پارک بانوان ؛ ورود آقایان ممنوع

به گزارش تور بالی اندونزی، پارک بانوان محیطی کاملاً زنانه دارد. می توانید با لباس های دلخواه تان در پارک گردش و ورزش کنید.

پارک بانوان ؛ ورود آقایان ممنوع

پارک بانوان جایی برای یک تفریح کاملاً زنانه است. یک مکان خوب برای اینکه یک روز با دوستان مان قرار بگذاریم، راحت و آسوده و ایمن خوش بگذرانیم و تا دل مان می خواهد بخندیم و ورزش کنیم. این پارک یکی از دیدنی های صرفاً زنانه پایتخت است. جایی که روی در آن با تابلوی ورود آقایان ممنوع روبرو می شوید. با مجله گردشگری دلتا همراه باشید تا با هم بازدیدی کوتاه از پارک های زنانه تهران داشته باشیم.

ورود آقایان ممنوع

این جمله را روی در آرایشگاه ها یا سالن های ورزشی زنانه زیاد دیده اید. شاید دیدنش روی در ورودی یک پارک تعجب برانگیز باشد. حالا اگر بدانید هیچ موجود مذکری حق داخل شدن به این پارک را ندارد، تعجب تان بیشتر هم می گردد. پارک بانوان مکانی فقط برای بانوان است. این نوع پارک ها از جاهای دیدنی شهرهای اسلامی هستند. در این نوع پارک ها از ورود هر پسر، برادر، نامزد، شوهر و پدر، جلوگیری می گردد. در عوض بهترین جا برای دیدارهای محبت آمیز خانم ها با همدیگر به شمار می فرایند. حتی می توانید تولد فرزندتان را، به شرط اینکه پسر بزرگی نباشد، در این نوع پارک ها برگزار کنید و کلی خوش بگذرانید.

پارک مخصوص بانوان حتی در آمریکا

گروهی از خانم های مسلمان آمریکایی نخستین کسانی بودند که با فرستادن یک نامه سرگشاده به فدراسیون تربیت بدنی، خواهان مکانی اختصاصی برای ورزش و تفریح خود شدند. آنها توانستند پس از پیگیری های بسیار، امکانات بعضی پارک ها را در روزهایی از هفته به خود و دیگر بانوان علاقه مند اختصاص دهند. پارک لینکولن یکی از این پارک هااست که روزهای سه شنبه از ورود آقایان به آن جلوگیری می گردد تا خانم های مسلمان بتوانند آزادانه به سرگرمی های دلخواه خود بپردازند.

اولین پارک بانوان ایران

در ایران، بروجردی ها نخستین کسانی بودند که دریافتند شهر و بیشتر امکانات آن مردانه است و در میان شهرشان جای یک خلوت زنانه کم است. از این رو در حاشیه یک کوچه باغ باصفا، در زمینی به مساحت چهار هزار متر مربع، پارکی ساختند که تنها در اختیار بانوان نهاده شد. امکاناتی مانند سالن بدن سازی، پیست اسکیت، زمین اسب دوانی، جهت دوچرخه سواری و پیاده روی، کتابخانه ویدئو کلوپ و سالن تنیس روی میز در آن برای تفریح و ورزش خانم ها فراهم آمده بود.

پارک بانوان در تهران

در تهران تا امروز 4 پارک مخصوص بانوان افتتاح شده است. بهشت مادران، پردیس بانوان، بوستان نرگس و بوستان شهربانو. در مجموعه پارک جنگلی چیتگر هم بخشی را به خانم ها اختصاص داده اند که بوستان ریحانه نام دارد. در این مجموعه ها امکاناتی برای دوچرخه سواری و پیاده روی وجود دارد. سالن های ورزشی، استخر و سونا، آمفی تئاتر، مهدکودک و زمین بازی بچه ها و… از دیگر امکاناتی است که در اختیار بانوان قرار می گیرد. البته نیازی نیست که حتماً از این امکانات بهره ببرید. می توانید هیچ کاری نکنید. فقط روی زیراندازتان بنشینید و از طبیعت و آفتاب و آرامش پارک بهره ببرید.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 16 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: baliro.ir شناسه مطلب: 834

به "پارک بانوان ؛ ورود آقایان ممنوع" امتیاز دهید

2 کاربر به "پارک بانوان ؛ ورود آقایان ممنوع" امتیاز داده اند | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پارک بانوان ؛ ورود آقایان ممنوع"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید