معاون منابع انسانی قوه قضاییه: باید زمینه را برای قضاوت عادلانه و احقاق حق فراهم کنیم، اساس بودجه دستگاه قضا نیاز به بازنگری و اصلاح دارد

به گزارش تور بالی اندونزی، معاون منابع انسانی و امور فرهنگی قوه قضائیه در جمع رئیس کل و معاونان دادگستری کل استان تهران بیان نمود: فلسفه وجودی قاضی در جامعه و هدف اصلی قضاوت، اجرای عدالت و احقاق حق است و هدف قوه قضائیه و تمام تلاش ها بر این امر ختم می شود که دادگاه ها وظایف خود را به نحو احسن انجام دهند.

معاون منابع انسانی قوه قضاییه: باید زمینه را برای قضاوت عادلانه و احقاق حق فراهم کنیم، اساس بودجه دستگاه قضا نیاز به بازنگری و اصلاح دارد

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، دکتر امین حسین رحیمی گفت: ما به عنوان ستاد قوه قضاییه باید زمینه قضاوت عادلانه و اجرای عدالت را برای قضات و کارکنانی که در صف قرار دارند یعنی شعب دادسرا و دادگاه فراهم کنیم.

دکتر رحیمی اضافه کرد: ما به عنوان معاونت منابع انسانی وظیفه داریم قضات با تقوا، باسواد و با حوصله تربیت کنیم که بتوانند عدالت را اجرا نمایند و رضایت مردم را جلب نمایند.

معاون منابع انسانی و امور فرهنگی قوه قضائیه اضافه کرد: مطابق دستور ریاست محترم قوه قضاییه به زودی نیروی قضایی مورد نیاز شعب بلاتصدی محاکم عمومی تهران را تامین می کنیم.

این مقام عالی قضایی در ادامه گفت: یکی از مسائل جدی قوه قضائیه کمبود بودجه است و ماموریت ها و وظایفی که این دستگاه دارد با این میزان بودجه هیچ تناسبی ندارد و نیاز به بازنگری و اصلاح در برنامه آینده را دارد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 17 آذر 1399 بروزرسانی: 17 آذر 1399 گردآورنده: baliro.ir شناسه مطلب: 1443

به "معاون منابع انسانی قوه قضاییه: باید زمینه را برای قضاوت عادلانه و احقاق حق فراهم کنیم، اساس بودجه دستگاه قضا نیاز به بازنگری و اصلاح دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معاون منابع انسانی قوه قضاییه: باید زمینه را برای قضاوت عادلانه و احقاق حق فراهم کنیم، اساس بودجه دستگاه قضا نیاز به بازنگری و اصلاح دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید