استقبال روسیه از امکان بهبود روابط ایران و عربستان سعودی

به گزارش تور بالی اندونزی، یک مقام وزارت امور خارجه روسیه معتقد است که هر تلاشی از سوی ایران و عربستان سعودی برای از سر گیری روابط دوجانبه می تواند تأثیر مثبتی بر اوضاع سوریه، لیبی و به خصوص مناقشه یمن داشته باشد و مسکو از آن حمایت می کند.

استقبال روسیه از امکان بهبود روابط ایران و عربستان سعودی

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری تاس، ماریا خودینسکایا-گالنیشیوا مشاور ارشد برنامه ریزی های سیاست خارجی در وزارت امور خارجه روسیه در حاشیه مباحثات عمومی با عنوان روسیه در خاورمیانه:یافتن راه حل مناسب در مسکو، گفت که این کشور از هر گونه تلاش بین جمهوری اسلامی ایران و عربستان سعودی برای نزدیک تر شدن و بهبود روابط دوجانبه استقبال می کند و چنین فرایندی، تأثیر مثبتی بر تقویت امنیت کلی در منطقه خاورمیانه خواهد داشت.

این دیپلمات روس در تفسیر اخبار برخی رسانه های در این باره که گویا مقامات تهران و ریاض مذاکراتی را برای سرو سامان دادن به روابط دوجانبه آغاز کرده اند، گفت: همانطور که ما از انتها یافتن دعوای خانوادگی بین قطر و چهار کشور عربی استقبال کردیم، در این خصوص هم از هر تلاشی برای نزدیک شدن ایران و عربستان سعودی حمایت خواهیم کرد. چنین فرایندی می تواند بر فرایند اوضاع در سوریه، در لیبی و به خصوص در مناقشه نظامی در یمن تأثیر مثبتی بگذارد.

این مقام وزارت خارجه روسیه ادامه داد: مسلماً این مسئله بر شرایط امنیتی در منطقه نیز تأثیرگذار خواهد بود و امکان مضاعفی برای پیشبرد دکترین امنیتی پیشنهادی طرف روسی برای تأمین امنیت در منطقه خلیج فارس با در نظر دریافت منافع تمامی کشورهای واقع در این منطقه راهبردی بوجود خواهد آورد و بطور کلی خبر بسیار خوبی است.

روز یکشنبه روزنامه فاینشنال تایمز خبری را منتشر کرد، مبنی بر اینکه مقامات رسمی ایران و عربستان سعودی در حال انجام مذاکرات مستقیمی برای از سر گیری روابط دوجانبه هستند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 23 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 23 اردیبهشت 1400 گردآورنده: baliro.ir شناسه مطلب: 1745

به "استقبال روسیه از امکان بهبود روابط ایران و عربستان سعودی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقبال روسیه از امکان بهبود روابط ایران و عربستان سعودی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید