوم اجتماعی کردن علم پرداخت و گفت: احتیاج است تا مردم حس نمایند که علم در پیشرفت جامعه و شرایط معیشتی شان تأثیر دارد؛ بنابراین ضروری است ارتباط دانشگاه و جامعه از این منظر برقرار گردد و مسائل روز جامعه را از منظر دانشگاه، تحلیل و نظرات خبرگان دانشگاه را منعکس کنیم. برای تحقق این موضوع، شبکه اینترنتی دانشگاه تهران راه اندازی شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 2 اسفند 1400 بروزرسانی: 2 اسفند 1400 گردآورنده: baliro.ir شناسه مطلب: 2109

به "شعبه های پارک علم و فناوری در همه دانشکده های دانشگاه تهران ایجاد می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شعبه های پارک علم و فناوری در همه دانشکده های دانشگاه تهران ایجاد می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید