کاهش محسوس دما در شرق و جنوب شرق کشور، بارش شدید در مازندران و گلستان

به گزارش تور بالی اندونزی، امروز کاهش دما برای شمال غرب، سواحل دریای خزر و دامنه های جنوبی البرز بین 6 تا 10 درجه پیش بینی می گردد.

کاهش محسوس دما در شرق و جنوب شرق کشور، بارش شدید در مازندران و گلستان

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرنگاران، براساس آخرین خروجی مدل های هواشناسی، امروز (یکشنبه) برای اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی و نیمه شمالی خراسان رضوی بارش باران، وزش باد و در ارتفاعات بارش برف پیش بینی می گردد و شدت بارش در این روز در شرق مازندران، گلستان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی است.

دوشنبه در بعضی مناطق شمال آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران و شمال خراسان رضوی بارش پراکنده رخ خواهد داد و در سایر مناطق کشور آسمان صاف و جوی آرام و پایدار حاکم است.

سه شنبه برای بعضی از مناطق در شمال آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان و دامنه های زاگرس مرکزی بارش پراکنده پیش بینی می گردد و در سایر مناطق کشور آسمان صاف و آرام است.

چهارشنبه با ورود سامانه بارشی از مرزهای غربی کشور برای بعضی مناطق شمال غرب، غرب، سواحل دریای خزر، ارتفاعات البرز مرکزی و دامنه های زاگرس مرکزی بارش رخ خواهد داد.

پنجشنبه و آدینه در شمال غرب، غرب، سواحل دریای خزر، دامنه های جنوبی البرز مرکزی، مرکز، دامنه های زاگرس مرکزی و ارتفاعات جنوب غرب کشور بارش باران پیش بینی می گردد.

همچنین یکشنبه برای بعضی از مناطق شمال شرق، دامنه های جنوبی البرز مرکزی، مرکز، شرق و جنوب شرق وزش باد شدید رخ خواهد داد که در بعضی از مناطق سبب ایجاد گرد و خاک می گردد.

لازم به ذکر است، امروز کاهش دما برای شمال غرب، سواحل دریای خزر و دامنه های جنوبی البرز بین 6 تا 10 درجه پیش بینی می گردد. همچنین طی این مدت برای شمال شرق کشور و طی روز های دوشنبه و سه شنبه برای بخش هایی از شرق و جنوب شرق کشور کاهش محسوس دما بین 10 تا 15 درجه رخ خواهد داد.

امروز تا ظهر سه شنبه خلیج فارس و یکشنبه دریای خزر مواج و طوفانی هستند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 28 فروردین 1400 بروزرسانی: 28 فروردین 1400 گردآورنده: baliro.ir شناسه مطلب: 1701

به "کاهش محسوس دما در شرق و جنوب شرق کشور، بارش شدید در مازندران و گلستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش محسوس دما در شرق و جنوب شرق کشور، بارش شدید در مازندران و گلستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید