شمخانی: ایران اجازه نخواهد داد تروریسم تکفیری در منطقه احیا شود، فواد حسین: فرایند پرداخت بدهی های عراق آغاز می شود

به گزارش تور بالی اندونزی، دبیر شورای عالی امنیت ملی تاکید کرد: ایران و دیگر کشورهای ضد تروریسم اجازه نخواهند داد تروریسم تکفیری وابسته، بار دیگر در منطقه احیا شود.

شمخانی: ایران اجازه نخواهد داد تروریسم تکفیری در منطقه احیا شود، فواد حسین: فرایند پرداخت بدهی های عراق آغاز می شود

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، به نقل از دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی، دریابان علی شمخانی در دیدار فواد حسین وزیر خارجه عراق با وی که پیش از ظهر امروز شنبه انجام شد، با اشاره به تحرکات اخیر آمریکا در عراق، تاخیر در اجرای قانون مصوب مجلس این کشور مبنی بر خروج نیرو های نظامی بیگانه از عراق را موجب افزایش تنش و تصاعد بحران در منطقه دانست.

شمخانی در این دیدار، بر ضرورت همکاری و تشریک مساعی کشور های منطقه برای کاهش تنش و انجام گفتگو های سازنده برای فروکش کردن بحران های موجود تاکید کرد و گفت: آرامش و امنیت امروز عراق حاصل اقتدار مرجعیت، تدبیر دولتمردان و مجاهدت حماسی نیرو های مسلح و گروه های مقاومت مردمی است و باید از آن حراست شود.

دبیر شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه اقدامات اخیر امریکا برای تقویت و توسعه فعالیت های تروریستی داعش در منطقه و حمله وحشیانه به نیرو های ضد تروریستی مقاومت، آغاز دور جدیدی از تروریسم سازمان یافته است، گفت: ایران و دیگر کشور های ضد تروریسم اجازه نخواهند داد تروریسم تکفیری وابسته، بار دیگر در منطقه احیا شود.

شمخانی با اشاره به شرایط اسفبار مردم مظلوم یمن که نوعی نسل کشی را تداعی می کند، آمادگی ایران را برای همکاری در خاتمه دادن به جنگ چهار ساله در این کشور گفت.

فرایند پرداخت بدهی های عراق به ایران به زودی آغاز می شود

فواد حسین وزیر خارجه عراق در این دیدار، با ارائه گزارشی از تحولات سیاسی و امنیتی اخیر در عراق شرح داد: امنیت و ثبات زیرساخت توسعه مالی و رفاه است و برای کشوری، چون عراق که سال ها درگیر مبارزه با تروریسم و ناامنی بوده، برقراری امنیت اولین اولویت محسوب می شود.

وی با اشاره به توافقات انجام شده میان مسئولان دو کشور برای تادیه بدهی عراق به ایران که به دلیل تحریم های خارجی به تعویق افتاده گفت: با تلاش مستمر حوزه های مالی و بانکی و دستگاه های مالی ایران و عراق برخی از موانع مهم برداشته شده و به زودی بر اساس مدل مورد توافق دو کشور فرایند پرداخت بدهی ها آغاز می شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 اسفند 1399 بروزرسانی: 30 اسفند 1399 گردآورنده: baliro.ir شناسه مطلب: 1647

به "شمخانی: ایران اجازه نخواهد داد تروریسم تکفیری در منطقه احیا شود، فواد حسین: فرایند پرداخت بدهی های عراق آغاز می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شمخانی: ایران اجازه نخواهد داد تروریسم تکفیری در منطقه احیا شود، فواد حسین: فرایند پرداخت بدهی های عراق آغاز می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید