شمارش معکوس برای فتح کی 2 برای اولین بار در زمستان

به گزارش تور بالی اندونزی، شمارش معکوس برای فتح کی 2 برای اولین بار آن هم در زمستان شروع شد.

شمارش معکوس برای فتح کی 2 برای اولین بار در زمستان

به گزاش خبرنگاران، طبق اخبار به دست آمده معین شد آب و هوای کِی 2 بسیار خوب بوده و اولین کوشش برای رسیدن به قله فردا صورت خواهد گرفت.

طبق اعلام نیرمال پورجا معین شده که ثابت گذاری راستا توسط تیم مشترک او و مینگما گالیج تا ارتفاع 7800 متری یعنی بالاترین ارتفاعی که تا به امروز در زمستان صعود شده، انجام گرفته است.

پورجا اعلام نموده که به زودی تیم ثابت گذاری راهی قله کی 2 خواهند شد. باتوجه به پیش بینی های هواشناسی، آب و هوای کی 2 ، فردا مناسب خواهد بود. با این تفاسیر باید منتظر بود به زودی شرپاها برفراز بام دومین قله 8 هزار متری دنیا بایستند. گفتنی است که کی 2 تنها 8 هزار متری در دنیا بوده که در زمستان هیچ کوهنوردی پیروز به صعود از آن نشده است.

رکورد قبلی صعود ارتفاع 7750 متر مربوط به زمستان 2003 توسط دنیس اروبکو بوده است.

به نظر می رسد تمام نفرات تیم قله از ماسک اکسیژن استفاده خواهند کرد. نیرمال پورجا، مینگما گالیج شرپا و چند شرپای نپالی دیگر در تیم صعود هستند.

این تیم پیروز شده بودند ظهر امروز کمپ 4 را در کی 2 و در ارتفاع 7800 متری برپاکنند. البته در طول راستا برای یکی از کوهنوردان حادثه ای پیش می آید که اکنون حال عمومی وی مساعد اعلام شده و قرار است فردا با بالگرد به پایین منتقل گردد.

به گزارش خبرنگاران، کی2 دومین قله بلند کره زمین بعد از اورست است که تا به حال هیچ کس پیروز نشده در زمستان به این قله برسد. از هر پنج نفر که از این کوه بالا رفته، یک نفر کشته شده است. قله کی2 در پاکستان، با ارتفاع 8611 متر از سطح دریا، دومین کوه مرتفع دنیا بعد از اورست است و تنها 8 هزار متری از 14 قله بالای 8 هزار متری است که با وجود کوشش های متعدد کوهنوردان، هنوز در فصل زمستان صعود نشده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 بهمن 1399 بروزرسانی: 27 بهمن 1399 گردآورنده: baliro.ir شناسه مطلب: 1577

به "شمارش معکوس برای فتح کی 2 برای اولین بار در زمستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شمارش معکوس برای فتح کی 2 برای اولین بار در زمستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید