احتمال افزایش مجدد حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی

به گزارش تور بالی اندونزی، تهران (پانا) - مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه افزایش حقوق بازنشستگان همواره در اولویت برنامه های این سازمان بوده است، گفت برای افزایش مجدد حقوق بازنشستگان تلاش خواهیم کرد و در همین رابطه نامه ای برای رئیس جمهور نوشته شد و ایشان همان روز دستور مساعد صادر کردند. از طریق رئیس سازمان برنامه و بودجه نیز پیگیر این موضوع خواهیم بود.

احتمال افزایش مجدد حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، دکتر مصطفی سالاری در جلسه تسهیل و رفع موانع تولید استان قزوین اضافه کرد: افزایش حقوق بازنشستگان مطالبه درست و به حقی است که از 12 سال پیش وجود دارد. سازمان تامین اجتماعی در مرداد امسال متناسب سازی حقوق بازنشستگان را انجام داد و با لحاظ افزایش حقوق سنواتی حدود 49 درصد حقوق بازنشستگان افزایش یافت که این افزایش حقوق براساس عدالت بیمه ای انجام گرفت.

سالاری با بیان اینکه برای سال آینده افزایش حقوق دولتی ها 25 درصد مشخص شده است ولی برای حقوق کارگران تصمیم گیری در اواخر سال مشخص می شود، گفت: در لایحه بودجه سال آینده کشور 90 هزار میلیارد تومان برای متناسب سازی حقوق بازنشستگان مشخص شده است که برای دستگاه های مختلف است و سهم سازمان تامین اجتماعی حدود 30 هزار میلیارد تومان مشخص شده است و انتظار داریم این مبلغ افزایش یابد.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی شرح داد: برای افزایش مناسب و موثرتر حقوق بازنشستگان، پرداخت 92هزار میلیارد تومان به این سازمان در سال آینده مورد نیاز است که امیدواریم تصویب و پرداخت شود. سازمان تامین اجتماعی از این طریق می تواند خواسته و مطالبه بازنشستگان را محقق کند.

سالاری با بیان اینکه وظیفه تامین اجتماعی در قبال 46 میلیون جمعیت کشور است و هزینه های این سازمان از محل وصول حق بیمه تامین می شود، گفت: پرداخت مستمری مناسب به بازنشستگان مهمترین وظیفه تامین اجتماعی است و 3 میلیون 600 هزار نفر از این سازمان حقوق می گیرند و با احتساب خانواده آنها به حدود 11 میلیون نفر می رسند.

وی ادامه داد: حتی روز و ساعت پرداخت حقوق برای بازنشستگان مهم است و نباید هیچ دغدغه ای در این زمینه نباید وجود داشته باشد. درباره مقرری بگیران بیمه بیکاری و سایر مستمری بگیران نیز همین شرایط است. این سازمان بیشترین تلاش را برای تحقق آن انجام می دهد.

سالاری اضافه کرد: 46 میلیون نفر در کشور دفترچه تامین اجتماعی دارند و تا ماه های آینده دفترچه کاغذی به طور کامل حذف می شود و استان قزوین در نسخه الکترونیک پیشتاز است و امروز از اپلیکیشن تولید شده توسط همکاران این استان در همین زمینه رونمایی می کنیم.

وی با تقدیر از مدیریت هدایت الله جمالی پور استاندار قزوین گفت: در قزوین شرایط خوبی از نظر مدیران توانمند تامین اجتماعی داریم و مدیران استانی ما اثرگذار هستند و با تمام توان و ظرفیت به خوبی درحال فعالیت هستند.

سالاری اظهار کرد: 66 درصد از جمعیت استان قزوین تحت پوشش تامین اجتماعی هستند و 94 هزار نفر مستمری بگیر داریم. در همه شهرستانهای قزوین درمانگاه ملکی داریم. البته در دو درمانگاه نیازمند ساختمان جدید هستیم و به زودی احداث ساختمان های جدید شروع می شود.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه در استان قزوین 2 بیمارستان ملکی داریم ،گفت: در هر شهرستانی که بیمارستان نداریم با وزارت بهداشت توافق می کنیم که به بیمه شدگان ما فرانشیز دهند و برخی پروتزها نیز به طور کامل در بیمارستانهای دانشگاهی کامل پرداخت می شود و برای افراد 65 سال به بالا در همه بیمارستانهای دولتی فرانشیز صفر خواهد شد.

وی اضافه کرد: درباره 50 بیماری مزمن برای بیمه شدگان تامین اجتماعی برای پزشکان طرف قرارداد پرونده دیجیتال تشکیل می دهیم و 100 درصد هزینه بیمار را پرداخت می کنیم.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 5 اسفند 1399 بروزرسانی: 5 اسفند 1399 گردآورنده: baliro.ir شناسه مطلب: 1594

به "احتمال افزایش مجدد حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال افزایش مجدد حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید